مجله آموزشی

آموزش بافت کلاه مدل جغد

( رای: 5 امتیاز: 4 )

آموزش بافت کلاه مدل جغد با آسان ترین روش

امیدواریم از این کلیپ زیبا نهایت استفاده را داشته باشید -_-

آموزش بافت کلاه مدل جغد
آموزش بافت کلاه مدل جغد

بافت کلاه

ابتدا یک حلقه ی کوچک درست میکنیم.سه تا زنجیره میزنیم و سپس 11 پایه دوبل کنار زنجیره ها میزنیم.ادامه میدیم تا انتها. در زنجیره ی سومی یک پایه مخفی میزنیم و رج کامل میشه. برای رج بعدی ه مثل همین رج عمل میکنیم.به این شکل که روی هر پایه دوپایه میزنیم که در انتها به 24 پایه میرسه. در سومین رج در سومین خونه یک پایه مخفی میزنیم.و به همون منوال میریم جلو.یک پایه تک و یک پایه دوتایی به این شکل میبافیم تا انتها.

در پایان هر رج با یک پایه مخفی کار رو تموم میکنیم.و در رج بعدی دوتا پایه اول رو تک میزنیم و روی سومین پایه دوپایه میزنیم. در پنجمین رج باز سه زنجیره و روی چهارمین پایه دوتایی میزنیم.یعنی این رج سه پایه تک و یک پایه دوتایی دارد. در پایان با یک پایه مخفی به پایان میرسونیم

همچنین بخوانید : آموزش بافت کفی کیف مکرومه

در هر رج یک پایه ی تک اضافه میشه و این بافت گرد هست و لازمه به همین صورت بافته شود و لازم هست 7 رج ببافیم و اضافه کنیم و از اون به بعد پایه ها ساده بافته میشوند تا 12 رج تا 14 رح به یک رنگ میبافیم و بعد میریم سراغ رنگ بعدی.

آموزش بافت کلاه مدل جغد
آموزش بافت کلاه مدل جغد

برای وارد کردن نخ توسی نخ رو به انتهای بافت بعدی وصل میکنیم و با سه زنجیره شروع میکنیم و تا 17 سانتی متر میبافیم برای سن 6تا 8 ماه.رج ها همون ساده بافییست فقط با رنگ توسی که تقریبا میشه 10 رج.سپس یک زنجیره میزنیم و نخ رو محکم میکشیم و رنگ توسی رو هم قطع میکنیم.

آموزش بافت کلاه مدل جغد
آموزش بافت کلاه مدل جغد

چشم های جغد

یک حلقه درست میکنیم و سه زنجیره میزنیم و 11 پایه دوبل که روی هم میشه 12 پایه دوبل که داخل دایره هست و در انتها یک پایه مخفی میزنیم و رج به پایان میرسه.

دقیقا مثل بافت کلاه هست روی هر پایه یک پایه دوبل میزنیم یعنی روی هر پایه دو پایه میزنیم و میشه 24 پایه و حالا رج سوم که آخرین رج هست یک پایه ساده بعد دوپایه روی یک پایه تا انتها به همین شکل میزنیم.دو عدد میخواهیم

مردک چشم

یک حلقه درست میکنیم و سه زنجیره میزنیم و 11 پایه دوبل میزنیم که باهم میشه 12 و فقط همین.دو عدد از این ها میخواهیم

نوک جغد

بافت نوک جغد با رنگ قرمز نخ رو وصل مکنیم و 4تا زنجیره میزنیم و سپس توی اولین زنجیره از پایین دوتا پایه دوبل میبافیم سپس سه تا زنجیره میزنیم و بافت رو برمیگردونیم و دوباره در قسمت اول یک پایه دوبل میزنیم و روی پایه ی وسط هم یک پایه میزنیم و روی زنجیره های کنار هم یک پایه دوبل میزنیم.4تا پایه دوبل داریم تو این رج دوباره سه تا زنجیره میزنیم و مثل ابتدا که توضیح دادم انجام میدین فقط در پایه وسط دوتا میشه و در پایان هم دوتا پایه.

در پایان هم چشم ها و نوک کغد رو روی بافت میدوزیم.

آموزش بافت کلاه مدل جغد
آموزش بافت کلاه مدل جغد
( رای: 5 امتیاز: 4 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.