پیشنهاد ویمگزورزشی

خلاصه بازی پرسپولیس vs نفت مسجد سلیمان – پوکر قهرمانی پرسپولیس

جشن قهرمانی پرسپولیس

قهرمانی پرسپولیس مقابل نفت مسجد سلیمان - پرسپولیس 2 - نفت 1

شرح گل:

نفت مسجدسلیمان 0 پرسپولیس 1 : (دقیقه 39، علی علیپور) روی فرار مهدی شیری از سمت راست و یک کنترل موفق و در ادامه ارسال با پای چپ، علی علیپور بالاتر از مدافعان نفت مسجدسلیمان موفق شد دروازه گوهری را نشانه بگیرد و گل برتری تیمش را به ثبت رساند.

نفت مسجدسلیمان 0 پرسپولیس 2: (دقیقه 58، مهدی عبدی): پاس عمقی از نعمتی برای عبدی در شرایطی که نفتی‌ها به گمان آفساید ایستاده بودند، با تک ضربه این مهاجم گل دوم سرخ ها را به نام او کرد.

 

علیپور با گلزنی مقابل نفت مسجدسلیمان، اکنون با 9 گل زده، 3 گل با مدعی اصلی کفش طلای این فصل فوتبال ایران فاصله دارد.


 

سیدجلال حسینی

سیدجلال حسینی در صورت پیروزی تیمش در بازی امروز برای هشتمین بار قهرمانی در لیگ برتر را تجربه خواهد کرد؛ یک رکورد شاید دست نیافتنی در تاریخ!


 

شرح نیمه اول:

 

پرسپولیس علیرغم بازی در خانه حریف خیلی خوب توانست بازی را به دلخواه خود در زمین به گردش در بیاورد و فشار را با چهار ضلعی هجومی خود (عبدی، علیپور، بشار رسن و سیامک نعمتی) روز دروازه نفت مسجدسلیمان افزایش داد. آنها به موقعیت های مناسبی نیز دست یافتند اما فرصت سوزی بشار رسن و علیپور در دو مقطع مانع از رسیدن به گل سرخ ها شد. در سمت مقابل نیز نفت مسجدسلیمان یک بار روی اشتباه امیری و ضربه مجید عبدی و در صحنه دیگری روی ضربات احمد الجبوری و صادقی دو موقعیت جدی گلزنی داشت که راه به دروازه بوژیدار نیافت.

 

پرسپولیس در 15 دقیقه پایانی نمایش بهتری مقابل حریف داشت و در نهایت نیز با ضربه سر علیپور روی ارسال مهدی شیری به گل دست یافتند و در ادامه نیز کنعانی زادگان گل دیگری روی ارسال ضربه ایستگاهی به ثمر رساند که داور اعلام آفساید کرد. باید دید در نیمه دوم تیم تارتار قادر به جبران این نتیجه خواهد بود یا خیر.

 

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 3: ارسال بشار رسن از سمت راست و ضربه سر سیامک نعمتی با اختلافی کم از بالای دروازه گوهری و نفت مسجدسلیمان راهی اوت شد.

دقیقه 5: ارسال ضربه ایستگاهی با ضربه سر کنعانی زادگان با مهار مناسبی از گوهری همراه شد اما در ادامه داور با اعلام آفساید توپ را در اختیار گلر نفت قرار داد.

دقیقه 10: اشتباه وحید امیری توپ را در اختیار مجید عیدی قرار داد و این بازیکن بعد از پیش روی به داخل محوطه جریمه ضربه اش را نواخت که توپ با کمترین اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه 11: صادق صادقی اینبار با پای راست و از پشت محوطه جریمه ضربه زمینی اش را نواخت که توپ  در اختیار بوژیدار قرار گرفت.

دقیقه 25: احمد الجبوری با دریافت توپ، چرخشی جالب رو به دروازه پرسپولیس ضربه محکم خود را به سمت دروازه نواخت که بوژیدار با واکنشی دیدنی آن را مهار کرد.

دقیقه 1+45: ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس با ضربه سر کنعانی زادگان تبدیل به گل دوم این تیم شد اما داور بلافاصله با اشاره به کمک داور، اعلام آفساید کرد و مدافع پیش تاخته سرخ ها از شادی گل محروم کرد.

دقیقه 47: ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم با ضربه زمینی علیپور به گوشه دروازه همراه شد که اینبار گوهری توپ را از آن خود کرد.

دقیقه 52: روی ارسال اوت دستی وحید امیری، علیپور داخل محوطه جریمه نفت صاحب موقعیت شد که ضربه زمینی اش اینبار از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 67: حمله نفتی ها به محوطه جریمه پرسپولیس در نهایت با ضربه علیزاده که از بالای دروازه بوژیدار راهی اوت شد، خاتمه یافت.

 

نکات ویژه:

* نفت مسجدسلیمان با 15 تساوی بیشترین تساوی این فصل را به خود اختصاص داده است.
* پرسپولیس تاکنون موفق به پیروزی برابر نفت مسجدسلیمان نشده است. مسجدسلیمانی‌ها در دور رفت نیز در تهران پرسپولیس را شکست داده بودند.
* مهدی تارتار فصل گذشته با حضور روی نیمکت پارس جنوبی در هفته پایانی شاهد قهرمانی پرسپولیس بود و اکنون نیز شرایط به شکلی پیش رفته که در صورت باخت در این بازی نیز این اتفاق برای او تکرار خواهد شد.
* یحیی گل محمدی در این فصل دو بار روی نیمکت شهرخودرو برابر نفت مسجدسلیمان و مهدی تارتار قرار گرفته که یک بار با شکست در جام حذفی کنار رفت و در لیگ نیز مقابل این تیم به تساوی رضایت داد.
* آخرین شکست پرسپولیس در لیگ برتر مقابل نفت مسجدسلیمان رقم خورده است.
* پرسپولیس در صورت برد در این بازی، زودهنگام ترین قهرمانی در تاریخ لیگ برتر را در فاصله چهار هفته مانده به پایان لیگ به خود اختصاص خواهد داد.
* شجاع خلیل زاده به دلیل محرومیت، محمد نادری، محمد انصاری، محسن ربیع خواه و مهدی ترابی به دلیل مصدومیت و اوساگونا و بیرانوند دیگر غایبان پرسپولیس و یحیی گل محمدی برای این بازی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.