عکس و کلیپ استوری

عکس پروفایل دخترونه پرسپولیسی

دختر پرسپولیسی

به این مجموعه عکس امتیاز دهید :
( رای: 1 امتیاز: 5 )

خب دخترا بیایید اول یک سری چیز های مهم از تیم پرسپولیس بخوانیم

باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران باشگاه فوتبالی ایرانی است که در سال ۱۳۴۲ در شهر تهران، پایتخت ایران بنیادگذاری شده .و از باشگاه‌های زیر مجموعه باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران است.پرسپولیس در لیگ خلیج فارس بازی می‌کند و پس از سال ۱۳۴۷، در تمامی ادوار برگزارشده در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران حضور داشته‌است.این باشگاه یکی از پرافتخارترین و پرهوادارترین باشگاه فوتبال در ایران است و شهرآورد این تیم با استقلال، مهم‌ترین بازی باشگاهی در ایران است.همچنین طبق گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا، پرسپولیس به عنوان پرهوادارترین تیم فوتبال آسیا شناخته شده‌استو پس از آن دالیان چین و الهلال عربستان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.شبکه ورزشی «ای‌اس‌پی‌ان» در سال ۲۰۱۲، نیز در گزارشی از باشگاه‌های پرهوادار آسیا،

این باشگاه را بالاتر از دیگر باشگاه‌های آسیایی، پرهوادارترین باشگاه فوتبال آسیا معرفی کرد.پرسپولیس از آغاز تاریخ خود، ۱۰ بار در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران به قهرمانی رسیده(۱ جام منطقه‌ای، ۲ جام تخت جمشید، ۴ جام آزادگان و ۳ جام خلیج فارس) و از این جهت رکورددار است.۵ بار قهرمانی در جام حذفی ایران، ۱ قهرمانی در سوپرجام ایران و ۱ قهرمانی در جام برندگان جام آسیا قهرمانی‌های رسمی این باشگاه می‌باشد؛همچنین ۶ قهرمانی جام باشگاه‌های تهران، ۲ قهرمانی جام حذفی تهران، ۱ قهرمانی جام بین‌المللی وحدت، ۱ قهرمانی جام دوستی شارجه و ۱ قهرمانی جام ولایت نیز قهرمانی‌های غیررسمی پرسپولیس هستند.

علی دایی، مهدی مهدوی کیا و علی کریمی سه تن از بازیکنان پرسپولیسی هستند که تاکنون بازیکن فوتبال سال آسیا شده‌اند.

پرطرفدارترین تیم

تیم فوتبال پرسپولیس تهران پرطرفدارترین تیم ایران

چهارمین تیم برتر آسیا

پرسپولیس چهارمین تیم برتر آسیا در قرن بیستم می‌باشد.

پر افتخارترین تیم لیگ ایران

تیم فوتبال پرسپولیس در میان تیم‌های باشگاهی ایران پرافتخارترین تیم لیگ ایران از نظر قهرمانی در لیگ می‌باشد.

تماشاگران

پنج بازی پرسپولیس، اولین تا پنجمین بازی پرتماشاگر آسیا: پرسپولیس رکوردار حضور تماشاگران در لیگ قهرمانان آسیا است.

دیدار پرسپولیس برابر باشگاه النصر عربستان سعودی و الهلال عریستان و بنیاد کار ازبکستان با حضور بیش از ۱۰۰ هزار تماشاگر رکورد تازه‌ای از نظر شمار تماشاگران از آغاز بنیادگذاری لیگ قهرمانان آسیا برجای گذاشت.

پرسپولیس در این دیدار رکورد پیشین خودش را که با حضور ۹۶ هزار و ۲۰۰ نفر (۹۶٫۲۰۰) که در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۹۱ در دیدار با الغرافه قطر ثبت شده بود، بهبود بخشید.

پیش از بازی با الغرافه هم پرسپولیس همچنان رکورددار حضور تماشاگر بود که با ۹۵٫۲۲۵ نفر تماشاگر در بازی برابر بنیادکار ازبکستان در ۶ خرداد ۱۳۸۸ ثبت شده بود که پرسپولیس در آن تاریخ رکورد باشگاه اوراوا رد را شکسته بود.

تنها تیمی که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده

این تیم پس از خرید سهمیه تیم همای تهران در سال ۱۳۴۲ تنها تیمی است که در کل ادوار برگزاری لیگ ایران همواره در بالاترین سطح آن بازی کرده است.

بیشترین لژیونر

تیم فوتبال پرسپولیس تهران تا به امروز دارای بیشترین لژیونر در بین تیمهای ایرانی‌ست.

دوره شکست‌ناپذیری در شهرآورد تهران

تیم فوتبال پرسپولیس توانسته در ۹ بازی پیاپی شهرآورد تهران، بین سالهای ۷۴ تا ۷۹ (شهرآورد ۴۱ تا ۴۹) شکست نخورد و در این بین ۵ برد را رقم زده است.

این تیم توانست رکورد خود را بین سال‌های ۹۰ تا ۹۵ (شهرآورد ۷۴ تا ۸۴) به ده بازی پیاپی برساند در این مدت ۴ برد و ۶ تساوی کسب نمود.

قاطع‌ترین قهرمان

پرسپولیس تهران در سال ۱۳۵۰ و در جریان مسابقات لیگ سراسری ایران، در ۱۴ دیدار لیگ صاحب ۱۳ برد و یک باخت شد. براین اساس پرسپولیس آن سال موفق شد ۹۳ درصد از کل امتیازات موجود را به خود اختصاص داده و از این حیث صاحب رکورد شود.

بهترین میانگین امتیاز در یک فصل

پرسپولیس تهران در سال ۱۳۷۳ با کسب ۵۵ امتیاز از ۲۲ بازی با کسب رکورد ۲٫۵ امتیاز از هر بازی رکورد عجیبی خلق کرد.

بهترین میانگین گل زده در یک فصل

بهترین میانگین گل زده یک تیم ایرانی، متعلق به پرسپولیس تهران است. پرسپولیس در سال ۱۳۵۰ موفق شد در ۱۴ بازی ۴۵ گل یعنی ۳/۲ گل در یک بازی به ثمر رساند و پرسپولیس از این حیث در ایران رکورددار است.

میانگین کمترین گل خورده در یک فصل

پرسپولیس در لیگ تخت‌جمشید سال ۱۳۵۴ پس از ۳۰ بازی، تنها ۱۲ گل یعنی میانگین ۰/۴ گل در هر بازی دریافت کرد که از این حیث رکورددار است.

کمترین گل خورده در یک فصل

پرسپولیس تهران در جریان لیگ برتر سال۹۵_۹۶در ۲۴ بازی، تنها ۹ گل دریافت کرد که از این حیث رکورددار مانده است.

یکطرفه‌ترین قهرمانی لیگ ایران

پرسپولیس صاحب یکطرفه‌ترین و قاطع‌ترین قهرمانی در یک فصل شده است. سرخپوشان در لیگ سال ۱۳۷۷ توانستند ۶۵ امتیاز گرفته و قهرمان شوند. تیم دوم یعنی استقلال با ۵۳ امتیاز و ۱۲ امتیاز کمتر دوم شد که پرسپولیس تهران از این حیث رکورددار است.

رکورددار بازی بدون شکست

رکورد شکست‌ناپذیری در تاریخ فوتبال ایران را پرسپولیس با ۴۳ بازی ثبت کرده است. پرسپولیس از روز ۱۹ دی ۱۳۵۰ که بازنده میدان شد، تا روز چهارم خرداد ۱۳۵۳ که در لیگ دوم تخت‌جمشید یک بر صفر به تاج تهران باخت در ۴۳ بازی (۸۶۵ روز) در رقابت‌های گوناگون برابر حریفان مختلف خود نباخت و رکورد شکست‌ناپذیری فوتبال ایران را به دست آورد.

رکورددار پیروزی متوالی

رکورد پیروزی متوالی در تاریخ لیگ فوتبال ایران را پرسپولیس با ۱۴ بازی ثبت کرده است. پرسپولیس از روز ۲۴ مهر ۱۳۷۷ که در لیگ هشتم آزادگان ۱–۰ فولاد خوزستان را برد، تا روز ۲۱ اسفند ۱۳۷۷ در ۱۴ بازی متوالی حریفان خود را شکست داد و رکورددار پیروزی متوالی تاریخ لیگ فوتبال ایران شد.

قهرمانی در یک فصل لیگ با کمترین شکست

پرسپولیس تهران تنها تیمی‌ست که توانسته بدون شکست قهرمان لیگ فوتبال ایران شود. پرسپولیس در جریان لیگ تخت‌جمشید سال ۱۳۵۲ توانست بدون شکست قهرمان ایران شود.

رکورددار تکرار قهرمانی

پرسپولیس تهران رکورددار قهرمانی‌های متوالی در لیگ فوتبال ایران است. پرسپولیس سه بار به طور متوالی قهرمان لیگ شده‌است.

(۵۱ و ۵۲)، (۷۴ و ۷۵) و (۷۷ و ۷۸)

۱۶ قهرمانی در ۱۶ سال

پرسپولیس تنها تیم تاریخ فوتبال ایران است که ۱۶ قهرمانی در ۱۶ سال (۱۳۶۵ تا ۱۳۸۱)در مسابقات رسمی شامل:لیگ باشگاه‌های تهران، جام حذفی ایران و تهران، جام برندگان آسیا و لیگ فوتبال ایران کسب نموده است.

دبل کاپ

پرسپولیس تهران به‌همراه سایپا البرز تنها تیم‌هایی هستند که در یک فصل موفق به کسب هردو جام (لیگ ایران و جام حذفی ایران) شده‌اند. پرسپولیس در فصل ۱۳۷۷–۷۸ موفق به دبل کاپ (قهرمانی هم‌زمان در جام حذفی و لیگ) شد.

قاطع‌ترین و پرگل‌ترین بازی شهرآورد تهران

قاطع‌ترین و پرگل‌ترین بازی شهرآورد تهران با نتیجه ۶–۰ به سود تیم فوتبال پرسپولیس تهران در جریان نخستین دوره جام تخت‌جمشید در ۱۶ شهریور ۱۳۵۲ به پایان رسیده است.

قاطع‌ترین برد در تاریخ لیگ ایران

قاطع‌ترین برد یک تیم در تاریخ لیگ مربوط به برد پرسپولیس تهران مقابل شاهین بوشهر در فصل ۷۳ و با نتیجه ۱۰-‍۱ بوده است که این نتیجه در تاریخ فوتبال ایران یک رکورد است و هنور هیچ تیمی در یک بازی لیگ موفق به دو رقمی کردن گل‌های خود نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.