مجله هنری

انواع ژست عکس پرتره

ایده عکاسی پرتره

 عکس پرتره روایت داستان هرفرد است و هدف عکاس ها کشفو ثبت شخصیت هر فردبه وسیله effective lighting(نورپردازی موثر ) و ایجاد pose های منحصر به هر احساس میباشد. این مدل عکس میتواند بسیار بسیار هنری و یا خیلی نرمال ولی پر از حرف و داستان برای گفتن باشد .‌‌کلا در عکس های پرتره حس حرف اول رو میزنه ، اون حس میخواد خندیدن باشه میخواد اخم‌ باشه یا هر حسی که عکاس و سوژه در تلاشن تا به بیننده منتقل میکنه ،خیلی مهم اینه که موقع عکس گرفتن اون حس رو تو خودتون ایجاد کنید.مطمئنم عکس شماره ی رو میبینید میگید ما از کجا چنین نوری پیدا کنیم؟؟ نور رو توجه نکنید به ژست ها توجه کنید. ‌یکی از قدیمی ترین ابزارها برای نمایش حالت جوان، پر جنب و جوش و حتی معتبر، عکاسی پرتره هنری است.برای این بخش از عکاسی هیچ قاعده ی سخت و سریعی وجود ندارد، اما برای ساده تر شدن و آسان تر کردن آن، ما آنها را در سه دسته تقسیم کرده ایم:

  • بر اساس موضوع
  • بر اساس تعداد افراد در قاب
  • بر اساس قاب / شات

همچنین بخوانید : ایده ژست عکاسی روی مبل

عکس پرتره انواع مختلفی دارند که در زیر لیستی از سبک های اساسی مربوط به عکاسی پرتره را ذکر می کنیم.

پرتره کاندید

این سبک عکس پرتره در روزنامه نگاری، عکاسی سفر، عکاسی خیابانی و عکاسی رویداد مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع عکاسی در لحظه گرفته می شود و سوژه در بهترین حالت و با نورپردازی بسیار خوب قرار می گیرد.

پرتره سورئال

عکس پرتره سورئال برای ایجاد واقعیت گرفته می شود. تصویری از ذهن ناخودآگاه تفسیر شده شخص. سورئالیسم یک جنبش هنری است که در اوایل دهه ۱۹۲۰ آغاز شد و هنوز نیز زنده و خوب است. در این نوع عکاسی ترفندها و جلوه های ویژه برای رسیدن به یک نگاه شگفت انگیز استفاده می شود.

عکس پرتره

عکس پرتره

عکس پرتره

عکس پرتره

عکس پرتره

عکس پرتره

عکس پرتره

عکس پرتره

عکس پرتره

( رای: 1 امتیاز: 5 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.