پیشنهاد ویمگزورزشی

پوکر قهرمانی به چه معنی است؟

چهارمین قهرمانی یا پوکر پرسپولیس

پوکر قهرمانی چیست؛ پرسپولیس اولین پوکر قهرمانی در ایران

پرسپولیس اولین تیم ایرانی است که جشن پوکر قهرمانی برگزار خواهد کرد.

اگر یک تیم چهار بار متوالی قهرمان لیگ شود باز هم گفته می‌شود آن تیم پوکر کرده است و پوکر قهرمانی‌اش را جشن می‌گیرد. البته اصطلاح پوکر کردن در فوتبال جهان کمتر شنیده می‌شود و در ایران نیز تا به حال خبری از این واژه بود اما حضور پرسپولیس در صدر جدول لیگ و قرار گرفتن او در آستانه قهرمانی برای چهارمین بار متوالی باعث شد این واژه سر زبان‌ها بیفتد.

پرسپولیس پیش از این سه بار متوالی با برانکو قهرمان شد و حالا چهارمین قهرمانی را با یحیی گل محمدی جشن می‌گیرد.

فوتبال پر است از اصطلاحات خاص خودش، اصطلاحاتی که شاید در دنیای خارج از فوتبال اصلا شنیده نشود و معنی و مفهوم خاصی نداشته باشد. یکی از این اصطلاحات پوکر قهرمانی است.

  • دبل کردن یک بازیکن در یک بازی اصطلاحی رایج است و زمانی می‌گویند یک بازیکن دبل کرده است که در یک بازی دو گل بزند. همین طور اگر یک تیم در یک لیگ دو بار پشت سر هم قهرمان شود باز هم اصطلاح دبل برای آن تیم به کار می‌رود.
  • اصطلاح بعدی هت‌تریک است و زمانی از آن استفاده می‌شود که یک بازیکن در یک بازی سه گل را به ثمر برساند. در این میان اگر یک تیم سه بار پشت سر هم قهرمان لیگ شود باز هم از همین واژه استفاده می‌شود و می‌گویند آن تیم هت‌تریک کرده است.
  • واژه بعدی پوکر است. وقتی یک بازیکن در یک بازی ۴ گل را به ثمر برساند می‌گویند او پوکر کرده است. از آنجا که خیلی به ندرت پیش می‌آید ۴ گل توسط یک بازیکن در یک بازی زده است اصطلاح پوکر کردن هم کمتر کاربرد دارد.
  • بعد از پوکر پنج گل که نادر بازیکنی در تاریخ انجام داده میشود glut ( گلات )

در ویمگز بخوانید :  استوری تا ابد پرسپولیسی ام
به این مطلب امتیاز دهید :
به این مطلب امتیاز دهید
( رای: 3 امتیاز: 3.7 )

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
بستن
بستن