مجله آموزشی

بافت کیف مکرومه دونه اناری

( رای: 16 امتیاز: 3.4 )

بافت کیف مکرومه دونه اناری

بیشتر خانم های ایرانی به قلاب بافی و کارهای هنری علاقه دارند ، از آنجایی که قلاب بافی بسیار ساده است اکثر خانم های ایرانی به آن تسلط دارند و با قلاب بافی چیزهایی مانند کیف , پاپوش , لباس و… میبافند . کیف های که با قلاب بافی میتوان بافت مدل های متنوعی دارند از جمله کیف مکرومه دونه اناری ، کیف با نخ مکرومه تا کیف دستی مجلسی زنانه ، اگر به کیف های قلاب بافی علاقه دارید و دنبال ایده برای بافت کیف هستید با ما همراه باشید.

وسایل لازم بافت کیف مکرومه دونه اناری

  • نخ سه سوزنه
  • قلاب شماره 4
  • زیپ
  • حلقه ی دسته

شروع کار

برای بافت کیف مکرومه دونه اناری ابتدا چندتا زنجیره میزنیم . برای این کارلازم هست نخ رو از بین قلاب رد میکنیم و اولی رومحکم نمیکنیم چون میخوایم زنجیره به حساب بیاید.سپس شروع میکنیم به بافت یعنی تمام زنجیره هارو پایه کوتاه ساده میبافیم تا به اولین زنجیرمون برسیم. این قسمت برای زیری کیف هست.به ابتدا که رسیدیم سه تا پایه همونجا بافته میشه چون میخوایم دور بزنیم و اون طرف هم به همین صورت زنجیره میزنیم.به آخرین دونه ی بافتمون هم که رسیدیم سه تا پایه کوتاه میزنیم.

همچنین بخوانید : آموزش بافت شال گردن اسپرت ساده

رج دوم

برای این رج هر سه تایی که بافتیم اینجا باید دوتا ببافیم که بشه 6تا.برای این کار لازم هست گندمی هارو رد کنیم.اون طرف کار رو هم همینطور.

رج سوم

اینجا یکی در میون دوتا میبافیم یعنی اولی رو یدونه ایی دومی رو دوتایی میبافیم و دونه دونه ادامه میدیم تا به اون سمت کار برسیم.و این کار رو برای رج بعدی به این صورت ادامه میدیم که دوتا یکی و یدونه دوتایی انجام میدیم.

دیواره

برای دیواره لازم هست از سر رج شروع کنیم دیواره هم به این ضورت هست که همیشه قلاب رو از پشت از داخل گندمی ها بیرون میاریم و از طرف رو میبریم داخل.این بافت یک بافت کش بافت قلاب هم هست.ما میخوایم کیف به سمت بالا بیاد پس همه ی پایه هارو یدونه میبافیم و کم و زیاد نمیکنیم.بعد از پایان دیواره یک ردیف پایه کوتاه میزنیم و مدل را شروع میکنیم.

بافت کیف مکرومه دونه اناری
بافت کیف مکرومه دونه اناری

مدل

برای شروع دل ابتدا یک پایه کوتاه میزنیم داخل دونه ی اولیدونه دومی رو چون میخوایم مدل بزنیم یه ردیف میاییم پایین تر و نخ رو میکشیم تا به این اندازه برسه دوباره دوته ی بعدی رو که بافتیم برای دونه ی بعدی یه رج پایین تر میبافیم و تا انتها به همین صورت.در رج بعدی برای این که همین مدل رو ادامه بدیم یه رج پایین تر رج بعدی میشه همین پایه کوتاه هایی که داخل همین رج زدیم.

همه ی این کار ها پشت سز هم انجام میشه.حالا در رج بعدی هم دقیقا اینحوریه که یه پایه کوتاه میبافیم و بعدی رو یک رج پایین تر میاییم و این روش رو اینقدر ادامه میدیم تا جایی که میخوایم اندازه ی کیفمون باشه.

زیپ

برای زیب که میخوایم سر کیف باشه میاییم یک مدل ساده تر میبافیم.برای این کار لازم هست سر کیفمون رو طوری ببافیم که کیف جمع بشه و بتونیم سرش زیپ بزنیم.برای شروع حلقه ی پشتی رو میگیریم برای بافت سرش.به این صورت وقتی حلقه ی پشتی رو بگیریم نازک تر میشه و مدلشم عوض میشه.

دسته ی کیف

برای دسته دادن به کیف لازم هست که حلقه ی دسته رو بدی داخل بافتمون و با بافت بافته میشه و میتونیم از دسته های آماده استفاده کنیم و یا اینکه براش ببافیم.برای بافت هم حواسمان باشد که حلقه ی پشتی را بگیریم.حدود 5تا 6 رج به این صورت بافته میشه و کار به اتمام خواهد رسید.

بافت کیف مکرومه دونه اناری
بافت کیف مکرومه دونه اناری

پایان کار

در پایان کار یک بست میزنیم و دیگه نخ دور قلاب نمیزنیم و نخ رو یکشیم تا سفت بشه و نخ رو جدا میکنیم.

( رای: 16 امتیاز: 3.4 )

از طريق
آموزش بفت کلاه پسرونه
منبع
آموزش کیف قلاب بافی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.