آموزش کاربردی

چگونه رمز دوم پویا بانک سپه را دریافت کنیم؟

( رای: 2 امتیاز: 5 )

روشهای فعالسازی رمز پویا بانک سپه

دریافت رمز دوم پویا از بانک سپه برای تراکنش های اینترنتی غیر از سامانه هریم بانک مرکزی از 2 راه دیگر امکان پذیر است که در ادامه به بررسی این دو مورد خواهیم پرداخت .

 1. دریافت رمز دوم پویا با استفاده از اپلیکیشن رمز ساز بانک سپه
 2.  دریافت رمز دوم پویا بانک سپه از طریق پیامک

فعالسازی رمز پویا سپه با استفاده از اپلیکیشن رمز ساز

امکانات رمز ساز

این نرم افزار برروی گوشی های اندروید و آیفون قابل نصب است . استفاده از این برنامه هیچ هزینه ای را به مشتری تحمیل نمیکند و حتی به صورت آفلاین هم میتوانید رمز پویا دریافت کنید . از مهمترین خصوصیات رمزساز سپه موارد ذیل است:

 • همزمان روی چند سیستم نصبش کنید .
 • در صورت نیاز به عنوان 2 مشتری مختلف ازش استفاده کنید .

برای نصب رمز ساز بانک سپه کافیست به وبسایت بانک مراجعه کرده و نسخه ی مناسب با تلفن هوشمند خود را دریافت کنید . بعد از نصب برنامه و مراجعه به شعب بانک سپه لازمه شماره سریال برنامه رمز ساز که بانک در اختیارتان گذاشته را همراه با کد فعالسازی که برایتان پیامک شده را وارد کنید تا برنامه رمزسازتان فعال شود . 

چگونه رمز دوم پویا بانک سپه را دریافت کنیمشماره مشتری: شماره انحصاری شما در بانک سپه میباشد . در صورت نداشتن شماره مشتری، آنرا از یکی از شعب بانک درخواست کنید .

شماره سریال: شماره سریال OTP شماره ای ا ست که شعبه بعد از درخواست رمزساز در اختیار شما قرار میدهد. این شماره بین 12 تا ۱۹ رقم میباشد.

کد فعالسازی: شمارهای ۶ رقمی است که به شماره همراه شما پیامک میشود . این کد یک بار مصرف میباشد و فقط یک بار میتوان از آن استفاده کرد .

چگونه رمز دوم پویا بانک سپه را دریافت کنیم

برای ورود به برنامه و استفاده از امکانات آن، نیاز به تعریف نام کاربری و رمز ورود میباشد.نام کاربری به صورت پیش فرض شماره مشتری تعریف شده است که در صورت دلخواه میتوانید آن را تغییر دهید.نام کاربری و رمز ورود تعریف شده، فقط در این برنامه اعتبار دارند و در سایر برنامه ها فاقد اعتبار هستند.

قواعد تعریف نام کاربری :

 • لاتین باشد.
 • حداقل ۳ کاراکتر و حداکثر 1۶ کاراکتر باشد.
 • کارکترهای حرف و عدد مجاز هستند.
 • به بزرگی وکوچکی حروف حساس نیست.

قواعد تعریف رمز ورود :

 • لاتین باشد.
 • حداقل ۶ کارکتر و حداکثر 1۶ کاراکتر باشد .
 • کارکترهای حرف، عدد و & $ @ ! مجاز هستند.
 • حداقل یک حرف و یک عدد استفاده شده باشد.
چگونه رمز دوم پویا بانک سپه را دریافت کنیم

بعد از لمس کلید «تایید» در صفحه قبل، فرآیند فعال سازی نرم افزار شروع میشود. در صورتی که فعالسازی با موفقیت انجام شود، پیغام روبرو را مشاهده خواهید کرد. بعد از لمس کلید «بستن» به صفحه لاگین برنامه میروید برای ورود باید از نام کاربری و رمز ورود تعریف شده استفاده کنید.

توجه: کد فعال سازی یک بار مصرف میباشد و نمیتوان از آن برای فعال سازی چند برنامه استفاده کرد. هشدار: درصورتی که درحین فعالسازی، اینترنت سیستم دچار اختلا ل شود، احتمال فعالسازی با خطا مواجه خواهد شد. قبل از فعالسازی از پایداری اینترنت اطمینان پیدا کنید.چگونه رمز دوم پویا بانک سپه را دریافت کنیم

بعد از اجرای نرم افزار در صورتی که فعال سازی انجام شده باشد، صفحه روبرو ظاهر میشود. برای ورود به نرم افزار باید <نام کاربری >و <رمز ورود> خود را همان طور که در حین فعالسازی تعریف کرده اید وارد کنید. سپس کلید <ورود>را لمس کنید .برای اضافه کردن کاربر جدید فعال سازی برای شخص جدید دکمه <کاربر جدید >پایین سمت راست صفحه را لمس کنید.در این حالت وارد صفحه فعالساز ی میشوید.

هشدار: در صورتی که رمز ورود را ۳ بار پشت سر هم اشتباه وارد کنید، به مدت ۱ دقیقه نمیتوانید وارد برنامه شوید. در صورتی که ۶ بار پیاپی رمز را اشتباه بزنید ۱ساعت، ۹ بار اشتباه ۱روز و بعد از ۱۲ بار اشتباه پیاپی دیگر نمیتوانید وارد نرم افزار شوید. در این صورت باید مجددًا فعالسازی را انجام دهید.چگونه رمز دوم پویا بانک سپه را دریافت کنیم

وارد صفحه‌ی اول این اپلیکیشن می‌شوید که برای دریافت رمز یک‌بار مصرف، باید روی گزینه «دریافت رمز» کلیک کنید.رمز یک‌بار مصرف به شما نمایش داده می‌شود. فقط توجه داشته باشید که این رمز تنها ۳۰ ثانیه اعتبار دارد و بعد از گذشت این مدت، رمز جدید به شما نمایش داده می‌شود.

فعالسازی رمز پویا از طریق پیامک

اگر گوشی هوشمند ندارید، برای دریافت رمز دوم پویا بانک سپه از طریق پیامک اقدام کنید کهنیاز بهمراجعه حضوری ندارد ابتدا کافی است کارت بانکیتان را برای دریافت رمز پویا فعال کنید . برای اینکار ،کافی است کد دستوری (شماره 16 رقمی کارت * کدملی * 1 ) را به شماره 6715014 پیامک کنید . بع از فعال شدن کارت میتوانید برای هر تراکنش ، عبارت «چهار رقم آخر شماره کارت * کد ملی * ۲» را به شماره ۶۷۱۵۰۱۴ ارسال کنید. هچنین برای غیرفعالسازی رمز پویا عبارت «چهار رقم آخر شماره کارت * کد ملی * ۳» را به شماره ۶۷۱۵۰۱۴ ارسال کنید.

 • اطلاعات از چپ به راست وارد شود.
 • ثبت کد ملی با صفر و یا بدون صفر مورد پذیرش بانک خواهد بود .

نکته : هر زمان که کد های دستوری پیامکی را فراموش کردید عدد 0 را به شماره 6715014 ارسال کنید تا راهنمای کد های پیامکی برایتان ارسال شود .

( رای: 2 امتیاز: 5 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *