مجله بانوان

نشانه های شروع زایمان

انقباضات شکمی و زمان شروع زایمان


چه زمانی شروع زایمان نزدیکه؟

✔برای خیلی از مادران یک توپی موکوسی که از ترشحات به همراه رگه های خونی هست(ترشحات غلیظ و چسبنده) ممکنه قبل زایمان خارج بشه بنابراین نترسید،این توپ موکوسی در تمام طول بارداری دهانه رحم شما رو بسته نگه داشته و حالا که زمان زایمان رسیده یکی از نشانه های آمادگی رحم برای زایمانه.
. ⁣در مورد انقباضات رحم باید بدونید درصورتی‌که انقباضات شما منظم و شدتشون بیشتر شده باشد و بیشتر از ۳۰ ثانیه طول بکشد، می‌تونه نشان‌دهندۀ شروع فاز اول زایمان باشه که این فاز حدود ۸ ساعت طول میکشه و در طول این فاز دهانه رحم به اندازه ۲ سانت باز میشه و به فاز نهفته معروفه. با پیشروی زایمان، تعداد انقباض‌ها بیشتر، طولانی و قوی‌تر می‌شه. تا زمانی که هر انقباض ۳۰ تا ۹۰ ثانیه طول ‌میکشه(بطور متوسط یک دقیقه) و فاصله بین هر انقباض به پنج دقیقه میرسه، شما وارد فاز فعال زایمان شدید و این فاز حدود ۶ ساعت طول میکشه و از ۲ تا ۱۰ سانت دهانه رحم باز میشه و بهتره به بیمارستان مراجعه کنید.

✔✔بدیهی هست که وقتی آبریزش واضح و مشخص و پارگی کیسه آب یا خونریزی شفاف دیدید نباید منتظر شروع انقباضات باشید و باید سریعا به بیمارستان مراجعه کنید.

✔شما چه موقعی برای زایمان به بیمارستان مراجعه کردید؟ روند زایمانتون چند ساعت طول کشید؟


🎀دکتر مهرنوش امیری

🎀متخصص زنان زایمان

🎀فوق تخصص نازايي لاپاروسكوپي هيستروسكوپي


علائم شروع زایمان

زنانی که برای اولین بار باردار می‌شوند معمولاً نگران شروع زایمان خود هستند. ممکن است هر انقباضی را به عنوان شروع زایمان فرض کنند و سریع به بیمارستان مراجعه کنند. با شناختن علائم شروع زایمان که در کلاس‌های آمادگی برای زایمان آموخته‌اید یا پزشک برای شما توضیح داده است، می‌توان از نگرانی‌های زایمان کم کرد. مادر باید بداند که معمولاً از زمان شروع علائم زایمان تا زایمان، ممکن است نزدیک به ۲۰ ساعت طول بکشد. برخی از علائم نشان‌دهندۀ شروع فرایند زایمان در زیر آمده است:

انقباضات زایمان: انقباضات رحم، اولین و واضح‌ترین نشانۀ شروع زایمان است. این انقباض‌ها مانند دردهای شدت‌یافتۀ علائم زایمان چیست ؟ - سلامت بانوان اوماعادت ماهانه است. احتمالاً انقباضاتی را در طول بارداری و به خصوص در اواخر آن داشته‌اید که این انقباضات بدون درد در طول بارداری، انقباضات براکستون هیکس؛ Braxton hicks، نامیده می‌شود و در واقع نشانۀ زایمان به حساب نمی‌آید. وقتی این انقباض‌ها منظم و شدت آنها بیشتر شده باشد و بیشتر از ۳۰ ثانیه طول بکشد، می‌تواند نشان‌دهندۀ شروع فاز اول زایمان باشد. با پیشروی زایمان، تعداد انقباض‌ها بیشتر، طولانی و قوی‌تر می‌شود. تا زمانی که هر انقباض ۳۰ تا ۹۰ ثانیه طول ‌کشید و فاصله بین هر انقباض به پنج دقیقه رسید، شما وارد فاز اول زایمان شده‌اید و بهتر است به بیمارستان مراجعه کنید. نیازی نیست نگران باشید، زیرا تا خارج شدن نوزاد هنوز چند ساعت فرصت دارید.

( رای: 0 امتیاز: 0 )

از طريق
مطالب مرتبط
منبع
نشانه های زایمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.