مجله بانوان

لانه گزینی جنین در رحم

توضیحاتی درباره لانه‌گزینی

توضیحاتی درباره لانه‌گزینی که سوال بسیاری از شما عزیزان است:
جنين‌های دو يا سه روزه وقتى وارد رحم مي‌شوند بايد مدت دو تا سه روز در فضاي رحم معلق باشند، تا سرانجام در روز ٦ تا ٧ در بخشي از بافت رحم اتفاقاتى مي‌افتد كه آن نقطه را براي پذيرفتن جنين آماده مي‌كند. اين نقطه را پنجره لانه گزينى مي‌گويند، چراكه مانند يك پنجره در يك فاصله زمانى باز مي‌شود و اگر جنين مناسب در آن منطقه باشد آن را به درون خود

مي‌كشد و سپس بسته مي‌شود.
براي اينكه حالت مطلوب سلول‌هاي رحمى حفظ شود وجود هورمون پروژسترون الزامي است. اين هورمون در بارداري‌هاي خودبه‌خودي از تخمدان ترشح مي‌شود و در بارداري‌هاي حاصل از روش‌هاي كمك باردارى به‌صورت آمپول يا شياف پس از انتقال جنين به خانم داده مي‌شود كه از ميزان آن در بدن خاطرجمع باشند.
وقتى جنين به‌طور كامل در رحم لانه‌گزيني مي‌كند خودِ جنين شروع به ترشح هومون hCG مي‌كند تا بدين‌وسيله همچنان حالت آمادگى بافت رحم را براي برقرارى ارتباط خونى بين جنين و مادر حفظ كند. ميزان اين هورمون رفته رفته زياد مي‌شود و پس از برقرارى ارتباط جفت با مادر در خون مادر قابل تشخيص مي‌شود و اين همان روزى است كه براي آزمايش بارداری به آزمايشگاه تشريف مي‌بريد يعنى دوازده تا پانزده روز پس از انتقال جنين.
🎀دکتر مهرنوش امیریعلائم لانه گزینی جنین بصورت موفق یا کاذب چیست؟|خبر فوری

🎀متخصص زنان زایمان

🎀فوق تخصص نازايي لاپاروسكوپي هيستروسكوپي

 

( رای: 0 امتیاز: 0 )

از طريق
مطالب مرتبط
منبع
لانه گزینی جنین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.