سلامتمجله بانوان

فواید ورزش یوگا در بارداری

تقویت عضلات با ورزش یوگا در بارداری

🍓ورزش در بارداری بسیار مهم است. یوگا ورزش مفیدی در حاملگی است و به تمرکز بدن و ذهن کمک می کند. .

🍀خبر خوب آن است که حتی آماتورها هم می توانند تمارین یوگا را در حاملگی انجام دهند. بسته به سطح تجربه، حرکات کششی را از ۱۰ ثانیه تا چند

دقیقه ادامه دهید.تمرین یوگا در بارداری + روش های انجام ورزش یوگا برای خانم های باردار

🔷ورزش در دوران بارداری سرعت گردش خون به سمت رحم را زیاد می‌کند که این باعث می‌شود عملیات رسیدن مواد غذایی و مهم‌تر از آن اکسیژن به جنین بهتر صورت بگیرد. .

🔶وقتی اکسیژن به اندازه کافی به مغز جنین برسد، ریسک ناهنجاری‌های مغزی در هنگام تولد کاهش می‌یابد. از طرفی به دنبال یک برنامه منظم و مناسب ورزشی، زایمان شما نیز آسان می شود. .

🔷ورزش تناسب اندامتان را به شما بر می‌گرداند و موجب می شود کمردرد شایع این دوران به سراغتان نیاید. .

🔶ورزش به شما اعتماد به نفس می‌دهد، ناراحتی‌های احساسی را کم می‌کند. به عبارتی با انرژی مثبتی که به شما می‌دهد باعث می‌شود که از نظر روانی به آرامش برسید. .

در ویمگز بخوانید :  آموزش یوگای بارداری - بلند کردن بازوها

🔷ترس از زایمان را در شما از بین می‌برد و زایمان را برای شما راحت می‌کند، در نتیجه تقاضای زایمان به روش سزارین کاهش می‌یابد. .

🔶نه تنها حالت ویار،بلکه تهوع و استفراغ را در شما به حداقل می‌رساند بلکه اشتهایتان به غذا بی‌سابقه می شود. هضم و جذب غذا برایتان راحت می‌شود و کمتر در اجابت مزاج دچار مشکل می‌شوید. .یوگا در دوران بارداری به زایمان راحت کمک میکند!

🔷عضلاتتان تقویت می‌شود، بنابراین تحمل وزن باری که چندین ماه مهمان شماست آسان‌تر می‌شود. .

🔶قوی شدن عضلات در ناحیه شکم، ران، لگن و ماهیچه‌هایی که در زایمان دخالت دارند نه تنها باعث می‌شود درد دوران حاملگی کمتر شود، بلکه زایمان را برای شما راحت و سریع می‌کند و برای زایمان داروی مسکن کمتری دریافت می‌کنید.

به این مطلب امتیاز دهید :
به این مطلب امتیاز دهید
( رای: 0 امتیاز: 0 )

از طريق
مطالب مرتبط
منبع
یوگا در بارداری

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
بستن
بستن