سلامتمجله بانوان

آیا لکه بینی در دوران بارداری طبیعی است؟

دلایل اصلی لکه بینی در بارداری چیست؟

🔴آیا لکه بینی در دوران بارداری طبیعی است؟

🍀لکه بینی در واقع همان خونریزی خفیف واژن است. لکه بینی مشابه پریودی است اما خیلی خفیف تر و رنگ خون می تواند قرمز تا قهوه ای باشد. لکه بینی یا خونریزی کم در ابتدای بارداری امری رایج است به طوری که از هر پنج خانم باردار، یک نفر لکه بینی را در سه ماهه اول بارداری تجربه می کند.
لکه بینی در اوایل بارداری
🍁احتمال لکه بینی در بارداری با لقاح مصنوعی یا سایر روش های باروری، بیشتر از بارداری طبیعی وجود دارد.  در بارداری هایی که به روش های مصنوعی اتفاق افتاده باشد! اگر دو نطفه در رحم قرار داده شده باشد، احتمال دارد تنها یکی از آن ها رشد نکند که همین موضوع باعث شروع خونریزی می شود. گاهی اوقات، لکه بینی جدی تر است و نشانه سقط جنین است، بنابراین بهتر است به پزشک مراجعه شود.

🔵دلایل اصلی لکه بینی در بارداری چیست؟

🍁در ابتدای بارداری، لکه بینی و خونریزی خفیف بی ضرر است. این لکه بینی معمولا در زمان پریودی اتفاق می افتد و ممکن است یک یا دو روز طول بکشد. احتمالا لکه بینی را هنگامی که به دستشویی می روید مشاهده کنید. کارشناسان مطمئن نیستند دلیل لکه بینی چیست! اما  حدس می زنند که ممکن است به دلایل زیر اتفاق بیفتد:

در ویمگز بخوانید :  مزایای خوردن قارچ در دوران بارداری

🍀هورمون هایی که پریودی را کنترل می کنند! هنوز فعالیت می کنند و این امر ممکن است منجر به خون ریزی اما به صورت خفیف شود. ممکن است این اتفاق چند بار بیفتد.لانه گزینی تخمک بارور دررحم باعث خونریزی می شود. اگرچه احتمال این اتفاق کم است اما ممکن است روی بدهد.

خونریزی پس از رابطه جنسی در بارداری خطرناک است؟🔴چه چیزی باعث لکه بینی و خونریزی خفیف در بارداری می شود؟

🔷تغییرات دهانه رحم

🍀هورمون های بارداری باعث میشوند که خون بیشتری در دهانه رحم جریان پیدا کند. نزدیکی جنسی و یا حتی انجام آزمایشات پزشکی مانند پاپ اسمیر! میتواند باعث خونریزی شود که زیاد نگران کننده نیست اما بهتر است که حتما پزشک را در جریان بگذارید.

🔶فیبروم ها

🍀فیبروئیدها بیشتر در پوشش داخلی رحم رشد می کنند و گاهی اوقات جفت در جایی تشکیل می شود که فیبروئیدها هستند. با اینکه فیبروم ها معمولا تاثیری بر روی بارداری ندارند! اما روش های درمانی نیز برای بهبود در نظر گرفته شده است.

🔷عفونت های دهانه رحم و واژن

🍀عفونت های واژینال به دلایل مختلفی اتفاق می افتند که ممکن است باعث خون ریزی شوند.  بروز هرگونه عفونت!! در دوره بارداری باید سریعا درمان شود.

به این مطلب امتیاز دهید :
به این مطلب امتیاز دهید
( رای: امتیاز: )

از طريق
مطالب مرتبط
منبع
لکه بینی در بارداری

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
بستن
بستن