مجله بانوان

آیا اپیلاسیون با موم در بارداری مجاز است؟

چرا اپیلاسیون با موم در بارداری توصیه نمیشود؟

🍀شواهد و مدارک کافی وجود ندارد که نشان دهد اپیلاسیون در بارداری بی خطر است یا خیر. اما بهتر است از انجام آن در بارداری بپرهیزید. البته موم انداختن دست و پا مشکلی ندارد اما بیکنی و شکم توصیه نمیشود یا حداقل زمانی که شکم بزرگ شده توصیه نمیشود.
لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی (بیکینی): مراحل، مزایا و هزینه - جراح ...
🍓چرا اپیلاسیون با موم در بارداری توصیه نمیشود؟

🍀تغییرات هورمونی در بارداری در بدن باعث می شود پوست حساس شود و بخارد. همچنین، در بارداری جریان خون به پوست، به خصوص پوست ناحیه بیکنی، افزایش می یابد. این بدان معنی است که نسبت به کشش حساسیت بیشتری خواهید داشت. بنابراین وکس و رشد مجدد مو دردناکتر از حد طبیعی می باشد. اپیلاسیون باعث می شود رگ های خونی پاره شوند و منجر به رشد باکتری ها و عفونی شدن منطقه می شود. البته احتمال این اتفاق بسیار ناچیز است.

🍁اگر می خواهید خودتان موهای بیکنی یا پا را وکس کنید، بهتر است ابتدا محصول را روی یک قسمت کوچک از پوست تست کنید. قسمت هایی از پوست که تحریک شده است، آفتاب سوخته شده و یا خال، زگیل یا رگ واریس دارد را وکس نکنید. در نظر داشته باشید در اواخر بارداری اپیلاسیون در منزل دشوارتر است زیرا دسترسی به برخی از قسمتهای بدن دشوار می باشد.

🍓در بارداری چگونه موهای زائد را اصلاح کنیم؟

در ویمگز بخوانید :  انواع جفت از نظر محل قرار گیری

🍀می توانید در بارداری از کرم های موبر یا اپیلیدی یا ژیلت استفاده کنید. البته این روش ها در بارداری آزاردهنده هستند.  اگر قبل از زایمان نیاز به تمیز کردن موهای بیکنی دارید، نگران نباشید.  اکثر بیمارستان ها در مراحل اولیه درد زایمان موهای زائد را اصلاح می کنند. این کار خطر ابتلا به عفونت را کاهش می دهد.

🍁در دوران بارداری موها بیشتر رشد می کنند و آزار دهنده می باشند. این افزایش رشد ممکن است در موهای شکم و صورت، زیر بغل، و ناحیه بیکنی و پاها دیده شود. این تغییرات در کنار سایر تغییراتی که در اثر بارداری رخ می دهد، دیده می شود. بنابراین بهتر است آن را بپذیرید.

به این مطلب امتیاز دهید :
به این مطلب امتیاز دهید
( رای: 0 امتیاز: 0 )

منبع سایت : عوارض اپیلاسیون در بارداری

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
بستن
بستن