زناشویی

اولین رابطه جنسی چه حسی دارد؟

از دست دادن بکارت و اولین رابطه جنسی چه حسی دارد؟

اگر در زندگی خود هنوز رابطه جنسی را تجربه نکرده اید یعنی باکره هستید

زنان معمولاً در اولین رابطه جنسی خود ارگاسم را تجربه نمی کنند مگر اینکه حقیقتا خيلي خوش اقبال باشند بدین ترتیب انتظار تجربه اوج لذت جنسی در نخستین رابطه اندکی زیاده خواهی است.

از دست دادن پرده بکارت چه حسی دارد؟
در خصوص پرده بکارت نظرات مختلفی وجود دارد . بعضی معتقد هستند از دست دادن بکارت هنگامی است که یک زن با یک مرد ارتباط دخولی برقرار کند. ولی واقعیت این است زمانیکه حرف از بکارت به بین مي‌ايد باید اقسام ديگر روابط جنسی را هم در نظر بگیرید. خيلي از دختران نگران اتفاقی هستند که موقع از دست دادن بکارتشان رخ ميدهد .درصورتی که در زندگی خود هنوز رابطه جنسی را تجربه نکرده اید یعنی باکره هستید. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا اطلاعاتی که می خواهید را به دست آورید.

اولین رابطه جنسی
اولین رابطه جنسی

همچنین بخوانید : روشهای تشخیص پاره بودن پرده ی بکارت

هنگامی که پرده بکارت تان را از دست می دهید چه اتفاقي می افتد؟
اکثر دختران تا رسيدن به سن 17 سالگی روابط جنسی را تجربه نمی کنند. بسياري از آنها با وجودی که در این سن ازدواج ميکنند ولی چون اصلاً اگاهی ای در خصوص زمانیکه بکارتشان را از دست بدهند ندارند از داشتن رابطه جنسی با همسرشانپرهیز ميکنند .مهم ترین نکته براي زنان این است که بدانند صرفا زمانی پرده بکارت شان را از دست می دهند که پرده ظریف hymen که داخل واژن قرار گرفته در زمان روابط دخولی از بین برود یا به اصطلاح پاره شود.در زمان نخستین رابطه جنسی پرده بکارت کشیده شده ،باز ميشود و چه بسا امکان دارد سبب ایجاد دردی مختصر و اندکی خون ريزي شود. بعضی زنان باید با انگشت بکارت خود را بصورت کامل بردارند. پرده بکارت زمانیکه پاره شود ديگر به هیچ وجه رشد نخواهد کرد یا مجدد به هم جوش نخواهد خورد و ترميم نمی شود. در بعضی موارد پرده شما در زمان رابطه جنسی پاره نمی شود مگر اینکه دخول عمقی انجام شود.

همچنین بخوانید : جراحی و ترمیم یا دوختن پرده بکارت

از سوی ديگر زنان معمولاً متوجه درد روابط دخولی نمی شوند مگر اینکه ميزان روان کننده ترشح شده در واژن کم باشد. درصورتی که حین رابطه جنسی درد دارید بهتر است با پزشکتان مشورت کنید علت مشکلتان را پیدا کند.نکته مهمی که مسلماً باید در نظر داشته باشید این است که چه بسا با وجود پرده بکارت بدون رابطه دخولی، یا در نخستین رابطه جنسی و حین از بین رفتن بکارت احتمال حاملگی وجود دارد . مایع منی یا مایعی که قبل از انزال از بدن مردان بیرون می آید درصورتی که در روی واژن یا داخل واژن بریزد امکان دارد منجر به حاملگی شود. بدین ترتیب بهتر است براي پيش‌گيري از حاملگی ناخواسته و همچنين عفونت از قرص های هورمونی یا کاندوم استفاده نمایید.

چطور میتوان درد اولین رابطه جنسی را کاهش داد؟

بسياري از زنان در خصوص اینکه موقع پاره شدن پرده بکارت حقیقتا چه اتفای می افتد و قرار است در زمان رابطه جنسی و پس از آن چه قدر درد بکشند نگرانی داشته و پرسش های زيادي برایشان بوجود مي‌ايد. در نخستین رابطه جنسی امکان دارد اندکی درد حس کنید ولی درصورتی که زمان کافی براي پیش نوازی صرف کنید و به میزان کافی روان کننده از واژنتان ترشح شود و عمل دخول به آرامی و با صبر و حوصله انجام شود، حینن ورود درد کمتری حس خواهید کرد و احتمالا هم دردی حس نکنید.درصورتی که براي رابطه جنسی ترس داشته باشید سبب ميشود درد بیشتری حس کنید بدین ترتیب لازم است ارامش خود را حفظ کرده و ترس تان از اتفاقی که قرار است بیوفتد را کنار بگذارید تا دردی حین رابطه جنسی حس نکنید. درصورتی که استرس داشته باشید به میزان کافی روان کننده در واژن ترسح نشده که خود منجر به دخول دردناک خواهد شد.

علائم پارگی و خونریزی بکارت به همراه انواع پرده بکارت - مجله سلامت

 راهکار های زيادي براي کم تر شدن درد نخستین رابطه جنسی وجود دارد

 • نکته هایی که براي اولین رابطه جنسی باید در نظر داشته باشید
  نخستین رابطه جنسی امکان دارد آن قدر که خیال می کنید لذتبخش نباشد. احیانا ذهنتان به اندکی درگیر چیز های گوناگون خواهد شد که توجه تان از رابطه جنسی دور شده و در نتيجه اندکی درد حس خواهید نمود. از نخستین تجربه جنسی خود توقع زيادي نداشته باشید علی الخصوص درصورتی که اولین تجربه شریک زندگیتان هم باشد.
 • تجربه ای که در نخستین رابطه جنسی دارید قرار نیست در زندگی جنسی تان ادامه داشته باشد
  با کسب تجربیات بیش تر در رابطه های بعدی میتوانید احساسات بهتری را حین  رابطه جنسی تجربه کرده و رابطه ای شورانگیز ، لذتبخش و به یادماندنی داشته باشید. آماده تجربه های تازه باشید.
 • حتی امکان دارد در زمان اولین رابطه جنسی به ارگاسم نرسید
  زنان معمولاً در اولین رابطه جنسی خود ارگاسم را تجربه نمی کنند مگر اینکه حقیقتا خيلي خوش اقبال باشند بدین ترتیب انتظار تجربه اوج لذت جنسی در نخستین رابطه اندکی زیاده خواهی است.
 • همیشه قبل از آغاز رابطه جنسی یک مکان بدون استرس را انتخاب کنید
  درصورتی که دائم مضطرب آگاه شدن سایرین از کاری که انجام می دهید باشید هیچ گاه از رابطه جنسی لذت نخواهید برد. شایسته ترین کار این است که روابط را در مکانی امن و در ارامش انجام دهید تا اعصاب شما ارام گرفته و روابط جنسی برایتان لذتبخش تر باشد.
 • احساس گناه نکنید
  بسياري از دختران جوان بخاطر از دست دادن بکارت احساس گناه ميکنند ولی باید بدانید که این مسئله یک روند کاملاً طبيعي از تغييرات رو به جلو زندگی شماست و بجاي احساس گناه تلاش کنید از اینکه وارد مرحله جدیدی از زندگی شده اید و میتوانید حس های خدادای جدیدی را تجربه کنید، لذت ببرید و نیازی نیست که از داشتن این رابطه جنسی خجالت بکشید.
 • براي هر اتفاق عجیب و غریبی آماده باشید
  هنگامی که زن و شوهر هر دو کم تجربه هستند احتمال اینکه اتفاق عجیبی حین رابطه بیوفتد، وجود دارد . اصلاً چیزی نباید شما را سرخورده کند. درصورتی که اتفاق عجیبی حین روابط پیش آمد مانند خارج شدن گاز یا شنيدن حرفی از شوهرتان که خوشتان نیاید، جدّي نگرفته و از آن بگذرید باید بدانید این رویدادها کاملاً طبيعي بوده و تمامی زوجین آنها را تجربه ميکنند .
 • با ناراحتي پس از دست دادن پرده بکارت کنار بیایید
  در حالی که راهکار های زيادي براي کم تر شدن درد نخستین رابطه جنسی موجود است ولی امکان دارد پس از آن دچار ناراحتي شوید. خبر خوب این است که براي مقابله با درد و خون ريزي پس از نخستین نزدیکی میتوانید از مسکن های بدون نسخه استفاده کنید. درصورتی که سنتان کم تر از 19 سال است از استفاده آسپرین پرهیز کنید. در صورتی که خون ريزي داشتید بهتر است تا چند روز از پد بهداشتی استفاده کنید. صرفا در صورتی که پس از رابطه درد شدیدی داشتید باید به پزشک مراجعه کنید.
( رای: 2 امتیاز: 3 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.