زناشویی

آیا رابطه جنسی در زمان پریود باعث بارداری می شود؟

آیا در دوران قائدگی احتمال بارداری وجود دارد؟

آیا در دوران قائدگی و پریود احتمال بارداری وجود دارد؟

تمام زن ها از یک چرخه ۲۸ تا ۳۲ روزه پیروی نمی کنند . یک زن با چرخه قاعدگی کوتاه ( به طور مثال ۲۴ روزه) می تواند هفت روز خونریزی داشته باشد ، در روز آخر خونریزی ، رابطه جنسی داشته باشد ، و سه روز بعد ، تخمک گذاری کند . از آنجایی که اسپرم بین ۳ تا ۵ روز زنده می ماند ، زن قطعا می تواند حامله شود .
احتمال بارداری ناخواسته چقدر است؟
احتمال بارداری ناخواسته چقدر است؟
تعریف پریود :در پایان چرخه تخمک گذاری یک دوره خونریزی اتفاق می افتد که به این دوره پریود می گویند . یک دوره پریود (قاعدگی) مدت زمان اولین روز خونریزی در یک ماه تا اولین روز خونریزی در ماه بعدی است . اولین پریود هنگامی رخ می دهد که تمام اجزاء دستگاه تناسلی دختر بالغ شده باشند و بتوانند با همدیگر کار کنند . اکثر زنان دوره هایی دارند که بین دو تا هشت روز طول می کشد و هر ۲۶ تا ۳۴ روز اتفاق می افتد . تخمک گذاری (یعنی زمانی که یکی از تخمک ها از تخمدان آزاد می شود ) معمولا در نیمه ی دوره اتفاق می افتد و این زمان باورترین زمان در چرخه قاعدگی زن است . یعنی زمانی که بیشترین شانس برای باردار شدن زن وجود دارد .

تخمی که در جریان تخمک گذاری آزاد می شود تنها تا ۲۴ ساعت زنده می ماند . اگر در طول این مدت ، تخم با یک اسپرم بارور نشود ، زنده نمانده و حدود ۱۴ روز بعد با جریان خون قاعدگی بیرون می آید .اکثر زنان به طور معمول دوره های ۲۸ تا ۳۲ روزه دارند ، و اگر برای کسی این دوره به طور متوسط ۲ تا ۸ روز طول بکشد ، او در دوران پریودش ، حامله نخواهد شد .

شرایط خاص : به هر حال ، تمام زن ها از یک چرخه ۲۸ تا ۳۲ روزه پیروی نمی کنند . یک زن با چرخه قاعدگی کوتاه ( به طور مثال ۲۴ روزه) می تواند هفت روز خونریزی داشته باشد ، در روز آخر خونریزی ، رابطه جنسی داشته باشد ، و سه روز بعد ، تخمک گذاری کند . از آنجایی که اسپرم بین ۳ تا ۵ روز زنده می ماند ، زن قطعا می تواند حامله شود .

علاوه بر این علت همه ی خونریزی های مهبلی قاعدگی نیست . بعضی مواقع زن ها خونریزی کمی را در زمان تخمک گذاری مشاهده می کنند . این زمان درست موقعی است که زن برای باردار شدن کاملا آماده است . مشاهده خون در زمان تخمک گذاری به این علت است که در این زمان یک تخم از لوله تخمدان رها شده و به سمت پایین و لوله فالوپ (شیپور رحمی) حرکت می کند . طبیعی است که وقتی زن در زمان تخمک گذاری مقداری خون مشاهده کند آن را به اشتباه عادت ماهیانه تلقی کند .

همچنین بخوانید : احتمال بارداری بعد از پریودی چقدر است؟

نشانه های بارداری در زمان پریود :

اگر در زمان پریود ، رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید و نگران این هستید که آیا باردار شده اید . به دنبال علائمی مانند گرفتگی خفیف در ناحیه شکم و حساسیت در ناحیه پستان باشید . این علائم می تواند دو هفته بعد از تخمک گذاری اتفاق بیفتد . نشانه های حاملگی بعد از ۶ یا ۷ هفته شامل حالت تهوع ، استفراغ و خستگی شدید می شود .

( رای: 1 امتیاز: 5 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.