مجله خبری
موضوعات داغ

روح الله زم اعدام شد (روح الله زم که بود ؟)

( رای: 7 امتیاز: 3.7 )

روح الله زم که بود؟

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، سحرگاه امروز حکم اعدام «روح‌الله زم» مؤسس و گرداننده رسانه معاند آمدنیوز اجرا شد و وی به دار مجازات آویخته شد.

 

روح الله زم در سال 1352 در تهران به دنیا آمد. پدرش محمد علی زم از چهره های اصلاح طلب است.اگرچه محمدعلی زم در حال تلاش برای برائت ظاهری از فرزند ضد انقلابش است ولی رفتارها و شواهد نشان می‌دهد این رفتارهای پدر در مقابل پسر، ظاهری و برای فرار از بحران بی‌آبرویی است.

محمد علی زم - پدر روح الله زم
محمد علی زم – پدر روح الله زم

روح الله زم مدرک تحصیلی دیپلم دارد و او آغاز فعالیت های رسانه ایی اش را از سال 81 با ارتباط پدر آغاز کرد.وی را در سال 88 زندانی کرده و به زندان اوین انداختند .او در زمان مرخصی خود از زندان فرار کرد و به مالزی و سپس فرانسه رفت.وی دوبار ازدواج کرده است و حاصل ازدواج اول او دختر است و ازدواج دوم او در فرانسه صورت گرفت.

شبکه ی خبری آمد نیوز شبکه ایی بود که در مدت کوتاه ممبر فراوانی دریافت کرد و شایعات بزرگ و جدید بسیاری را رواج داد از جمله بدل رهبری!

به دلیل شایعات فراوان ایران تلگرام شکایت کرد و کانال خبری آمد نیوز حذف شد. چندی پس ازآن کانال صدای مردم ایجاد شد و آن هم در مدت بسیار کم ممبر فراوان گرفت و آن نیز همان آمد نیوز بود!ک مدیر هر دوی این شبکه ها شخصی نبود جز روح الله زم!

اعدام روح الله زم 
اعدام روح الله زم

اجرای حکم اعدام روح الله زم

روح الله زم مؤسس و گرداننده رسانه معاند آمدنیوز که طی دادنامه بدوی به دلیل ارتکاب ۱۳ فقره اتهام از جمله افساد فی‌الارض به اعدام محکوم شده بود بامداد امروز شنبه به دار مجازات آویخته شد. روح الله زم فرزند محمد علی مؤسس و گرداننده رسانه معاند آمدنیوز که طی دادنامه بدوی به دلیل ارتکاب ۱۳ فقره اتهام از جمله افساد فی‌الارض به اعدام محکوم و در دیوان عالی نیز حکم وی تایید شده بود پس از اجرای تشریفات قانونی، سحرگاه امروز ۲۲ آذرماه ۱۳۹۹ حکم اعدام وی اجرا و به دار مجازات آویخته شد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۲۲ مهر ۱۳۹۸ طی بیانیه‌ای با اعلام خبر عملیات دستگیری «روح الله زم» سرشبکه سایت ضد انقلاب موسوم به «آمد نیوز» طی عملیات پیچیده و حرفه‌ای سازمان اطلاعات سپاه، بر شکست و جا ماندن سرویس‌های اطلاعاتی دشمن از قدرت اطلاعاتی سپاه تاکید کرد.

چه شد که کانال آمد نیوز حذف شد؟

او در سال 96 کانال آمد نیوز را تایس کرده و شروع به تخریب انقلاب کرد.وی تظاهرات و اعتراضات را بزرگنمایی میکرد و آنرا به حاشیه میبرد و مردم را تحریک میکرد برای اعتراضات بیشتر و تظاهرات و در این بین آموزش ساخت بمب دستی را در کانال قرار داد برای استفاده در تظاهرات و اعتراضات و پس از این شد که این کانال از تلگرام حذف و دوباره با اسم صدای مردم به تلگرام بازکشت.

چگونه دستگیر شد؟

اسفند 97 بود ک با پخش مستندی از صدا و سیما جمهوری اسلامی روح الله زم دستش برای مردم ایران رو شد و دیگر به حاشیه رانده شد در این مستند به نام <<ایستگاه پایانی دروغ>> افشاگری های وی در باره ی مسیح علینژاد محمد رضا پهلوی و اپوزیسیون سرویس های اطلاعاتی دیگر کشور های بیگانه بود.پس از این ماجرا وی دیگر طرفدار آنجنانی نداشت اگرچخ بعضی اوقات با حواشی مربوط به آیت ا.. صادق آملی لاریجانی خودرا بالا میکشید اما در کل دیگر از دور خارج شده بود!در 22 مهر صدا و سیما اعلام کرد که سازمان اطلاعاتی سپاه کشور با فریب سیستم اطلاعاتی کشور های بیگانه روح الله زم را به داخل خاک ایران کشانده و اورا دستگیر کردند.

او در کدام جناح بود؟

قبل از دستگیری او عده ایی او را به روحانی نسبت میدانند و عده ایی او را به سپاه!اما پس از دستگیری اش اعتراف کرد ک با سیستم اطلاعاتی کشور های بیگانه همراهی میکرده است.

اتهامات زم

اما اتهامات زم عبارت بود از «افساد فی الارض» در بازه زمانی سال ۹۵ تا زمان دستگیری از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور؛ نشر اکاذیب به طور گسترده؛ معاونت در تخریب؛ معاونت در ایجاد اخلال در نظام اقتصادی کشور؛ تشکیل و اداره کانال معاند آمدنیوز و صدای مردم با هدف برهم زدن امنیت داخلی و خارجی کشور؛ جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی یکی از کشور‌های منطقه؛ جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی کشور فرانسه در ابتدای سال ۹۷ تا زمان دستگیری؛ همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی در نیمه دوم اسفند ماه سال ۹۶ تا زمان دستگیری؛ اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی؛ مشارکت در فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام؛ عضویت و همکاری با کانال معاند سحام با هدف بر هم زدن امنیت داخلی و خارجی کشور؛ مشارکت در اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار در دی ماه سال ۹۶؛ مشارکت در جمع آوری اطلاعات طبقه‌بندی‌شده با هدف برهم زدن امنیت کشور؛ مشارکت در نشر اکاذیب به طور گسترده؛ توهین به مقدسات اسلام؛ تحصیل مال از طریق نامشروع و شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی.

فیلم اعترافان نیما زم

 خواسته زم ساخت پهپاد و موشک و زدن آن‌ها به مراکز حساس کشور بود

در یکی از جلسات دادگاه، «توانا محمدی» مدیر فنی کانال معاند آمدنیوز، اعلام کرد: به دستور زم قرار بود برای زدن یک پایگاه سپاه به صورت پایلوت ۵۰۰ هزار دلار و پس از آن برای بقیه جا‌ها ۲ میلیون دلار دریافت کنم. خواسته زم ساخت پهپاد و موشک و زدن آنها به مراکز حساس کشور بود.البته مدیر فنی کانال معاند آمدنیوز در پاسخ به این سوال قاضی که «آیا شما توانایی ساخت موشک دارید؟»، گفت: «من توانایی ساخت موشکی که ردگیری نشود و بتوانم آن را جایی بزنم ندارم، قصد داشتم پول از او بگیرم و بعد بگویم بازداشت شدم که بی‌خیال من شود».

روح الله زم مؤسس و گرداننده رسانه معاند آمدنیوز

ارتباط زم با «افسر ان اس‌ای» و «مامور سرویس جاسوسی بیگانه»

زم همچنین در یکی از جلسات دادگاه خود در رابطه با ارتباطش با «مایک مرادی» مامور سرویس جاسوسی کشور بیگانه، به سوالات قاضی و نماینده دادستان پاسخ داد و مدعی شد این ارتباطاتش در کشوری که مقیم آن بوده، جرم تلقی نمی‌شد! که نماینده دادستان به او متذکر شد: قانون اجازه به کشور متبوع می‌دهد که اگر بزهکار تبعه کشور باشد در هر جای دنیا جرم کرده باشد او را به کشور بازگرداند و محاکمه کند، ارتباط با «افسر ان اس‌ای» و «مایک مرادی» مامور سرویس جاسوسی جرم است.

آموزش‌های ساخت سلاح و اقدامات خشن در کانال تحت هدایت زم

در جریان یکی از جلسات دادگاه، فیلم آموزش‌های ساخت سلاح و اقدامات خشن که در کانال آمدنیوز ارائه می‌شد به نمایش درآمد و زم در خصوص آموزش ساخت سلاح و ارتکاب اعمال مجرمانه در آمدنیوز اعلام کرد که «قطعاً اشتباهاتی شده و نمی‌خواهم بگویم که اشتباهاتی نشده است».دادگاه بدوی رسیدگی به اتهامات زم، ۱۳ مورد از عناوین ریز اتهامات نامبرده را توأم با هم، از مصادیق افساد فی الارض دانسته و بدین جهت برای مشارالیه حکم اعدام صادر کرده بود؛ همچنین دادگاه مزبور برای چند مورد دیگر از اتهامات منتسب به زم که در زمره مصادیق افساد فی الارض نبوده، مجازات حبس تعیین کرده بود.غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در جریان نشست خبری 18 آذر امسال، گفت: دیوان عالی کشور حکم دادگاه عمومی و انقلاب در مورد روح‌الله زم را تأیید کرد.

( رای: 7 امتیاز: 3.7 )

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.