آموزش کاربردی

آموزش ساخت شمع هندوانه شب یلدا

( رای: 3 امتیاز: 2.7 )

آموزش ساخت شمع هندوانه ای برای شب یلدا آسان

آموزش ساخت شمع هندوانه شب یلدا در این مطلب برای شما عزیزان آورده شده است . یکی از ارکان سفره شب یلدا ، میوه هندوانه است که همیشه به شیوه‌های جذابی تزیین می‌شود، اما چرا هندوانه؟ هندوانه یادآور گرمای تابستان و حرارت است. باور بر این است، اگر مقداری هندوانه در شب یلدا بخورید در سراسر زمستان طولانی، سرما و بیماری بر شما غلبه نخواهد کرد و این باور، با خواص هندوانه که سرشار از ویتامین های A و B و C می‌باشد مطابقت دارد.

آموزش ساخت شمع هندوانه شب یلدا
آموزش ساخت شمع هندوانه شب یلدا

وسایل لازم برای ساخت شمع هندوانه شب یلدا

  1. پارافین
  2. فیتیله شمع
  3. قالب
  4. مداد شمعی یا رنگ مخصوص شمع ( سبز و سفید و  قرمز )
  5. قوطی رب

تکه های خرد شده پارافین را با تکه هایی از مداد شمعی را در قوطی رب ریخته و به روش بنماری روی حرارت بخار آب میگذاریم تا ذوب شود . سپس قالب هایمان را چرب میکنیم تا هنگام در آوردن شمع به راحتی حارج شود سپس مواد آب شده را داخل قالب میریزیم قبل از اینکه باز سفت شود  در همین زمان میبایست فیتیله را در وسط قالب مستقر کرد . هنگامی که به خوبی بست میتوانید لایه ی بعد را بریزید . به این ترتیب شمع شما آماده میشود .

آموزش ساخت شمع هندوانه شب یلدا
آموزش ساخت شمع هندوانه شب یلدا

همچنین بخوانید : تزیین انار شب یلدا

امیدواریم که از دیدن این ویدئو نهایت استفاده را ببرید . در آخر از شما دعوت میکنیم که به بخش جذاب یلدای ویمگز مراجعه کنید و از ایده ها و پیشنهادات جالب در این مجموعه بهره ببرید . امیدواریم در شب یلدا با هنرنماییتان همه را شگفت زده کنید .

( رای: 3 امتیاز: 2.7 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.