آموزش کاربردی

چگونه در مصرف سوخت ماشین صرفه جویی کنم؟

( رای: 0 امتیاز: 0 )

چگونه در مصرف سوخت ماشین صرفه جویی کنم؟

ده روش صرفه جویی در مصرف سوخت خودرو 

1- در لحظه ی شروع حرکت زیاد گاز دهید ، بعضیا همیشه با دور موتور بالا شروع به حرکت میکنند یا اینکه میترسن ماشین زیر پاشون خاموش شه یا اینکه دوست دارند راه بیوفتن ولی بدونید شما با اینکار دارید سوخت بیشتری را مصرف میکنید و اگر خودروی شما گیربکس دستی یا منول داشته باشه ، صفحه کلاچتون سایش شدیدی پیدا میکند پس با تمرین در یک منطقه ی خلوت یا صنعتی میتوانید بهترین دور موتور را برای راه افتادن بدون گاز دادن اضافی را پیدا کنید و در سوخت و پولتان صرفه جویی کنید .
2- با دنده ی سبک حرکت کنید . منظور از دنده ی سبک ، دنده های بالا 4، 5 هست . در این روش مهم اینه که دور موتور خودرو در حین حرکت پایین باشه تا سوخت کمتری مصرف بشه . این به این معنی است که اگر شما با سرعت مثلا 50 کیلو متر بر ساعت با دنده ی سه و دور موتور 3500 حرکت میکنید مصرف سوختتان خیلی بیشتر از همان سرعت 50 کیلومتر بر ساعت که با دنده ی 5 و دور موتور 2000 دور در دقیقه حرکت کنید یعنی دور موتور پایین تر با سرعت ثابت ، مصرف کمتر و صرفه جویی پول بیشتر برایتان داره . ولی این را یادتان باشه اگر ماشینتان به دلیل دور موتور پایین شروع به لرزش کرد دنده رو یک دونه سنگین کنید تا از آسیب رسیدن به موتور جلوگیری کنید .
3- بار اضافی در خودروی خود نزارید . شما هر چه خودرو را سنگین تر کنید دارید به موتور ماشین فشار میاورید و باعث مصرف سوخت بالا تر میشه.
4- باد لاستیک ها را تنظیم کنید .

چگونه در مصرف سوخت ماشین صرفه جویی کنم؟
5- کولر ماشین مصرف سوخت را بالا میبرد . کمپرسور کولر برای چرخش و فشرده کردن گاز کولر از قدرت موتور استفاده میکند و باعث بالا رفتن مصرف سوخت میشود .
6- لوازم برقی فشار به موتور می آورند ، مثل کولر ماشین ، دینام و …
7- زمانی که شما دارید با سرهت بالا رانندگی میکنید باز بودن پنجره ها باعث مصرف بیشتر سوخت میشود وقتی که خودرو حرکت میکند اگر پنجره ها باز باشند با ورود هوا به داخل و جمع شدن هوا در انتهای خودرو مثلا پشت شیشه ی عقب چون راهی به بیرون ندارند ایجاد مقاومت در برابر حرکت خودرو به سمت جلو میکنند و هر چه سرعت بالا تر در نتیجه فشار هوای وارد شده به اتاق بیشتر و مقاومت بالاتر میره و مصرف سوخت بیشتر میشه .
8- رها کردن پدال گاز با دیدن چراغ قرمز .
9- برداشتن پا از روی پدال گاز بدون خلاص کردن در سرازیری ها .
10-خاموش کردن ماشین پشت چراغ قرمز .

( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.