مجله آموزشی

آموزش بافت اسکاچ پیراهنی

( رای: 0 امتیاز: 0 )

آموزش بافت اسکاچ پیراهنی زیبا برای جهیزیه

برای بافت اسکاچ ها از نخ سوزنی و مخصوص اسکاج استفاده کنید در این ویدیو آموزش بافت اسکاچ پیراهنی با میل قلاب بافی رو می دم حتی عزیزانی که تازه قلاب بافی رو شروع کردند و مبتدی هستند می تونند این اسکاچ ظرفشویی رو قدم به قدم با من تا انتها ببافند .

آموزش بافت اسکاچ پیراهنی
آموزش بافت اسکاچ پیراهنی

ما برای بافتن این اسکاچ اول باید یک حلقه ی جادویی با کاموا بزنیم و داخلش را با پایه پر کنیم . اول سه تا زنجیره میزنم ، بعد داخل حلقه ام ، ۱۶ تا پایه ی بلند میزنم .
اون سه تا زنجیره را یک پایه در نظر میگیریم و ۱۵ عدد پایه بلند باید بزنیم . رج که تمام شد حالا میرم داخل سومین زنجیره ای که زده بودم ، یک بست میزنم . برای رج بعد دوباره سه تا زنجیره میزنم به عنوان یک پایه بعد میرم پایه ی بعدیمو میبافم . بعد دوتا زنجیره میزنم و بعد پایه ی بعدی را میبافم ، به این ترتیب تا آخر رج ادامه میدهیم . باز رج که تمام شد داخل زنجیره سوم بست میزنیم و به سراغ رج بعد خواهیم رفت .

آموزش بافت اسکاچ پیراهنی
آموزش بافت اسکاچ پیراهنی

چنانچه بخواهید دستگیره ببافید یا اسکاج شما سایز بزگتری داشته باشد اول کار را باید ۳۲ دانه بلند بزنید . یعنی دوبرابر اینکاری که الان ما داریم میکنیم .

الان رنگش را میخواهیم عوض کنیم ، پس با فندک نخ قبلی را قطع میکنیم و گره زده و ادامه ی نخ را در بافت محو کنید . نخ جدید را برداشته و داخل یکی از این دو زنجیره ها میشویم و یک بست میزنیم و بعد سه تا زنجیره به عنوان پایه بلند میزنم و بعد دو تا زنجیره برای فاصلم میزنم و همون جا داخل همون دو زنجیره که وارد شدم یک پایه بلند دیگه میبافم . بعد میروم تو دو زنجیره بعدی این دو تا پایه را رها میکنم و میرم توی دو زنجیره ی بعدی . تو ۲ زنجیره ی بعدی یک پایه بلند میزنم و دو تا زنجیره میزنم یک پایه بلند ، همون جا میزنم داخل همون زنجیره بعد میرم تو دو نجیره ی بعدی (پایه ها رو کاری ندارم ) دوباره همین کارو تکرار میکنم تا آخر رج .
رج بعد هم همینکار را تکرار کنید .

آموزش بافت اسکاچ پیراهنی
آموزش بافت اسکاچ پیراهنی

5 رج این کار را ادامه میدهید و سپس رنگ کاموا را عوض کنید . نخ رنگ بعدی را برمیداریم ( همان رنگی که ابتدای کار را با آن شروع کردیم ) . یک گره به سر قلابتان میزنید حالا وارد این دو تا زنجیره میشوم ، از همین جا که قطع کرده بودیم وارد دو تا زنجیره میشیم و یک بست میزنیم ، سه تا زنجیره میزنم و شروع میکنیم دقیقا مثل رج های قبل میبافیم ، فقط رنگ عوض شده .

آموزش بافت اسکاچ پیراهنی
آموزش بافت اسکاچ پیراهنی

همچنین بخوانید : آموزش بافت شال گردن اسپرت ساده

در مرحله ی بعد چیزی که تا اینجای کار بافتیم را از وسط تا کنید ، دو تا صدف کناری میشوند آستین های ما و این وسط هم میشه دامن ما . حالا اونایی که دو برابر بافتند . ۴ تا صدف از دو طرف برای آستین کنار میگذارند . دقیقا از وسط بافت یک پایه ی کوتاه میزنیم و سه تا زنجیره میزنیم و کار را باز میکنیم و داخل این دو زنجیره میشیم دو تا پایه بلند میزنیم ، دو تا زنجیره میزنیم مثل رج قبل ، دوباره وارد ۲ زنجیره ی بعدی میشویم و همان جا دو تا پایه بلند دیگر میبافیم .

شش رج اینکارا ادامه میدهیم و فقط یک دانه به پایه بلندمان در هر رج اضافه میکنیم  .

آموزش بافت اسکاچ پیراهنی
آموزش بافت اسکاچ پیراهنی

برای رج آخر کافی است رنگ را عوض کرده و بافت سه تا  زنجیره ، دو تا پایه بلند دو تا زنجیره و دو تا پایه بلند دیگر را تکرار کنید . تمام شد . حالا نخ را کور کنید و داخل بافتتان مخفی کنید . از اسکاچ زیبایتان لذت ببرید.

( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.