مجله آموزشی
موضوعات داغ

آموزش بافتنی اسکاج

فیلم آموزشی گام به گام اسکاچ

( رای: 0 امتیاز: 0 )

آموزش بافت اسکاج توت فرنگی مدل جدید

خیلی‌ها هستند که بلد نیستند بافتنی ببافند و تا به حال حتی یک شال گردن ساده هم نبافته‌اند. اگر به این جور آدم‌ها چیزی را که خودتان بافته‌اید نشان دهید، مثل این می‌ماند که دارید جدیدترین حقه‌ی جادوگری‌تان را پیش‌شان رو می‌کنید. آنها به طور حتم از جادوی هنر شما شگفت‌زده می‌شوند و تقاضا می‌کنند که یک چیزی هم برای آنها ببافید.

آموزش بافتنی اسکاج

شروع بافت

برای بافت اسکاج توت فرنگی ابتدا با 11 تا زنجیره آغاز میکنیم.سپس قلاب رو داخل زنجیره اول میزنیم و یک بافت نامرئی میزنیم.برای ابتدای رج بعد سه زنجیره میزنیم و در این رج 17تا پایهبلند میزنیم.سپس در زنجیره ی وم رج قبل یک بافت نامرئی میزنیم و دوباره در رج بعد سه تا پایه بلند میزنیم و در خونه ی اول دوتا پایه بلند یزنیم و تا وسط توت فرنگی داخل تمام خونه ها یک پایه بلند میزنیم.سپس در خونه ی بعد از وسط توت فرنگی دوتا پایه بلند میزنیم(یعنی زیاد میکنیم)و دوباره در خونه های بعدی یک پایه بلند میبافیم.به انتها که رسیدیم دوباره در خونه ی اول یک بافت نامرئی میزنیم.

مرحله بعد

در این رج هم باز مثل رج قبلی عمل میکنیم و سه تا زنجیره و داخل خونه اول دو تا پایه بلند و باقی یدونه پایه بلند و تا وسط به همین شکل تا برسیک به وسط اسکاج و دوباره دوتا پایه بلند و بعد داخل هر خونه یدونه تا انتها و در آخر بافت مرئی میزنم.6 الی 7 رج رو به صورت اضافه کردن میبافیم و پس از ان لازمه بافت رو به شیوه ی دیگری ادامه بدیم

مرحله بعدی

اینجا دوباره سر رج سه تا زنجیره میزنیم اما اول و وسط رج دیگه اضافه کردن رو نداریم یعنی تا انتها در هر خونه یدونه پایه بلند میزنیم تمام که شد به سومین زنجیره یک بافت بست میزنیم.

برای رج بعدی خونه ی اول رو رها میکنیم و در خونه های بعدی هر کدومون یدونه پایه بلند میزنیم

Image result for عکس اسکاج توت فرنگی

مرحله بعد

اینجا میخواهیم نخ سبز رو وارد بافت کنیم تا برگ های توت فرنگی رو وارد کنیم مانند تصویر و یک خونه با سبز میبافیم و دوباره نخ قرمز رو وار میکنیم و سه تا پایه بلند میزنیم و دوباره نخ سبز رو وارد میکنیم و یک پایه بلند میزنیم و دوباره نخ قرمز و دوباره نخ سبز و تا انتها ی رج به همین ترتیب جلو میریم.

حالا در رج بعدی لازم هست به جای سه تا پایه بلند با قرمز دوتا پایه بلند با قرمز ببافیم و دوتا پایه بلند با سبز میبافیم.خونه ی اول رو جا یندازیم و از اون به بعد شروع به بافت میکنیم.دوتا قرمز و دوتا سبز میبافیم و به همین منوال میریم جلو.کار رو با نخ قرمز بست میزنیم

در رج بعدی یکی پایه بلند با قرمز و سه تا پایه بلند با سبز میبافیم تا انتهای رج.

از رج بعدی دیگه کلا فقط با سبز میبافیم و قرمز رو همینجا قطعش میکنیم.به سومین زنجیره بافت مرئی میزنیم و با سبز سه تا زنجیره میزنیم و خونه ی اول رو نمیبافیم از خونه ی بعدی داخل هر خونه یک پایه بلند میزنیم و به انتها که رسیدیم به زنجیره ی اول بافت نامرئی میزنیم.تا انتها به همین شکل میبافیم تا اسکاجون جمع بشه.

Image result for عکس اسکاج توت فرنگی

الیاف

اگر بخواهیم داخل اسکاجمون رو با الیاف پر کنیم لازم هست قبل از رج آخر داخلش رو با الیاق پر کنیم.

آویز

اگر خواستیم آویزی براش ایجاد کنیم میتونیم هر تعداد که خواستیم زنجیره بزنیم و بعد به داخل یکی از زنجیره ها بافت نامرئی بزنیم

( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.