مجله آموزشی
موضوعات داغ

چگونه داخل ظروف مسی را سفید کنیم؟

سفید کردن قابلمه مسی

برای سفید کردن قابلمه مسی چه کار کنیم ؟

همانطور که می دانید ظروف مسی در گذشته از اهمیت بالایی در پخت و پز برخوردار بوده اند، هم اکنون نیز هستند برخی خانواده ها که به دلیل تاثیرات مثبت این گونه از ظروف بر روی بدن از آنها استفاده می کنند .

در کنار سالم بودن این ظروف ظاهر خاص با رنگ و طرح قدیمی شان نیز هنوز هم بسیاری از افراد را وادار می کنند تا از آنها برای پخت و پز استفاده کنند.

اما یک نکته منفی در این ظروف کدر و سیاه شدن آنها پس از گذشت مدت زمانی کوتاه می باشد! اما امروز راهکارهایی خانگی برای شما معرفی می کنیم که توسط آنها بتوانید این نوع از ظروف را به سادگی در خانه پاک کرده و همانند روز اول براق و درخشان کنید.

Image result for قابلمه مسی

روش های سفید کردن مس 

روش اول

برای شروع کار نیاز به مواد اولیه ای همچون سرکه سفید ، نمک دانه درشت ، اسفنج سخت و یا پارچه ، پاک کننده ملایم خواهید داشت . پس از آن نیاز است مقداری از نمک دانه درشت (نمک دریا بهترین نمک برای این کار است) بر روی سطح بیرونی آن ریخته سپس بر رویش کمی سرکه بریزید و چند دقیقه صبر کنید ؛

پس از آن توسط یک اسکاچ سخت بر روی قابلمه مسی بکشید تا براق شود . پس از آنکه ظرف به خوبی از لکه ها و زنگار ها پاک شد باید توسط مقداری آب و مایع ظرفشویی ملایم بشوییدش تا به خوبی مابقی سرکه ها از روی ظرف پاک شود .

روش دوم

۱ یک قاشق غذاخوری نمک و ۱ فنجان سرکه سفید را در داخل ظرف بزرگی بریزید . ظرف را پر از آب کنید . سپس اجازه دهید تا محلول به جوش آید ؛

ظرف را داخل محلول جوشیده قرار داده و اجازه دهید تا زمانیکه لکه ها کاملا بر طرف شوند بر روی حرارت باقی بماند . سپس ظرف را شسته و خشک کنید .

روش سوم

لیمو ترش تاز را از وسط به دو نیم تقسیم کنید آن را جداگانه و یا همراه با نمک بر روی ظرف مسی بکشید تا زنگارها از بین بروند .

روش چهارم

یک قاشق غذا خوری نمک در داخل مقداری سرکه ریخته، سپس مقداری آرد به آن اضافه کنید تا خمیری بدست آید ، خمیر را بر روی ظرف کاملا بپوشانید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه تا ۱ ساعت بر روی ظرف باقی بماند .

روش پنجم

سس گوجه فرنگی یکی از ماده های همیشه در دسترس است که به خوبی می تواند اکسیداسیون بر روی ظروف را از بین ببرد . مقداری از سس را بر روی ظرف بمالید و اجازه دهید حدود ۱۵ دقیقه یا بیشتر بسته به میزان لکه های ظروف مسی بر روی آن بماند ؛ پس از آن به خوبی با یک دستمال و محکم بر روی ظرف کشیده تا تمامی لکه ها پاک شوند .

به این مطلب امتیاز دهید :
( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.