ترفندهای شبکه های اجتماعی

دانلود پیام رسان سیگنال ( مقایسه با واتساپ )

با رسانه‌ای شدن سیاست حریم خصوصی واتساپ، تمایل مردم به استفاده از سیگنال بیشتر شده است؛ اما چگونه می‌توان به سیگنال مهاجرت کرد؟

پیام رسان سیگنال چیست؟

سیگنال یک پیام رسان متنی و مکالمات صوتی است که روی حریم خصوصی متمرکز بوده و در تلفنهای هوشمند اپل و اندروید و در دسکتاپ قابل دسترسی است. برای پیوستن به آن تنها کافی است یک شماره تلفن داشته باشید. می توانید به دوستانتان پیام دهید یا با آنها مکالمه صوتی و تصویری تک به تک یا گروهی داشته باشید و مانند اپلیکیشنهای دیگر از واکنشهای ایموجی یا استیکرها استفاده کنید.

آیا سیگنال اپلیکیشن مطمئنی است؟

ارتباطات در سیگنال رمزگذاری شده هستند یعنی تنها افراد حاضر در مکالمه می توانند محتوای آن را ببینند و خود سیگنال هم نمی تواند به آنها دسترسی داشته باشد. حتی استیکرها هم رمزنگاری خاصی دارند.سیگنال پروتکل رمزگذاری ایجاد کرده که سایر شرکتها از جمله واتس‌اپ و اسکایپ از آن استفاده می کنند و استاندارد طلایی حریم خصوصی است.

سیگنال در برابر واتس‌اپ

هر دو اپلیکیشن سیگنال و واتس‌اپ از رمزگذاری سر تا سر استفاده می کنند یعنی محتوای پیامهایی که ارسال می کنید و تماسهایی که دارید خصوصی می ماند. اما فیس بوک اطلاعات زیادی دیگری را در قالب آمار استفاده، متادیتا و موارد دیگر جمع آوری می کند.سیگنال مانند واتس‌اپ قابلیتهای خصوصی سازی جذاب مانند صفحه زمینه را ندارد اما در خصوص حریم خصوصی، نظیر ندارد.

برنامه دیگری که با رشد محبوبیت رو به رو شده، تلگرام است. تلگرام می گوید به حریم خصوصی اهمیت می دهد اما این اپلیکیشن هم معایب زیادی دارد. پیامها در تلگرام به صورت پیش فرض رمزگذاری سر تا سری نمی شوند. گروههای خصوصی در این اپلیکیشن نامحدود هستند و هر کسی با یک لینک دعوت می تواند به آنها وارد شود و بدون نظارت شفاف روی محتوا، به کانون انتشار مطالب مضر مانند هرزه نگاری یا فعالیتهای تروریستی تبدیل می شود.

سیگنال هم محتوا را اداره نمی کند اما گروهها را به هزار نفر محدود کرده و برخلاف برنامه هایی مانند واتس‌اپ و تلگرام، به ارتباطات بین افراد بیشتر از فعالیت گروههای غریبه اهمیت می دهد.

پیش از اینکه بتوانید به سیگنال مهاجرت کنیم، باید آن را دانلود و نصب کنید. سیگنال به‌رایگان در پلی استور قابل دسترس است و بعد از نصب اپلیکیشن، تمامی کار‌هایی که باید بکنید اضافه کردن شماره موبایل و قرار دادن PIN روی حساب کاربری است. پس از اینکه فرایند راه‌اندازی اپلیکیشن تمام شد، مراحلی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم انجام بدهید.
پیام رسان سیگنال

سیگنال

قیمت: رایگان

سازنده: Signal Foundation

سیستم عامل: اندروید و iOS

حجم: ۷۴ / ۱۶۱ مگابایت

 دانلود
دانلود پیام رسان سیگنال ( مقایسه با واتساپ )
دانلود پیام رسان سیگنال ( مقایسه با واتساپ )
۱) سیگنال را روی گوشی خود باز کنید.
۲) روی سه نقطه‌ی عمودی بالای صفحه ضربه بزنید تا وارد منو شوید.
۳) گزینه‌ی New group را انتخاب کنید
پیام رسان سیگنال
۴) در این مرحله باید حداقل یک ورودی به فهرست مخاطبان خود بیفزایید تا بتوانید گروهی در سیگنال ایجاد کنید.
۵) روی آیکون پیکان آبی‌رنگ (که جهتش به سمت راست است) ضربه بزنید.
۶) نامی برای گروه انتخاب کنید و روی گزینه‌ی Create ضربه بزنید تا فرایند تشکیل گروه در سیگنال تمام شود.
پیام رسان سیگنال
۷) در پنجره‌ی مربوط به گروه، روی سه نقطه‌ی سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید تا منو باز شود.
۸) روی گزینه‌ی Group settings ضربه بزنید.
۹) روی گزینه‌ی Group link ضربه بزنید.
پیام رسان سیگنال
۱۰) وضعیت گزینه‌ی Group link را به حالت روشن (On) تغییر دهید.
۱۱) روی گزینه‌ی Share ضربه بزنید تا لینک ویژه و قابل اشتراک‌گذاری برای گروه شما ایجاد شود.
۱۲) روی گزینه‌ی Copy ضربه بزنید تا URL منحصربه‌فرد گروه سیگنال شما کپی شود.
پیام رسان سیگنال
در این‌جا باید URL که در مرحله‌ی دوازدهم کپی کرده‌اید، در گروه واتساپ خود پیست کنید تا همه‌ی کاربران بتوانند به‌راحتی با کلیک روی لینک وارد گروه سیگنال شوند.
( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.