آموزش کاربردی

اموزش بافت پاپوش نوزادی

( رای: 3 امتیاز: 2.3 )

اموزش بافت پاپوش نوزادی پاییزی

شروع بافت

این پاپوش مناسب بچه های یک تا 6 ماه است و میل شماره 3 لازم. لازمه 24 تا دونه سر بندازیم و اگر خواستیم بزرگتر باشه دوتا دوتا دونه اضافه میکنیم به این شکل که هر دونه ایی که انداختیم لازمه یکدونه اضافه کنیم که میشه بافت ژوته .

بافت کف پاپوش

اموزش بافت پاپوش نوزادی
اموزش بافت پاپوش نوزادی

در رج دوم لازم هست تمام دونه هارو ببافیم . به این شکل که تا وسط میبافیم به دوتا دونه ی وسط که رسیدیم یک ژوته اینطرف و اونطرفش میبافیم و دوتای وسطی رو هم میبافیم و باقی دونه هارو تا یکی مونده به آخر میبافیم و یکدونه اون آخر اضافه میکنیم.یعنی در رج اول چهارتا دونه اضافه میکنیم و در رج بعدی تمام دونه هارو به زیر میبافیم و دوتای دونه ی وسط میشه 2 تا که دوتا قبل و دوتا بعدش اضافه میکنیم یکی ونده به آخر هم اضافه میکنیم و پشت کار رو هم میبافیم و در رج بعدی هم باز 4 تا اضافه یمشه به همون ترتیب و اینجا پاپوش ما بافته شده.

همچنین بخوانید : آموزش بافت کلاه مدل جغد

بافت رویه

یک رج روی دونه هایی که اضافه شده رو بافتیم و 7 شکل بافته شده و حالا میرسیم به مدلل کار.پشت کار همه رو به رو میبافیم.بعد از 6 رج رکن رج بعدی رو رو میبافیم تا خط افقی برامون ایجاد بشه و رج هشتم روی کار هستیم و دونه هارو تا سر 6 دونه ی وسط رو میخوایم جو دونه باشه یعنی اول نبافته دومی زیر سومی رو و به همین ترتیب میریم یک زیر یک رو تا رج بعدی بشه یک رو یک زیر که جو گندمی بشه .

اموزش بافت پاپوش نوزادی
اموزش بافت پاپوش نوزادی

حالا وقتی به 6تا دونه ی وسط رسیدیم لازمه که سر پنجمون رو مدل بدیم به این صورت که 6 تا دونمون رو هر دونه ایی رو دوتا میبافیم به این شکل دوه ی اول به زیر بعد از پشت بریم داخل دونه و نخ رو به حالت یدونه بیارید بیرون یعنی داخل یک دونه رو دوتا بافتیم. (قبل از دونه پایتون رو داخل میل قرار بدین و بعد ببافین)یعنی 6 تای وسط به 12 تا تبدیل شد.

رج پشت تمام دونه ها برعکس میشه و این جو دونون هر رجی هست.

مرحله بعد

لازمه 10 رج جودونه ببافیم در رج 11 از سر رج دونه های قبل از 12 تا رو میبافیم که جو دونه بود و باقیش رو در برنامه ی دیگر ببینید.

( رای: 3 امتیاز: 2.3 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.