زناشویی

اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان و زنان چقدر است؟

سایز آلت تناسلی طبیعی در زنان و مردان چگونه است؟

عمق متوسط واژن در حدود 9 سانتی متر است، اما عمق و ظاهر واژن می تواند در بین زنان مختلف، متفاوت باشد. در واقع، عمق واژن (از دهانه واژن تا دهانه رحم) می تواند به 18 سانتی متر نیز برسد. واژن، کانالی است که تا دهانه ی رحم امتداد دارد. چند نوع بافت از جمله مخاط درون واژن قرار دارند. مخاط از سلول های خاصی تشکیل شده است که مایع روان کننده ی ترشح شده توسط آنها به دیواره واژن اجازه می دهد تا انبساط یابد. بخش خارجی اندام های تناسلی زنان، فرج یا ولوو نامیده می شود. فرج شامل لابیای کوچک و بزرگ – بخش های لب مانند اندام های تناسلی زنان- است. فرج ها از نظر ظاهری بسیار متفاوتند. پوست این ناحیه ممکن است به رنگ سایر اعضای بدن یا تیره ترباشد. طول لابیا ماژور (لبه های خارجی)، معمولا در حدود 7 تا 12 سانتی متر است. کلیتوریس در حدود 5 تا 35 میلیمتر است، اما در صورت تحریک، متورم و بزرگ می شود.

همچنین بخوانید :راههای افزایش سایز آلت تناسلی آقایان

Image result for اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان و زنان چقدر است؟"

چه عواملی موجب افزایش اندازه واژن می شوند؟

اندازه و عمق واژن در شرایط خاصی تغییر می کند. واژن می تواند به قدری بزرگ شود که تامپون، انگشت یا آلت تناسلی مرد در آن جای بگیرد. هنگام تحریک، خون بیشتری وارد واژن شده و باعث می شود تا واژن بزرگ تر شده و دهانه رحم به آرامی عقب تر رود و اجازه می دهد تا آلت تناسلی مردانه، تامپون یا انگشت وارد واژن شوند. درست است که واژن هنگام تحریک، بزرگ می شود، اما بزرگ بودن آلت تناسلی مردانه ممکن است باعث بروز درد در حین رابطه ی جنسی شود. 

چگونه واژن با گذشت زمان تغییر می کند؟

در طی زمان، تغییری در شکل ظاهری و داخلی واژن ایجاد نمی شود. در واقع، مشخص شده است که هیچ ارتباطی بین عمق واژن و سن افراد وجود ندارد. با این حال، ممکن است لابیا ها با گذشت زمان کوچکتر به نظر برسد. علت این است که کاهش مقدار استروژن بدن با افزایش سن می تواند چربی و کلاژن را کاهش دهد. ممکن است به نظر برسد که رنگ اندام تناسلی تغییر کرده و با تغییر هورمونی در طول زمان، روشن تر یا تیره تر شده است. برخی از زنان ممکن است احساس کنند که واژن آنها بعد از زایمان تغییر کرده است. در حالی که کشش ایجاد شده در بافت واژن در اثر زایمان، دائمی نیست. تحقیقات نشان می دهند که طول واژن زنانی که عمل زایمان داشته اند با سایر زنان تفاوتی ندارد. اگر شخصی احساس کند که واژن وی پس از زایمان دچار تغییر شده است، می تواند به توصیه پزشکان از تمرینات کگل استفاده کند که شامل سفت کردن و آزاد سازی عضلات مورد استفاده برای کنترل ادرار است و به تقویت کف لگن کمک می کند. 

اندازه واژن و طول آلت تناسلی مردان

آلت تناسلی مردان هنگام نعوظ به طور متوسط حدود 33 درصد بلندتر از طول واژن است. علیرغم این که اندازه آلت تناسلی و واژن متفاوت است، این اندام ها معمولا می توانند یکدیگر را در خود جای دهند. متوسط طول آلت تناسلی مردان حدود 13 سانتی متراست. بزرگ بودن آلت تناسلی مردانه بیش از حد متوسط ممکن است برای برخی از زنان خوشایند نباشد و ضربه ی وارده از آلت به دهانه ی رحم می تواند دردناک باشد. استفاده از روان کننده های مناسب و گفتگو با شریک جنسی درباره هر مورد ناراحت کننده می تواند به لذت بخش کردن رابطه ی جنسی کمک کند. 

نکاتی درباره مراقبت از واژن

نکات مربوط به حفظ سلامتی واژن عبارتند از:

  •  اجتناب از دوش واژینال و یا استفاده مکرر از محصولات بسیار معطر، تامپون ها یا اسپری های بهداشتی زنانه
  •  تعویض لباس های مرطوب و لباس های شنا در اسرع وقت برای کاهش خطر ابتلا به عفونت
  •  تغییر مکرر نوار بهداشتی و تامپون ها
  •  استفاده از کاندوم در طول فعالیت جنسی
  •  اجتناب از پوشیدن لباس های بیش از حد تنگ، که می تواند موجب سوزش و عرق بیش از حد ناحیه واژن شود
  •  ادرار کردن پس از رابطه جنسی برای کاهش خطر ابتلا به عفونت های دستگاه ادراری

نکته نهایی درباره طول واژن

عمق و ظاهر واژنها بین افراد بسیار متفاوت است. معمولا عمق واژن بین 9 تا 18 سانتی متر است. واژن اندامی است که برای زایمان و فعالیت جنسی طراحی شده است. با این حال، زنان در صورت احساس درد هنگام دخول باید با پزشک خود صحبت کنند. پزشک متخصص زنان می تواند علل زمینه ی درد را بررسی کند و بهترین درمان را برای بیمار مورد نظر تجویز کند.

هر آنچه باید درباره اندازه آلت تناسلی مردان بدانید یکی از نگرانی های مردان هراس از کوچک بودن آلت تناسلی شان است. این هراس به دلیل دیدن تبلیغات های دروغین شبکه های ماهواره ای برای فروش اجناسشان ایجاد شده است. اما افراد باید بدانند که اندازه مناسب و معمول آلت تناسلی در زمان تحریک کامل 11 الی 15 سانتی متر است و اختلال در زمانی رخ می دهد که امدازه آلت کمتر از 5 سانتی متر باشد.

( رای: 6 امتیاز: 4.5 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.