آموزش کاربردی

آموزش بافت یک مدل کلاه

( رای: 10 امتیاز: 3.6 )

آموزش بافت یک مدل کلاه با دو میل

برای این کار ما از میل استفاده مینکیم و ابتدای کار رو با سه تا دونه شروع میکنیم در رج اول دونه ی اول در رج اول استثناعا بافته میشه و ب صورت بافت زیر میبافیم و دوتا دونه ی دیگمون هم به همون شکل زیر بافته میشه . در پشت کار سه تا دونمون رو به شکل دونه ی رو میبافیم یعنی ساده بافی.از رج سوم مدل ما شروع میشه.

مدل

مدل ما به اینصورت هست که بعد از دونه ی اول یک ژته میندازیم و دوباره دونه ی بعدی رو میبافیم و یک ژته دوباره و دونه ی آخر رو میبافیم. در پشا کار دونه هارو سر جای خودشون ساده میبافیم یعنی به صورت رو میبافیم و ژته ها رو به صورت توری نمیبافیم بلکه به صورت بسته میبافیم و فقط افزایش دونه داشته باشیم. کار رو لازم هست تکرار بکنیم تا دونه های ما در تمام رج ها بعد از دونه ی اول یک دونه اضافه کنیم و همچنین در یک دونه قبل از دونه ی آخر هم باید اضافه کنیم و دونه های وسط هم هونجور که هست بافته بشه.

بافت رکن

آموزش بافت پاپوش نوزاد با دو میل

بعد از 6 یا 8 رج که ساده بافی کردیم بغد بافت رکن رو داریم . حالا از قسمت پشت کار بعد از اینکه 5 رج رو بافتیم رج ششم رو که الان پشت کار هستیم دونه رو به شکل زیر میبافیم تا بافت رکن بشه. 4تا 5 رج رو لازم هست رکن ببافیم . رکن یعنی دونه ها در دو رج کار ما هم در زیر و هم در رو به یک شکل بافته بشه یعنی یا هر دو رو بافته بشه یا هر دو زیر بافته بشه. برای اندازه گیری سر کسی که این کلاه رو براش میبافیم لازم هست از پیشانی تا کف سرش رو اندازه گیری کنیم.

همچنین بخوانید : آموزش پاپوش بافتنی

بخش دوم کار

بعد از 4 رج رکن مجددا برمیگردیم به ساده بافی . این کلاه رو میتونیم هم با نخ نازک خم متوسط و هم ضخیم ببافیم. برای رج پنج لازم هست اضافه کردن دونه رو اشته باشیم و ساده بافی کنیم تا اندازه ایی که مناسب باشد . دونه هارو ما تا 40 تا دونه رسوندیم ک به اندازه ی سر 4 تا 5 سال هست.

آموزش بافت یک مدل کلاه
آموزش بافت یک مدل کلاه

پس از این بافتمون متفتوت خواهد شد.بافت ساده و رکن لازم بود تا انتها بافته میشه تفاوت بافت اینجا این هست که دوتا دونمون رو یدونه میکنیم و بعد مدلمون رو پیاده میکنیم.

در رج اول در تمام رج ها تا انتها کلاه دوتا دونه رو یک دونه میکنیم و قبل از دونه ی آخر یک ژته میزنیم و بعد دونه ی آخر رو میبافیم . فقط ژتمون توربافت نباشه لازم هست بسته باشه .

دوخت کار

زمانی که کار تمام شد در نهایت کار رو تمام کردیم حالا سه تا دونه  اولی که سر انداختیم وبرای دوختن لازم هست به قسمتی ببافیم که اون 40 تا دونه رو کور کردیم . بافت رو برمیگردونیم به انتهای کار(که میشه بالای کار) و نخ و سوزن رو برمیداریم و ه میتونیم کش بافت ببافیم میتونیم نبافیم . قسمت پایین کار رو مارپیچ رفتیم .

آموزش بافت یک مدل کلاه
آموزش بافت یک مدل کلاه

 

پیچ

آموزش 4 مدل بافت پیچ با دو میل | ستاره

ده تا دونه سر میندازییم 8 رج میبافیم این ده تا دونه رو دونه ی اول رو به شکل رو 8تای بعد به شکل زیر و دونه ی آخر به شکل رو بافته میشه.قسمت پشت سر جای خودش بافته میشه. حالا برای پیچ زدن 8تا دونه رو از سر میل بیرون میاریم و 4 تای اول رو از سمت چپ از پشت میگیریم و 4تا ی بعدی رو با میل سمت راست از رو میگیریم 4تای سمت چپ رو به سمت راست میدیم و همه رو از زیر میبافیم هر 8 رج یکبار لازم هست این پیچ رو داشته باشیم . هر 8 رج یک مرتبه لازم هست جای رج ها جا به جا بشه .

منگوله ی کلاه

آموزش درست کردن منگوله کلاه

دستگاه منگوله ساز رو میتونیم از خرازی ها بخریم . دو تا مخزن داره.دولایه رو پایین میاریم در هر دو قسمت نخ پر میکنیم . بین شیار ها نخ قرار گرفته و با قیچی دو طرف رو قیچی میکنیم و بعد گره محکم میزنیم . سپس در دستگاه رو باز میکنیم و نخ رو از دستگاه جدا میکنیم و به وسیله یی نخ و سوزن به کلاه میبافیم .

( رای: 10 امتیاز: 3.6 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.