مجله آموزشی

طرز بافت پاپوش نوزادی

( رای: 18 امتیاز: 2.9 )

در بافت پاپوش نوزاد با دو میل با ویمگز همراه شوید و از بافت این پاپوش ساده و زیبا لذت ببرید. کاموا باید مخصوص نوزاد باشه

طرز بافت پاپوش نوزادی

اولین اقدام برای بافت پاپوش نوزادی اندازه گیر می باشد.. در این مرحله طول و عرض کف پای نوزاد را اندازه بگیرید و سپس عرض را از طول کم نمایید. توجه داشته باشید که حاصل  تعیین کننده زنجیره های مورد نیاز شماست. به طور مثال اگر طول ۱۲ و عرض ۵ سانتی متر باشد. شما باشد به اندازه هفت سانتی متر زنجیره بزنید.

طرز بافت پاپوش نوزادی
طرز بافت پاپوش نوزادی

برای بافت پاپوش ۱۸ تا زنجیره میزنیم ، داخل زنجیره دوم ۲ تا پایه کوتاه میزنیم ، حالا توی زنجیره های بعدی ۱ پایه کوتاه میزنیم و ۹ بار اینکار را انجام میدهیم یعنی ۹ پایه کوتاه در ۹ زنجیره بعدی . از آنجا به بعد پایه ی دوبل باید بزنیم ،۶ پایه دوبل در ۶ پایه بعدی . سپس در زنجیره ی آخر باید ۷ پایه ی دوبل زده بشه . حالا برگشت را شبیه آنچه بافته شد به ترتیب برگردید .

سپس دو یا سه زنجیره میزنید تا رج بعدی را شروع کنید . ابتدا۲ زنجیره سپس یک پایه دیگه و در نهایت دو پایه روی یک پایه میزنید و از آن به بعد پایه ها تکی زده میشود تا به سر کفی برسیم به هفت پایه ی رج قبل که رسیدین پایه دوبل بزنید که ۷ پایه به ۱۴ پایه تبدیل شود . برای رج سوم باز سه زنجیره میزنم .

طرز بافت پاپوش نوزادی
طرز بافت پاپوش نوزادی

تصویر زیر نقشه بافت کفی پاپوش را نشان می دهد که با استفاده از آن راحت تر می توانید اقدام به بافت نمایید.

طرز بافت کفی پاپوش نوزادی
طرز بافت کفی پاپوش نوزادی

برای قسمت لبه دار پایین کفش که در تصاویر زیر با رنگ سفید بافته شده است شما نیاز به بافت شلال دارید، حال به سراغ رج چهارم می رویم و در دو دانه اول پایه بلند بزنید و هر دو دانه که بافتید یکی کم کنید یعنی دانه ی سوم و چهارم را باهم ببافید. در رج پنج دو پایه بلند بزنید و سپس هر یک دانه که بافتید یکی کم کنید. به این معنی که یک دانه ببافید دو دانه ی بعد را باهم ببافید. سپس باقی دانه ها را هر کدام یک پایه بلند ببافید دانه آخر را به زنجیره ها وصل نمایید. در رج ششم نیز دو پایه بلند بزنید و و زمانی که به جلوی کفش رسیدید دو تا دو تا دانه ها را باهم ببافید. اگر قصد دارید ارتفاع کفش تان کم باشد می توانید رج چهارم را تکرار نمایید.

همچنین بخوانید : آموزش بافت دستکش با قلاب

تا این مرحله از نحوه بافت پاپوش توانید قسمت اصلی کفش را ببافید. حال باید به سراغ ساق کفش بروید. در رج اول نخ را کور کنید و مجددا از قسمتی که ساق دور پا ایجاد می شود زنجیره بزنید. در ج دوم و سوم دو زنجیره بزنید و در همان دانه یک پایه بلند دیگر نیز بزنید. حال در تمامی دانه ها باید یک پایه بلند بزنید به جز دانه آخر که نیاز به دو پایه بلند دارد. حال که با رج چهارم رسیدید، دو زنجیره بزنید و در هر دانه یک پایه نیز بزنید. سپس دور تا دور ساق را پایه کوتاه بزنید. توجه داشته باشید که برای زبانه پاپوش، می توانید در دانه هایی که در قسمت جلو کفش باقی مانده هر کدام یک پایه بلند بزنید و سپس در دانه اول و آخر هر کدام دو پایه بزنید به این معنا که دانه اضافه کنید و در دو رج بعدی نیز همین کار را تکرار نمایید و در آخرین رج با نخ سفید در تمام دانه های پایه کوتاه بزنید و کار بافت پاپوش را به اتمام برسانید.

( رای: 18 امتیاز: 2.9 )

از طريق
آموزش جلیقه دخترانه
منبع
مدل پاپوش دخترانه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.