سلامتمجله بانوان

زمان مناسب برای آزمایش اسپرم

آزمایش اسپرم و تفسیر آنلاین آن

🍓زمان مناسب برای آزمایش اسپرم

🍀زمان مناسب برای آزمایش آنالیز اسپرم این است که سه روز نزدیکی نداشته باشید و بیشتر از 5 6 روز هم نشود چون در هر دو صورت روی کیفیت اسپرم اثرگذار است.

آزمایش اسپرم چگونه انجام می شود؟ [+ تفسیر آزمایش اسپرم] -دکتر ...

🍎تفسیر آزمایش اسپرم برای پسردار شدن

🍀افزایش تعداد اسپرم ها احتمال پسر دار شدن را بیشتر می کند. بهتر است برای بیشتر شدن تعداد اسپرم در هنگام نزدیکی، پدر 2 تا 5 روز قبل از تخمک گذاری از ارگاسم خودداری نماید.  بیضه ها را خنک نگه دارید. هنگامی که بیضه ها خنک تر از دمای بدن هستند تولید اسپرم بیشتر می شود. مردانی که سیگار می کشند و مشروب می خورند تعداد اسپرم پایین تری دارند. ماری جوآنا همان اثری را بر تعداد اسپرم دارد که سیگار دارد. کوکائین و دیگر انواع مواد مخدر مانع از تولید اسپرم می شوند.

🍓قیمت آزمایش اسپرم

🍀هزینه آزمایش اسپرم در هر آزمایشگاه متفاوت است و اگر جای دولتی انجام شود ممکنه بیشتر از 50 هزار تومان نشود.

🍁تفسیر جواب آزمایش اسپرم مردان

🍓اگر میخواهید متخصصین آزمایش اسپرم همسر شما را بصورت آنلاین تفسیر کنند، باید نرم افزار بارداری اوما رادانلود و نصب کنید. در قسمت پرسش و پاسخ میتونید با ارسال تصویر آزمایش ، از متخصصین اوما کمک بخواهید.🍓 .

🔵1. حجم مایع منی (Volume)

🔸چند میلی لیتر تولید شده است؟ مقدار نرمال بین 1.5 تا 5 میلی لیتر یا یک چهارم تا 1 قاشق چایخوری است. حجم کم می تواند نشانه انسداد یا اختلال در وزیکولهای منی یا پروستات باشد و حجم کم مایع منی میتواند به علت انسداد سیستم جمع آوری اسپرم ، کمبود هورمون اندروژنی و یا انزال رتروگراد(به عقب) مایع منی باشد.

🔴2. غلظت یا تعداد اسپرم (ml / countsperm)

🔹تعداد نرمال اسپرمها 15 میلیون در یک سی سی مایع منی یا 40 میلیون اسپرم در کل حجم انزال میباشد . اگر تعداد اسپرم ها کمتر از 15 میلیون باشد الیگو اسپرمی و اگر تعداد اسپرم ها صفر باشد آزوسپرمی نامیده می شود.

🔵3. تحرک اسپرم (motility )

🔸چه تعداد اسپرم متحرک وجود دارد؟ این تعداد بسته به سیستم مورد استفاده برای آزمایش، بالاتر از 40 – 50٪ است. تعداد کمتر نشان می دهد در معرض سموم مانند سیگار، الکل ، کافئین یا مواد شیمیایی قرار دارید. تحرک کم نشان دهنده مشکلات هورمونی یا واریکوسل (رگهای واریسی در ناحیه اسکروتوم) است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.