آموزش کاربردی

چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم؟

روش های سرمایه گذاری در بورس

کارگزاری مفید جهت ساماندهی ثبت سفارش برای شرکت در عرضه اولیه و با در نظر گرفتن تقاضا مشتریان اقدام به مدیریت ارسال سفارش برای مشتریان خود می‎کند.

بدین ترتیب با همکاری شما ترافیک ارسال سفارش برای شرکت در عرضه کنترل می‎شود و تمامی مشتریان با آسودگی خاطر در عرضه شرکت خواهند کرد.

برای این کار کافی است بعد از ورود به سامانه های معاملاتی آنلاین ، آنلاین پلاس و ایزی تریدر همراه توافق نامه نمایش داده شده را مطابق با تصویر زیر تایید فرمایید.

آموزش ثبت نام بورسی


بعد از تایید این توافق نامه، کافی است در روز عرضه حساب نزد کارگزاری شما، مانده کافی برای ارسال سفارش را داشته باشد.

چگونه متوجه شویم توافق نامه ی خرید اتومات عرضه اولیه را قبول کرده ایم؟


جهت مشاهده ی توافق نامه های قبول شده از سوی کاربر در حال حاضر می توان از سامانه ی معاملاتی آنلاین پلاس و ایزی همراه در
قسمت << توافق نامه ها >> مشاهده نمود

در سامانه ی آنلاین پلاس
۱- بر روی نام و نام خانوادگی کلیک می کنیم
۲- وارد گزینه ی توافق نامه ها می شویم
۳ – در این بخش می توانیم از توافق نامه ی ارسال سفارش عرضه اولیه به صورت اتومات را فعال یا غیر فعال نماییم

آموزش نصب ایزی تریدر

در سامانه‌ی معاملاتی ایزی تریدر مفید نیز قسمت پروفایل – قسمت توافقنامه‌ها- می‌توانید شرایط توفقنامه‌های خود را بررسی و اعمال تغییر کنید

آموزش های مورد نیاز بورسی

جهت دانلود نرم افزار ایزی همراه اینجا کلیک نمایید

https://www.emofid.com/trades/platforms/easytradermobile/#download

چگونه عرضه اولیه بخریم؟

نخستین گام برای خرید عرضه اولیه، افتتاح حساب در کارگزاری مفید و دریافت کد بورسی است. به این منظور با کلیک بر روی گزینه «افتتاح حساب» و سپس با مراجعه به یکی از ده‌ها شعبه کارگزاری مفید یا بیش از یک هزار دفتر منتخب پیشخوان دولت، فرایند ثبت‌نام را تکمیل کنید.

https://account.emofid.com/connect/signup?client_id=RegWebApp&redirect_uri=https%3A%2F%2Freg.emofid.com%2F&utm_source=IPO&utm_medium=Open%20Account%20CTA

آموزش برای ثبت نام در بورس

عرضه اولیه چیست

بهترین زمان برای فروش عرضه اولیه چه زمانی است. این شاید مهم ترین سوالی باید که سرمایه گذاران بعد از ورود به بازار سرمایه و خرید عرضه اولیه با ان مواجه می شوند. اما قبل ازتوضیح در خصوص زمان فروش عرضه اولیه بهتر است که در مورد عرضه های اولیه یا Initial Public Offering در بازار سرمایه توضیحاتی را ارائه کنیم. به طور کلی شرکت هایی که برای اولین بازار وارد بازار سرمایه می شوند اصطلاحا عرضه اولیه می شوند و با توجه به اینکه عرضه های اولیه در بازار سرمایه سود خوبی را نصیب سرمایه گذار می کنند معمولا با استقبال بازار نیز مواجه می شوند. در این مقاله قصد داریم در خصوص زمان فروش عرضه اولیه توضیح دهیم. در خصوص شرکت هایی ک عرضه اولیه می شود و اطلاع رسانی شرکت ها و نحوه خرید عرضه اولیه بهتر است مقاله فرایند خرید عرضه اولیه و زمان فروش آن  به صورت کامل مطالعه کنید.

 چگونه زمان فروش عرضه اولیه سهام را تشخیص دهیم؟

زمان خرید و فروش عرضه اولیه

زمان فروش عرضه اولیه سهام

همان‌طور که پیش از این نیز ذکر گردید عرضه اولیه سهام ضمن حفظ منافع سرمایه‌گذاران موجب رونق بازار بورس و توسعه اقتصادی می‌شود و در واقع یک رابطه برد – برد را ایجاد می‌کند. با این وجود این مسئله بدین معنا نیست که سرمایه‌گذاران سهام تازه عرضه‌شده را به مدت نامعلوم در سبد سرمایه‌گذاری خود داشته باشند. زیرا یک سرمایه‌گذار همواره به دنبال کسب منفعت از سهام دارای پتانسیل بالا است. بنابراین کسب آگاهی از نشانه‌های خروج سهامی که به تازگی در بازار بورس عرضه شده‌اند نشانه مهمی است که هر سرمایه‌گذار بایستی درباره آن اطلاعاتی داشته باشد. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که با رؤیت مجموعه‌ای از نشانه‌ها، از سهام مزبور خارج شده و به اصطلاح سود شناسایی کنیم و دست به فروش عرضه اولیه خود زنیم.

 خرید عرضه اولیه سهام

همان‌طور که پیش از این نیز ذکر شد تجربه عرضه‌های اولیه پیشین ما را به این نتیجه می‌رساند که در تمامی عرضه‌های اولیه شرکت کنیم چون جز در موارد معدودی بازدهی ۱۰ تا ۲۰ درصدی محقق شده است. با این وجود بهتر است در مورد تحلیل‌های پیرامون سهام آماده عرضه اولیه مطالعه داشته باشید و چنانچه عموم تحلیل‌ها نمایانگر سودآور بودن خرید عرضه اولیه داشت آنگاه در عرضه اولیه شرکت کنید.

 چرا سهام عرضه اولیه شده با رشد قیمت روبه‌رو می‌شوند؟

همان‌طور که پیش از این نیز ذکر گردید دیدگاه مثبتی پیرامون عرضه اولیه سهام وجود دارد و این مسئله موجب می‌شود تا سرمایه‌گذاران مختلف تمایل به خرید سهام مزبور در روزهای معاملاتی بعد بشوند، این دسته از افراد به دلیل جذابیت بالایی که برای این سهام متصور هستند حاضرند تا در سقف قیمتی آن روز معاملاتی نیز سفارش خرید بگذارند و از این دریچه تقاضای سنگینی در سقف قیمتی برای سهم به وجود می‌آید و به اصطلاح صف خرید سنگینی برای آن به وجود می‌آید. حال سهامدار عمده متناسب با برنامه‌ریزی‌های خود اقدام به عرضه سهام به متقاضیان می‌کند و در نتیجه معاملات شکل می‌گیرد. این موضوع طی روزهای معاملاتی بعد نیز تکرار می‌گردد و این موضوع موجب ایجاد سود معاملاتی جذاب در عرضه اولیه‌ سهام می‌گردد.

نویسنده فاطمه زهرا امینی/مجله سرگرمی مگز

( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.