مجله آموزشی

آموزش بافت اسکاچ فلفل دلمه ای زیبا

( رای: 22 امتیاز: 4 )

آموزش بافت اسکاچ فلفل دلمه ای زیبا برای جهیزیه

آموزش بافت اسکاچ فلفل دلمه ای زیبا
آموزش بافت اسکاچ فلفل دلمه ای زیبا

برای بافت اسکاج فلفل دلمه ایی ما احتیاج به دو رنگ سبز و زرد داریم ، قلابمون هم قلاب شماره ی 3 ژله ایی هست .

مرحله اول

ابتدا یک حلقه ی جادویی میزنیم و قلاب رو داخل میبریم و سه تا زنجیره میزنیم و سپس حلقه رو ز دستمون در میاریم و 19تا پایه بند داخلش میبافیم که با اون یکی میشه 20تا. بعد از 20تا پایه نخ رو میکشی و حلقه رو جمع میکنیم و در آخر به سر اخرین سه تا زنجیره یک بست میزنیم

همچنین بخوانید : آموزش بافت کلاه به ساده ترین روش برای مبتدیان

مرحله دوم

در رج بعدی سه زنجره جای یک پایه میزنیم و اینجا 40تا پایه بلند میزنیم.یعنی روی هر پایه بلند رج اول دوتا پایه بلند میبافیم.به اخر رج که رسیدیم یک بست به اون سه زنجیره ی اول میزنیم.

مرحله سوم

برای رج سوم یک زنجیره میزنیم و بعد از پایین پایه میگیرم و شروع به پایه بلند برجسته میزنیم از روی گندمی نمیریم از داخل پایه میریم.(این میشه پایه بلند برجسته) چهار تا از رو میبافیم بعد قلاب رو پشت میبریم و نخ رو از پشت میاریم بالا و پایمون رو میبافیم.دوباره قلاب رو میبریم و نخ رو از پشت میاریم و دوتارو یکی میکنیم.چهارتا پایه بلند رو هم از پشت میبافیم دوباره 4تا پایه بلند از رو میبافیمو تا اخر رج این کار رو تکرار میکنیم.

لازمه اخرین بافتمون 4تا پایه از پشت توم شه.و 4تا پایه بلند از پشت باشه 5تا از رو.

رج اول تا رج دهم تکرار میشه.اگر بخوایم فلفل بلند تری داشته باشیم تا 14 رج هم میشه بافت ولی کمتر از 110 رج نباید ببافیم.

مرحله چهارم

وقتی 10 رج رو بافتیم و بست زدیم میاییم یه زنجیره میزنیم  برای شروع بافتمون و لازمه از پایه هامون کم کنیم برای جمع کردن دهانه ی فلفلمون.

آموزش بافت اسکاچ فلفل دلمه ای زیبا
آموزش بافت اسکاچ فلفل دلمه ای زیبا

میریم داخل پایه برججسته از رو واولین پایه برجسته از رو رو میبافیم و دومی رو هم نیمه میبافیم بعد سه تارو باهم یه حلقه میکنیم.

دباره پایه برجسته ی بعدی هم همینطور .برای بافت پایه برجسته از پشت هم همینطور یعنی 4تاشو میکنیم دوتا.

پایه برجسته رو نیمه میبافم بعدی رو هم نیمه نگه میدارم و بعد همه رو باهم یکی میکنم و به این صورت همه پایه هارو نصف میکنم.اخری رو که بافتیم به اولی یک بست یزنیم و نخ رو قطع میکنیم و سر فلفل رو با یک رنگ دیگه جمع میکنیم.

مرحله پنجم

با رنگ سبز یک گره به اولش میزنیم.(اگر بخوایم به عنوان اسکاج باشه داخلش رو پر نمیکنیم با الیاف در غیر اینصورت پر میکنیم.)

حالا با این نخ جدیدمون میاییم یکی از گندمی هارو میگیریم و وارد گندمی میشیم و یک پایه کوتاه میزنیم و این کار رو برای تک تک گندمی ها انجام میدیم.سر تک تک گندمی ها یک پایه کوتاه میبافیم. به اخر که رسیدیم بست میزنیم.

حالا یک زنجیره میزنیم و یکی از پایه کوتاه هارو میبافیم و یکی رو نمیبافیم یعنی اولی رو نیبافیم دومی رو میبافیم و به هین صورت یکی در میون میریم جلو.رج دوم هم همینطور.

و دیگه به بالاتر ک میرسیم زنجیره هم نمیزنیم چون کار هی کوچک تر میشه و تا انتها اینطوری میبافیم.

مرحله ی آخر

حالا برای دسته ی فلفل 10 الی 12 تا زنجیره میزنیم و ابتدای کار یک بست میزنیم و کار تمام میشه.نخ رو قطع میکنیم و از داخل حلقه نخ رو عبور میدیم و محکم میکنیم و داخل کار نخ رو پنهان میکنیم.

آموزش بافت اسکاچ فلفل دلمه ای زیبا
آموزش بافت اسکاچ فلفل دلمه ای زیبا
( رای: 22 امتیاز: 4 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.