سلامتمجله بانوان

فواید شنا در دوران بارداری

مزایای ورزش در آب برای زنان باردار

مامانا کیا در بارداری شنا کردند ؟ لطفا از تجربیاتتون در بارداری بگین .
✅شنا در دوران بارداری

اگر پیش از بارداری شنا می کردید با احتیاط بیشتری می توانید در دوران بارداری نیز به آن ادامه دهید ولی اگر در بارداری برای اولین بار تصمیم به شنا کردن گرفته اید از سه ماهه دوم و آرام این کار را شروع کنید.
✨✨✨✨
✅فواید شنا در دوران بارداری
شنا کردن جریان خون را بهبود می بخشد، کشیدگی طبیعی و توان ماهیچه ها را افزایش می دهد و استقامت عضلات را به همراه دارد. اما دلیل اصلی پیشنهاد شنا به عنوان ورزش برای دوران بارداری آن است که در حین شنا علیرغم افزایش وزن دوران بارداری، احساس بی وزنی می کنید و از طرف دیگر می توان گفت که تقریبا احتمال صدمه و جراحت در این ورزش وجود ندارد. به علاوه شنا موجب می شود که عضلات شما نیز قدرت و وضعیت بهتری پیدا کنند.
✨✨✨✨
✅میزان مجاز شنا کردن در دوران بارداری
در سه ماهه اول بارداری در صورتی که توان بدنی شما اجازه می دهد یک روز در میان به مدت 20 دقیقه شنا کنید تا بهترین بهره را از این ورزش ببرید. در صورتی که شنا اولین فعالیت صبحگاهی شما باشد می تواند حالت تهوع یا ویار را از بین ببرد و به شما در طول روز انرژی کافی بدهد. 👈در سه ماهه دوم و با پیشرفت بارداری نیاز به متوقف کردن شنا نیست، زیرا این فعالیت ورزشی برای شما آسان است. آب در حین تمرین از مفاصل و رباط های شما محافظت می کند و از بروز آسیب دیدگی یا گرم شدن بیش از حد بدن شما جلوگیری خواهد کرد. 👈در سه ماهه سوم بارداری احتمالا نیاز به مایوی مخصوص یا لباس شنای دوران بارداری داشته باشید. ورزش را به آرامی آغاز کنید، گرم کردن پیش از ورزش و خنک کردن پس از آن را

فراموش نکنید.استخر و شنا در دوران بارداری - سلامت بانوان اوما
✨✨✨✨✨
🔹هشدار:
از شیرجه زدن در آب، رفتن به مکان ها با ارتفاع زیاد و اکسیژن کم، شنا در آب بسیار گرم یا بسیار سرد و اسکی روی آب نیز خودداری کنید.
نوعی از شنا را انتخاب کنید که برای تان راحت تر است. ترکیب متناوبی از شنای پروانه با شناور شدن بر سطح آب به پشت در حالی که با پا ضربات آرامی به آب می زنید می تواند تمرین مناسبی باشد. اگر در ناحیه مفصل شرمگاهی خود (در جلوی لگن) احساس درد می کنید از شنای پروانه خودداری کنید.

🎀دکتر مهرنوش امیری

🎀متخصص زنان زایمان

🎀فوق تخصص نازايي لاپاروسكوپي هيستروسكوپي
آیا می توان در دوران بارداری شنا کرد؟ با تمام بایدها و نبایدهای ...

( رای: 0 امتیاز: 0 )

از طريق
مطالب مرتبط
منبع
مزایای شنا در بارداری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.