زناشویی

چگونه تمایلات جنسی زنان را تشخیص دهیم؟

حقایق غیر پیچیده درمورد تمایلات جنسی زنان در رابطه جنسی

آیا تمایلات جنسی زنان واقعاً از مردها پیچیده‌تر است؟ سارا برمک نویسنده، این موضوع را رد می‌کند. وی در سخنرانی فوق‌العاده نشان می‌دهد که چگونه برداشت‌های اشتباه از بدن زن فرهنگ ما را برای قرن‌ها شکل داده‌اند. او بعضی از افسانه‌های قدیمی در این باره را بی‌ارزش می‌داند و تعریف غنی‌تری از لذت ارائه می‌دهد که به واقعیت در مورد تمایلات جنسی زنان نزدیک‌تر است.

نتیجه تصویری برای حقایق غیر پیچیده درمورد تمایلات جنسی زنان در سکس

ما درفرهنگ ‌خود تمایل داریم که روابط جنسی را چیزی ببینیم که برای مردها مهمتراست تا برای زنها. اما اینطور نیست. واقعیت این است که زنها معمولاً از صحبت کردن در این باره بیشتر احساس شرم می‌کنند. بیش از نیمی از زنها به طور پنهانی از نوعی اختلال جنسی رنج می‌برند. ما در مورد اختلاف ارگاسم بیشتر شنیده‌ایم. مثل اختلاف بین دستمزد زن و مرد است اما چسبنده‌تر …

00:26(خنده)

00:30زنان دگرجنس‌گرا کمتر از ۶۰ درصد مواقع در رابطه جنسی به اوج لذت می‌رسند. و مردان در ۹۰ درصد از مواقعی که رابطهجنسی دارند به اوج لذت جنسی می‌رسند. برای حل این مسئله، به زنان داروهای غیراستاندارد فروخته می‌شود، کرم‌هایتستسترون … حتی آمپول‌های آزمایش نشده واژنال.

نتیجه تصویری برای حقایق غیر پیچیده درمورد تمایلات جنسی زنان در سکس

00:52موضوع اینجاست که تمایلات جنسی زنها با دارو و قرص درست نمی‌شود. به این دلیل که نقصی ندارد: بلکه اشتباه درکشده است. با نگاه کردن به چند قرن گذشته می‌بینیم که فرهنگ ما تصویری مبهم و نادرست از لحاظ پزشکی از مایلاتجنسی زن داشته است. اگر بیشتر از نیمی از زنان نوعی مشکل جنسی دارند، شاید اندیشه ما از مسائل جنسی برایزنان کار نمی‌کند. ما نیازمند فهم و درک واضحتری از عملکرد بدن زنان هستیم.

01:26من خبرنگار هستم، و اخیراً کتابی نوشته‌ام در مورد چگونگی تکامل یافتن درک ما از مسائل جنسی زنان. خود مساله جنسی زمانی تعریف شد که مردها بر علم غالب شدند. دانشمندان مرد بدن زن را از طریق دید منحرف خود می‌دیدند.می‌توانستند از زنان در مورد تجربیاتشان بپرسند. اما در عوض، بدن زن را مانند یک سرزمین ناشناخته مورد بررسی قراردادند. حتی امروزه در مورد وجود انزال در زنان و نطقه جی به گونه‌ای بحث می‌کنیم که انگار در مورد آدم فضایی‌ها و یابشقاب پرنده‌ها حرف می‌زنیم. «آیا واقعاً وجود دارند؟»

02:07(خنده)

02:10تمام این مشکلات در مورد مسائل جنسی زنان دگرباش دو برابر است. چیزی که باعث تنفر بوده و به روشهای خاصی پنهانشده است.

نتیجه تصویری برای حقایق غیر پیچیده درمورد تمایلات جنسی زنان در سکس

02:18سهل انگاری‌ها در مورد بدن زن به چند قرن گذشته برمی‌گردد. برمی‌گردد به زمان شروع علم نوین پزشکی. قرن ۱۶ تصورکنید، دوره انقلاب علمی در اروپا. مردان صاحب نظرعقیده‌های تعصب‌آمیز را به چالش می‌کشیدند. در حال ساخت تلسکوپبرای دیدن ستاره‌ها بودند در حال پیشرفت بودیم… البته گاهی وقت. پدران آناتومی — میگویم “پدران” به این دلیل که، بیاییدبا آن روبرو بشیم همه مردانی بودند که با نگاه کردن به اندام جنسی زنان سعی داشتند آن چه را که می‌بینند دسته بندیکنند. کاملاً مطمئن نبودند که با کلیتریس چه باید کنند. به نظر نمی‌رسید که ربطی به بوجود آمدن نوزاد داشته باشد.آناتومیست‌های پیشرو آن زمان اعلام کردند که احتمالاً گونه ای از رشد غیر طبیعی است–

03:13(خنده)

03:14و هر زنی که چنین چیزی دارد احتمالاً نروماده است. وضعیت به اندازه‌ای بد شده بود که اگر کلیتوریس دختری به نظر بزرگمیرسید والدین او کلیتوریس دختر را می‌بریدند. بله درست است. چیزی که امروزه ختنه ناحیه تناسلی زنان تصور می‌شود تا همین اواخر در قرن ۲۰ام همین جا در غرب انجام می‌شد. واقعاً باعث تعجب است: اگر تا به این اندازه در مورد بدن زنسردرگم بوده‌اند، چرا از خود زنان درخواست کمک نمی‌کردند؟

نتیجه تصویری برای حقایق غیر پیچیده درمورد تمایلات جنسی زنان در سکس

03:46شاید فکر کنید که « اینها همه مربوط به گذشته است. حالا کلاً دنیای دیگری است. زنها همه چیز دارند. قرص‌های ضدبارداری دارند، پیام‌های جنسی، تیندر و تزعینات مخصوص آلت تناسلی.»

04:00(خنده)

04:03حالا همه چیز باید بهتر باشد. اما سهل‌انگاری‌های پزشکی نسبت به بدن زن هنوز ادامه دارد. چند نفر از شما این شکل راتشخیص می‌دهید؟ ساختار کامل کلیتوریس هست. ما به کلیتوریس به عنوان برآمدگی به اندازه نخود نگاه می‌کنیم، اما درواقع تا عمق بدن امتداد دارد. بیشتر قسمت آن زیر پوست است. تقریباً به اندازه آلت تناسلی مرد بافت‌های نعوظی دارد.واقعاً زیباست، اینطور نیست؟ کمی شبیه قو است.

04:37(خنده)

04:39این مجسمه کاری است از هنرمندی به اسم سوفیا والس بعنوان بخشی از پروژه آموزش درمورد کلیتوریس اوست.

04:46(خنده)

نتیجه تصویری برای حقایق غیر پیچیده درمورد تمایلات جنسی زنان در سکس

04:47او معتقد است آموزش بیشتر درباره کلیتوریس نیاز است. و درست است، با در نظر داشتن اینکه این مجسمه تنها در۲۰۰۹به طور کامل و به صورت ۳ بعدی توسط محققان طرح ریزی شد. این بعد از اتمام طرح ریزی کل ژنوم بدن انسان بود.

05:03(خنده)

05:08این سهل انگاری مشکلات جدی به همراه دارد. در یک مجله پزشکی در سال ۲۰۰۵، دکتر اورولوژی هلن او کونل، به

همکاران خود هشدار داد که این ساختار هنوزدر هیچ جایی پبدا نمی‌شود نه در مجله‌های ساده پزشکی و نه در کتابهای درسی مثل “آناتومی گِرِی” این موضوع می‌تواند باعث پیچیدگی‌های جدی برای جراحی شود.

05:31به این موضوع بیاندیشید. آقایان: تصور کنید که در معرض خطر از دست دادن آلت تناسلی خود هستید چون پزشکان کاملاًمطمئن نیستند که آلت شما در کجا قرار دارد و یا اینکه چه شکلی است. بدون شگفتی، خیلی از زنها نیز در مورد ساختارتناسلی خودشان آگاهی درستی ندارند نمی‌توانیم سرزنش‌شان کنیم. کلیتوریس معمولاً از نمودار‌های جنسی هم حذفمیشود. زنها می‌توانند حس کنند که فرهنگشان بدن آن‌ها را در بهترین حالت با سردرگمی کامل و در بدترین حالت، با تحقیرو انزجار می‌بیند. بسیاری از زنان هنوز هم اندام جنسی خود را کثیف و یا ناپسند می‌بینند. آن‌ها مدام در حال مقایسه کردنفرج خود با فرج‌های بی نقص و کوچکی هستند که در فیلمهای یا عکس‌های جنسی می‌بینند. این یکی از دلایلی است کهعمل زیبایی لبه واژن به حرفه‌ای رو به رشد در بین زنان و دختران نوجوان تبدیل شده است.

نتیجه تصویری برای حقایق غیر پیچیده درمورد تمایلات جنسی زنان در سکس

06:29بسیاری فکر می‌کنند که موضوع ناچیزی است. در حال نوشتن کتابم در یک مهمانی شام بودم که یک نفر گفت: « آیامسائل جنسی مشکل کشورهای جهان اول نیست؟ آیا زنان در دیگر مناطق دنیا با مسائل مهمتری درگیر نیستند؟» البتهکه هستند. اما فکر می‌کنم که بی اهمیت نشان دادن رابطه جنسی بخشی از مشکل ما است. ما در فرهنگی زندگیمی‌کنیم که غرق مسئله رابطه جنسی است از آن برای فروش همه چیز استفاده می‌کنیم. به زنها می‌گوییم که لوند بودنیکی از مهمترین کار‌هایی است که میت‌وانی انجام دهی. اما کاری که واقعاً انجام می‌دهیم بی ارزش شمردن رابطهجنسی است. آن را بی اهمیت‌تر از چیزی که واقعاً است جلوه می‌دهیم. رابطه جنسی بیشتر از تها یک عمل است.

07:17من با دکتر لوری بروتو صحبت کردم، او روانشناسی است که مشکلات جنسی را در زنان درمان می‌کند، از جمله قربانیانیبا ضربه روحی شدید. او می‌گوید صدها زنی را که او دیده است همه یک چیز را بیان می‌کنند. آنها می‌گویند، «احساس می کنم کامل نیستم.» احساس می‌کنند که ارتباط بین خود و شریکشان را از دست داده‌اند.

07:40بنابراین رابطه جنسی چه هست؟ ما به طور فرهنگی عمل رابطه جنسی را بعنوان یک روند مرحله‌ای هدف‌گرا تعریفکرده‌ایم. با شهوت شروع می‌شود با نوازش‌های شدید شهوانی ادامه پیدا می‌کند و در نهایت با لذت پایان میابد. اما،بسیاری از زنان آن را اینگونه تجربه نمی‌کنند. برای آنها مرحله‌ای نیست بلکه دایره‌وار است. مدل جدیدی از برانگیختگی میلزنان است که توسط دکتر روزماری بَسون طراحی شده است. بیانگر خیلی چیزهاست، از جمله اینکه، زنان رابطه جنسی رابه دلایل مختلفی برقرار می‌کنند که شامل میل آنها نیست، مثل حس کنجکاوی. می‌توانند رابطه را با یا یک چند بار رسیدنبه اوج لذت تمام کنند و یا هم بی آنکه به اوج لذت برسند راضی باشند. تمام این‌ها طبیعی است.

نتیجه تصویری برای حقایق غیر پیچیده درمورد تمایلات جنسی زنان در سکس

08:40بعضی افراد شروع به فعالیت برای ارائه تعریف غنی‌تری از رابطه جنسی کرده‌اند چه مرد باشی و چه زن و یا هیچ یک از ایندو، رابطه جنسی درباره ارتباط ما با احساسات ما است. در مورد درنگ کردن، به بدن خود گوش دادن و حظور داشتن درلحظه است. در مورد سلامت عمومی و تندرستی ما است. به عبارتی دیگر، رابطه جنسی به معنای واقعی آن مقدساست نه شرم آور.

09:16این یک دلیلی است که امروزه زنان تمایلات جنسی خود را دوباره تعریف می‌کنند. آنها از خود می‌پرسند: رابطه جنسی برایمن چه معنایی دارد؟ بنابراین در صدد امتحان کردن روش‌هایی هستند که کمتر در مورد پایان با لذت بوده بلکه در مورداحساس تکامل می‌باشند. کلاس‌های رابطه جنسی معنوی را امتحان می‌کنند، به کارگاه‌های آموزشی خود ارضاییمی‌روند– حتی فیلم رابطه جنسی خودشان را ثبت می‌کنند که بدنهای متفاوت اما واقعی را نشان می‌دهد.

09:46کسانی که هنوز هم فکر می‌کنند این موضوع بی اهمیتی است، این را در نظر بگیرید: آگاهی داشتن از بدن خود برایآموزش مسائل جنسی و رضایت از آن ضروری است. با دانستن دقیق اینکه چه نوع لمسی درست است، چه نوع فشاری،چه شدت و سرعتی و چه الفاضی باعث رضایت می‌شود بهتر می‌توانید بفهمید که چه نوع لمسی اشتباه است و اعتمادبه نفس کافی دارد تا بیانش کنید.

نتیجه تصویری برای حقایق غیر پیچیده درمورد تمایلات جنسی زنان در سکس

10:13در نهایت این موضوع در مورد رابطه بیشتر و یا بهتر داشتن نیست. در مورد این نیست که زنان به اندازه مردان ارگاسمداشته باشند. در مورد قبول کردن خود وتجربیات منحصر به فرد شما است. این که شما متخصص شناخت بدن خود باشید. و لذت و رضایت را بر اساس شرایط خود تعریف کنید. و اگر به این معنی است که شما بدون داشتن رابطه جنسی خوشحالترهستید، این هم کاملاً درست است.

10:45اگر ما رابطه جنسی را بخشی از سلامت و تندرستی خود تعریف می‌کنیم، پس صورت قدرت دادن به زنان و دختران تا کاملاًاز آن بهره مند شوند قدم اساسی بعدی در مسیر برابری است. من معتقد هستم که چنین دنیایی نه تنها برای زنان بلکهبرای همه جای بهتری خواهد بود.

11:02سپاسگزارم.

11:04(تشویق)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.