ترفندهای شبکه های اجتماعی

آموزش تغییر رمز عبور وردپرس

چگونه رمز عبور وردپرس را تغییر دهیم؟

( رای: 0 امتیاز: 0 )

تغییر رمز وردپرس به عبارتی بازیابی رمز وردپرس معمولا از طریق پیشخوان وردپرس انجام میگیره که با استفاده از اون میتونید رمز ورود به وردپرس رو تغییر بدید. اما این کار صرفا به اینجا ختم نمیشه و گاهی پیش میاد که شما رمز عبور خودتون رو فراموش کرده باشید و هنگامی که از دکمه بازیابی رمز استفاده می‌کنید به دلیل خطا در ارسال نشدن ایمیل در وردپرس قادر به دریافت لینک برای تغییر رمز نباشید. یا اینکه شخصی اقدام به هک پسورد وردپرس در سایت شما کرده باشه و اطلاعات مدیرکل سایت را که شامل ایمیل و رمز عبور هستش تغییر داده باشه که در این صورت چون به پیشخوان وردپرس دسترسی ندارید قادر به بازیابی رمز و سایر اطلاعات سایت خودتون نیستید. اما یعنی هیچ راهی نیست که در چنین مواقعی بتونیم رمز خودمون را بازیابی کنیم؟

پاسخ به این سوال کاملا مشخصه، شما صرفا از طریق پیشخوان وردپرس محدود به این نیستید که رمز خودتون را تغییر دهید، بلکه قادر هستید تا با استفاده از روش‌های ریست پسورد وردپرس از دیتابیس و ریست پسورد وردپرس از طریق هاست اقدام به تغییر رمز وردپرس کنید.

نحوه تغییر رمز وردپرس و بازیابی رمز وردپرس

تا اینجای کار شاید عنوان مقاله و توضیحاتی که در بالا خوندید فکر کنید که با هم همخوانی ندارند، بنابراین ابتدا قصد دارم تا به معرفی نحوه تغییر رمز در پیشخوان وردپرس بپردازم و بعد از اینکه با نحوه تغییر پسورد در وردپرس آشنا شدیم به نحوه بازیابی رمز وردپرس از طریق دیتابیس و هاست سایت بپردازم.

آموزش تغییر رمز وردپرس

برای تغییر رمز وردپرس از طریق پیشخوان وردپرس همینطور که در سایت در حالت لاگین قرار دارید به مسیر کاربران> شناسنامه شما مراجعه کنید و سپس مشابه تصویر روی دکمه ساختن رمز کلیک کنید تا یک رمز برای شما ساخته شود. اما اگر تمایلی به استفاده از رمزی که وردپرس برای شما تولید میکنه ندارید میتونید تا رمز دلخواه خودتون را در فیلد رمز وارد کرده و اگر از رمز سست استفاده می‌کنید با فعال کردن تیک گزینه تایید بکارگیری رمز سست امکان استفاده از رمز کوتاه را فعال کنید.

تغییر رمز وردپرس

در نهایت بعد از اینکه رمز دلخواه خودتون را وارد کردید روی دکمه ذخیره تغییرات که کلیک کنید یک بار از اکانت خارج میشید و بعد میتونید با رمز جدید وارد پیشخوان وردپرس شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.