آموزش کاربردی

ترفند جلو گیری از کپک آبلیمو

چطور نزاریم ابلیمو ابغوره کپک نزنه

ترفند جلو گیری از کپک آبلیمو

نگهداری آبلیمو طبیعی در خانه

ابتدا باید لیموهایی را انتخاب کنید که بزرگ و آبدار باشند و از انتخاب لیموهایی که پوستشان قهوه ای رنگ شده خودداری نمایید . لیموهایی را که خریداری نموده اید را بشویید و خشک نموده و آب آن را بگیرید .

سپس ظروفی که برای نگهداری از آبلیمو در نظر گرفته اید باید تمیز و استریل باشد تا بتوانید آبلیمو طبیعی را تا ماه ها در خانه سالم نگه دارید و استفاده کنید. برای نگهداری آب لیمو به این نکات توجه نمایید:

آب لیمو را در شیشه های درب داربریزید

آب لیموی تازه را که گرفته اید را باید در شیشه های درب دار ریخته و نگه داری کنید . این شیشه ها را قبل از ریختن آب لیمو بشویید و درون آب جوش قرار داده و مجددا شسته و خشک کنید تا شیشه ها استریلیزه شوند و آبلیمو کپک نزند .

کپک‌ هر غذایی چه رنگی است؟ - ایسنا

ترفند جلو گیری از کپک آبلیمو

روی درب آبلیمو چسب بزنید

برای اینکه آبلیموی شما کپک نزند باید از ورود هوا به شیشه جلوگیری شود بنابراین برای پیشگیری از کپک زدگی آب لیمو درب آبلیمو را با چسب نواری به خوبی محکم کنید و زمان استفاده این چسب نواری را باز کنید.

روی آبلیمو روغن بریزید

برای اینکه آبلیموی شما کپک نزند و خراب نشود بهتر است روی آبلیمو روغن بریزید و شیشه را حرکت دهید تا روغن به تمام قسمت های روی ماده برسد . این روش مانع از رسیدن هوای آزاد به آبلیمو شده و جلوی کپک زدن آن را می گیرد.

شیشه های حاوی آبلیمو را بجوشانید

برای حفظ و نگهداری آبلیمو به مدت طولانی تر ، ابتدا آب لیمو را درون ظروف شیشه ای مقاوم به گرما و حرارت بریزید و درب آنها را محکم ببندید سپس قابلمه را تا نیمه پر از آب کرده و اجازه بدهید تا آب به نقطه جوش برسد. سپس شیشه های حاوی آبلیمو را درون آب قرار دهید و شیشه ها را حدود ۱۰ دقیقه یا ۱۵ در آب در حال جوشیدن نگه دارید. بگذارید شیشه های درون آب کمی سرد شوند و سپس با دستمال یا انبر آنها را خارج کنید . با این روش آبلیمو به حالت استریل در می آید و می توانید تا مدت زمان نسبتاً طولانی از آن نگهداری کنید.

به این مطلب امتیاز دهید :
( رای: 0 امتیاز: 0 )

از طريق
مطالب خانه داری دیگر ویمگز
منبع
مطالب خانه داری مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.