آموزش آشپزی

کلیپ آموزش تارت انار شکلاتی یلدایی

کلیپ آموزش تارت شکلات اناری یلدایی

( رای: 0 امتیاز: 0 )

مواد لازم:

بیسکوییت پتی پور
2 بسته
کلیپ آموزش تارت انار شکلاتی یلدایی

کره
130 گرم
کلیپ آموزش تارت انار شکلاتی یلدایی

شکلات تخته ای
200 گرم
کلیپ آموزش تارت انار شکلاتی یلدایی

انار
2 عدد بزرگ
کلیپ آموزش تارت انار شکلاتی یلدایی

خامه
200 گرم

طرز تهیه و دستور پخت:

دسرها انواع مختلفی دارند (مانند ژله – کرم کارامل – تارت و موس و پودینگ ها و … که اینها در واقع دسرهای شناخته شده و تقریبا پای ثابت میز مجالس و مهمانی ها هستند ) . تنوع شکل و مزه و رنگ در دسرها به قدری زیاد است که با درست کردن انها در کنار غذا و سر میز مجالس و مهمانی ها ، می توانید جذابیت خاصی به سفره غذایتان دهید و زیبایی غذای خود را در کنار انواع دسرها دو چندان کنید.

یکی از انواع این دسرهای خوشمزه که بخاطر داشتن انار یک دسر فصلی محسوب می شود و می تواند گزینه مناسبی برای  مراسم شب یلدا باشد و در این شب جلوه خاصی به میز شام ما بدهد، دسرهایی هستند که با انار و یا تزیینات انار درست می شوند. یکی از انواع خوشمزه و خوش طعم این دسرهای انار، دسر تارت شکلاتی با دانه های انار است. این دسر بسیار خوشمزه است و در عین حال طرز تهیه راحتی دارد و در زمان اندک و بسیار اسان درست می شود. در اینجا طرز تهیه این دسر خوشمزه را که دارای بیسکویت پتی پور – کره – خامه – شکلات و انار است ، برایتان می نویسم . امیدوارم از تهیه و خوردن ان و تزیین میز غذایتان در کنار ان لذت ببرید.

Related image

مرحله اول تهیه تارت شکلاتی با دانه های انار:

در ابتدا و برای شروع سراغ بیسکویتها می رویم و 2 بسته بیسکوییت پتی پور را با کمک غذا ساز و یا با دست  و یا با قرار دادن انها داخل نایوان و کوبیدن ان با پشت قاشق ، بیسکویت را به صورت ریز و حالت پودری، خرد می کنیم. (بیسکویت پتی پور می تواند ساده و یا شکلاتی باشد) و سپس بیسکوییت پودر شده  راداخل یک کاسه می ریزیم.

مرحله دوم تهیه تارت شکلاتی با دانه های انار:

سپس در این مرحله 130 گرم کره را با کمک حرارت ذوب می کنیم . سپس کره ذوب شده را با بیسکویت خرد شده مرحله اول در داخل کاسه مخلوط می کنیم و هم می زنیم.

مرحله سوم تهیه تارت شکلاتی با دانه های انار:

سپس در این مرحله مخلوط کره و بیسکویت پتی پور خرد شده را داخل قالب تارت و یا قالب مورد نظر می ریزیم. مواد را خوب به کف و دیواره قالب با فشار پشت قاشق ، پرس می کنیم و تا حد ممکن فشار می دهیم تا منسجم شود. سپس مواد را به مدت 45 دقیقه داخل یخچال می گذاریم تا کاملا سفت و سرد شود و در واقع کره باعث سفت شدن بیسکویت های خرد شده می شود.

 

مرحله چهارم تهیه تارت شکلاتی با دانه های انار:

سپس در این مرحله خامه صبحانه 200 گرمی را داخل یک ظرف بریزید و ان را روی گاز گرم کنید و سپس 200 گرم شکلات را خرد کنید و داخل خامه بریزید و اجازه بدهید شکلات در خامه حل شود و باز شود و کاملا یکدست شود (در صورت تمایل می توان بجای اینکه از ترکیب 1 بسته خامه ساده و 200 گرم شکلات استفاده کرد، از 1 بسته 200 گرمی خامه شکلاتی و 200 گرم شکلات استفاده کرد، این کار اختیاری است ضمان درصد تلخی شکلات نیز اختیاری است ).

 

مرحله پنجم تهیه تارت شکلاتی با دانه های انار :

سپس در این مرحله قالب تارت را بعد از 45 دقیقه از یخچال بیرون می اوریم و با شکلات  و خامه اماده شده در مرحله 4 ، داخل تارت را پر می کنیم. سپس دوباره تارت را برای مدت 15 دقیقه دیگر داخل یخچال می گذاریم تا خنک شود.( توجه شود اگر تارت بیشتر از 15 دقیقه داخل یخچال بماند ترکیب  شکلات و خامه  روی ان خیلی سفت می شود و دانه های انار به ان نمی چسبند).

مرحله ششم تهیه تارت شکلاتی با دانه های انار :

سپس در این مرحله 2 عدد1 نار را می شوریم و پوست می کنیم و انها را با دست دانه دانه می کنیم. سپس دانه های انار دان شده را روی ترکیب شکلات و خامه تارت می ریزیم و در همه جای ان بطور یکنواخت پخش می کنیم.سپس تارت را برای مدت 4 ساعت دیگر داخل یخچال می گذاریم.

 

مرحله هفتم تهیه تارت شکلاتی با دانه های انار :

سپس در این مرحله وقتی تارت خوب خنک شد و بعد از مدت 4 ساعت،  ان را از یخچال بیرون می اوریم و از ان بعنوان دسر سر میز شام و یا در شب یلدا و یا عصرانه استفاده می کنیم. نوش جان.

 

زمان آماده سازی زمان آماده سازی: 20 دقیقه
زمان پخت زمان پخت: 45 دقیقه
وعده غذایی وعده غذایی: دسر
مناسب برای مناسب برای: 8 نفر

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.