آموزش آشپزی

طرز تهیه ماهی

طرز تهیه ماهی خوشمزه

طرز تهیه ماهی

طرز تهیه ماهی تیلاپیلا سرخ کرده با شوید پلو - همیارپز

طرز تهیه ماهی سرخ شده:
بیشتر مردم،‌ طعم غذاهای سرخ کرده را دوست دارند و حتی خیلی از کسانی که علاقه ای به خوردن ماهی ندارند،‌ گاهی ماهی سوخاری را در برنامه غذایی خود قرار می دهند. برای سالم و مغذی تر شدن ماهی سوخاری،‌ می توانید گوشت را حدود نیم ساعت پیش از سرخ کردن، در ترکیبی از آبلیمو، نمک،‌ پودر فلفل سیاه و پودر سیر بخوابانید.

سپس هر دو طرف ماهی را به پودر سوخاری یا پودر نان خشک آغشته و ماهی را با روغن های مخصوص سرخ کردنی، سرخ کنید. قبل از خوردن ماهی، پودرهای سوخاری که آغشته به روغن هستند و در اثر حرارت دیدن، به رنگ قهوه ای درآمده اند، از سطح ماهی جدا كنید و گوشت سالم و خوش طعم آن را بخورید.

برای جدا شدن ساده تر پودر سوخاری، می توانید حدود 3 دقیقه پیش از پایان پخت، ‌در ماهیتابه را بگذارید تا پودر چسبیده به ماهی ها با بخار ایجادشده، شل و به راحتی کنده شود. برای طبخ ماهی با این روش،‌ بهتر است گوشت ماهی را به صورت فیله درآورید.

طرز تهیه ماهی کبابی:

می توانید ماهی ها را فیله و کباب کنید اما باید با استفاده از آبلیمو، روغن، سس مخصوص یا کره آنها را نرم نگه‌ دارید. برای این منظور، مواد را با برس روی ماهی ها بمالید یا داخل فویل بپیچید و روی گریل با چندبار این طرف و آن طرف کردن کباب کنید. البته ماهی کبابی همیشه قرار نیست خشک باشد. می توانید با سس مخصوص ماهی دوپیازه، به آن طعمی متفاوت بدهید.

طرز تهیه ماهی تنوری:

طرز تهیه ماهی شکم پر مجلسی - مجله خبری آی تایمز

بهترین راه طبخ ماهی تنوری در خانه، استفاده از فر است. برای طبخ ماهی تنوری،‌ می توانید از ماهی های بزرگ و درسته هم استفاده كنید و نیازی به فیله کردن ماهی ها نیست.

پختن ماهی ها در فر روشی بسیار سالم و مفید برای پختن یک ماهی کامل است. اما فراموش نکنید این یک روشِ خشک است و اگر بدون پوست باشد رطوبتش را از دست می دهد. بنابراین از آب خود ماهی ها یا سس برای پختن آنها استفاده کنید. می توانید ماهی ها را در مواد بخوابانید سپس داخل فر بگذارید، یا اینکه ماهی شکم پر درست کنید.

طرز تهیه ماهی داخل فر، ابتدا داخل شکم یا گوشت ماهی را با مقداری نمک و کمی پودر انار یا پودر لیمو عمانی طعم دار کنید، سپس روی پوست ماهی چند برش عمیق بزنید و تمام پوست و داخل برش ها را با رب انار بپوشانید.

حالا ماهی را خوب داخل فویل آلومینیومی بپیچید و آن را بعد از قرار دادن در یک سینی نازک، داخل طبقه وسط فر بگذارید. فر شما باید از قبل کاملا گرم شده و دمای حدود 180 تا 200 درجه سانتیگراد حرارت داشته باشد. مدت زمان پخت هم به اندازه ماهی بستگی دارد.

( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.