فیلم سینمایی

ماجرای فیلم بانوی بهشت The Lady of Heaven 2020 چیست؟

فیلم بانوی بهشت The Lady of Heaven 2020 درباره سفر دلخراش حضرت فاطمه (س)، دختر حضرت محمد (ص) است. 1400 سال جدا شده، یک کودک عراقی، در میان کشوری جنگ زده ، اهمیت و قدرت صبر را می آموزد. پس از از دست دادن مادرش، کودک خود را در خانه جدیدی پیدا می کند، جایی که یک مادربزرگ دوست داشتنی داستان تاریخی بانو را روایت می کند و اینکه چگونه رنج او به عنوان اولین قربانی ترور از قرن بیست و یکم خارج از کنترل شد …

⛔به دلیل محتوای موهن این فیلم از قرار دادن لینک دانلود و ارائه فیلم انگلیسی و جنجالی بانوی بهشت Lady of Heaven معذوریم⛔

داستان فیلم بانوی بهشت در خصوص زندگی حضرت فاطمه (س) است که توسط یک روایت تحریف شده انگلیسی از بدو تولد ایشان تا زمانی که مادرشان را از دست می دهند و ماجرای ازدواج با حضرت علی و همچنین مورد تهاجم قرار گرفتن توسط دشمنان حضرت علی است؛ این فیلم با نقاب معرفی حضرت فاطمه به عنوان اولین زنی که قربانی تروریسم شده قصد تحریف برخی حقایق دینی بین مسلمانان را دارد که این موضوع با واکنش نهادهای اسلامی مواجه شده است.

گفتنیست آلبین کورتیس نقش حضرت فاطمه را در این فیلم بازی می کند. این در حالیست که در مقدسات مسلمانان، تصویر کردن برخی ائمه و انبیا مجاز نبوده و به همین دلیل این فیلم با واکنش منفی برخی کشورهای اسلامی از جمله ایران مواجه شده است.

تشیع انگلیسی وارد عرصه فیلم‌سازی شد

این فیلم به مهمترین مساله تاریخ شیعی در خصوص واقعه غدیر و شهادت حضرت زهرا(س) به نویسندگی الحبیب روحانی ساکن لندن می پردازد.همزمان با ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت زهرا (س)، تریلر فیلم « THE LADY OF HEAVEN » با عنوان «بانوی بهشت» از سوی صفحات یاسر الحبیب منتشر شد که به وقایع تاریخی حساس و مهم تاریخ اسلام می‌پردازد.

یاسر الحبیب کیست ؟ کارویژه یاسر الحبیب اهانت به مقدسات اهل سنت

این فیلم به تهیه کنندگی «هیئت خدام المهدی» منسوب به شیخ یاسر الحبیب است و نام خود او به عنوان نویسنده این فیلم درج شده است.

ماجرای فیلم بانوی بهشت The Lady of Heaven 2020 چیست؟

یاسر یحیی عبدالله الحبیب متولد ۱۹۷۷ میلادی، اهل کویت و رئیس سازمان موسوم به “خدام‌المهدی” است. وی «هیئت خدام‌المهدی» را در سال ۲۰۰۱ در کویت تأسیس کرد، اما در سال ۲۰۰۴ به دلیل بروز برخی مشکلات میان او و دولت کویت، این هیأت پلمب و الحبیب بازداشت شد و مسأله بازداشت وی به سرعت به سوژه مورد نظر سازمان‌های حقوق بشری انگلیس و آمریکا تبدیل شد. با رایزنی انگلیسی‌ها و ساکن شدن وی در لندن حیطه فعالیت‌های یاسر الحبیب به شدّت گسترش پیدا کرد.

در رمضان ۱۴۳۱ قمری «یاسر الحبیب» در سالروز وفات جناب عایشه، مجلسی تشکیل داد و از فراز منبر جملات رکیک و نسبت‌های بدی متوجه او کرد.‌ سخنرانی او در مورد جناب عایشه که فوراً در یوتیوب قرار گرفت، موجب خشم شدید اهل سنت شد و همین مسأله بهانه‌ای برای حمله به شیعیان و تعمیق اختلافات مذهبی شد.

سخنان مشکوک الحبیب، مشکلات بسیاری برای شیعیان کویت و عربستان نیز به بار آورد. علمای شیعه این دو کشور از جمله «شیخ عَمری»، «شیخ حسین معتوق»، «شیخ حسن صفّار»، «شیخ علی آل محسن»، «شیخ عبدالجلیل السمین»، «شیخ نمر» و «سیدهاشم السلمان» مواضع سختی در برابر وی گرفتند.

این دست موضع‌گیری‌ها که باعث ورود فشارهای فراوان به شیعیان عرب نیز شده بود، جمعی از علما و فرهیختگان شیعه منطقه احصاء عربستان را بر آن داشت تا استفتایی را خدمت حضرت آیت الله خامنه‌ای ارسال کنند. پاسخ معظم له این بود: «اهانت به نمادهای برادران اهل سنّت از جمله اتّهام زنی به همسر پیامبر اسلام حرام است. این موضوع، شامل زنان همه پیامبران و به ویژه سید الانبیا پیامبر اعظم حضرت محمّد صلّی الله علیه و آله می‌شود.»‌

پاسخ مقام معظم رهبری در جهان اسلام به شدت انعکاس پیدا کرد. بسیاری از علمای اسلامی نیز پس از انتشار این استفتاء، نظرات خود علیه جریان خطرناک نفوذی در شیعه را اعلام کردند. آیات سیستانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی و علمای عربستان، بحرین و لبنان به موضع‌گیری علیه این اقدامات پرداختند.

هواداران او در سال ۲۰۱۸ به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن یورش بردند و پرچم ایران را پایین کشیدند و در مقابل دیدگان پلیس، پرچم‌های خود را بالا بردند. در حالی که در اقدامی عجیب نیروهای پلیس لندن پس از گذشت چندین ساعت وارد عمل شدند.یاسر الحبیب در پست اینستاگرامی خود در خصوص این فیلم بیان می‌کند: «به اذن خدا هنگامی که فیلم مبارک ما منتشر شود. این فیلم عظیم و جهانی درباره زندگانی و رنج‌ها و سیره صدیقه کبری حضرت زهرا (س) است.گویی چیزی مماثل اشعار عبدی است. آن زمان فیلم نبود اشعار بود اینها بودند که منتشر، حفظ و در اذهان حک می‌شدند و انسان آن را می‌چشید. کار هنری آن زمان این بود. بنابراین امام صادق (ع) می‌فرماید: به کودکانتان شعر عبدی را بیاموزید که او بر دین خداست چرا این را می‌گوید؟ چون‌که هنر آسان چشیده و حفظ می‌شود و در نفس و قلب و روح تأثیر می‌گذارد. این طبیعی است این فیلم بهترین اثر هنری معاصر می‌باشد.»

این گفته‌ها نشان می‌دهد که الحبیب انتشار این فیلم را آغاز پروژه فیلم سازی اش می‌داند و به خوبی از اثر و اهمیت هنر و به‌کارگیری آن در راستای تفهیم و عمیق سازی آموزه‌ها و نقل قول‌های تاریخی مطلع است.

وی که سابقه‌ای طولانی در اهانت به مقدسات اهل سنت و حتی علما و مراجع تقلید شیعه دارد هدف از ساخت این فیلم را در برنامه‌ای در شبکه تلویزیونی اش این گونه بیان کرد: «این فیلم که توسط برجسته‌ترین کارگردان‌ها و هنرمندان غربی تهیه خواهد شد، به تبیین زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها) به ویژه دوران پس از رحلت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) خواهد پرداخت. مردم جهان برای نخستین بار در این فیلم خواهند دید که چگونه خلیفه اول و همراهانش به منزل آن حضرت حمله می‌برند و حرمت ایشان را می‌شکنند. این فیلم باعث تخریب شخصیت اسطوره‌ای خلفا (شیخین) خواهد شد…این فیلم فرق بین اسلام واقعی و اسلام انحرافی (یعنی اسلام سقیفه) را نشان خواهد داد…ما قسم خورده‌ایم که انتقام حضرت زهرا (س) را خواهیم گرفت»

فدک صغری مکانی برای تربیت نیروهای افراطی

در این میان نیروهای تحت تربیت یاسر الحبیب در منطقه‌ای در لندن آموزش می‌بینند که وی آنجا را به نام ارض فدک الصغری نامگذاری کرده است. تعدد فعالیت‌های یاسر الحبیب خبر از طرح‌هایی می‌دهد که او برای اختلاف افکنی بین شیعه و اهل سنت در سراسر کشورهای اسلامی در سر دارد.

بانوی بهشت یا یوم العذاب!

در وب‌سایت عربی یاسر الحبیب نامه‌ای با این مضمون منتشر شده است که فیلم THE LADY OF HEAVEN (بانوی بهشت) همان فیلم «یوم العذاب» است که تغییر نام داده است. نکته جالب آنکه در وب سایت فارسی او اثری از این نامه نیست. شاید این به خاطر آن باشد که ۴ سال پیش از اینکه اخباری مبتنی بر ساخت فیلم یوم العذاب منتشر شده بود، مراجع تقلید شیعه علیه آن موضع گرفته بودند.

ماجرای فیلم بانوی بهشت The Lady of Heaven 2020 چیست؟

اعلام حرمت کمک ‎مالی برای ساخت فیلم «یوم ‎العذاب»

آیات مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی، جعفر سبحانی و لطف الله صافی گلپایگانی در پاسخ به استفتایی مبنی بر تلاش یکی از شبکه‌های تلویزیونی عربی که مقر آن در انگلستان است برای ساخت فیلمی درباره تاریخ اسلام، حمایت، تبلیغ و تماشای چنین فیلمی که در آن باعث اختلاف افکنی بین مسلمین بخصوص شیعیان و برادران اهل سنت می‌گردد را حرام اعلام کردند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی مدیر شبکه جهانی ولایت در همان ایام در این خصوص گفت: ما درصدد این هستیم به همه مسلمانان و غیر مسلمانان دنیا بگوییم که در مورد فیلم موهوم“یوم العذاب” نظر مراجع معظم تقلید این است که هرگونه کمک به ساخت این فیلم حرام شرعی و حتی تماشای این فیلم نیز حرام و گناه کبیره و خلاف شرع است. هیچ بحثی نیست که مصداق کامل تشیع انگلیسی یاسر الحبیب و امثال آن هستند و نسبت به تسنن آمریکایی هم مشخص است که شبکه‌های تحت حمایت رژیم آل سعود این جریان را نمایندگی می‌کنند.

فیلمی با عواملی بی نام و نشان و بعضاً گمنام

فیلمبرداری این فیلم توسط مایک بروستر انجام شده و کارگردان این فیلم فردی به نام الی کینگ است که هیچ گونه اطلاعاتی از سابقه و پیشینه او و تهیه کننده فیلم که مهدی الحسینی نام دارد در دسترس نیست تا ثابت کند فیلم سینمایی که یاسر الحبیب ساخته است، مثل یک پروژه امنیتی قرار است، چراغ خاموش باشد.

637445759717333727

637445759727958524

در وب‌سایت کمپانی سازنده نیز هیچ گونه اطلاعاتی مندرج نشده است و تنها در توضیح این کمپانی نوشته شده است:Enlightened Kingdom یک شرکت تولید فیلم در انگلستان است. اهداف ما شامل تغییر تاریخ سینما از طریق بهبود فلسفه و سبک فیلم است. چشم‌انداز ما حول ایده نیاز به فیلم‌ها برای داشتن معنای عمیق‌تر و ارتباط با مخاطب، و جذب قلب و روح مردم در سراسر جهان است.»

این فیلم که کارشناسان هزینه تولید آن را حدود ۱۵ میلیون دلار تخمین زده‌اند در بخش مسائل مالی نیز سعی بر اقدامات بی نام و نشان دارد. سازندگان در شبکه‌های اجتماعی مختص این فیلم آن را محصولی مردمی و مستقل معرفی کرده اند.

تا پیش از «بانوی بهشت» جریان فیلم سازی در مورد تاریخ اسلام در کشورهای اسلامی مثل ایران، کویت، قطر و عراق عموماً بر اساس نگاه وحدت آفرین بین مذاهب اسلامی فعال بوده است. اما فیلمی که سازنده‌اش ید طولایی در تفرقه افکنی بین مذاهب اسلامی دارد، سعی دارد با انتشار فیلمش راه فیلمسازی درباره تاریخ اسلام را از مسیر وحدت آفرینی بین مذاهب منحرف کند.

اتفاقات سال‌های اخیر در کشورهای اسلامی لزوم حفظ وحدت اسلامی و جلوگیری از اقدامات تفرقه افکنانه را برای همه دلسوزان امت اسلامی امری واجب کرده است. اینکه حامیان آمریکایی و انگلیسی یاسر الحبیب فیلمی را با این ابعاد و هزینه آن هم در این مقطع زمانی تدارک دیده‌اند خبر از جریانی می‌دهد که «بانوی بهشت» حلقه اول آن است.


به نقل از نقل از روابط عمومی ساترا، پیرو انتشار تیزر فیلم تفرقه‌افکنانه انگلیسی که اخیراً منتشر شده و بر اختلاف‌افکنی میان مسلمانان تمرکز کرده، سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) انتشار آن را در رسانه‌های داخلی ممنوع اعلام کرد.این فیلم به دلیل داشتن محتوایی با موضوعات نفرت‌پراکن، تفرقه‌افکن، تهییج تعصبات نژادی که با توهین به مذاهب اسلامی، وحدت جهان اسلام را مورد حمله قرار می‌دهد کاملاً ناقض دستورالعمل‌های محتوایی ساتراست، به همین جهت انتشار آن در همه رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر ممنوع است.همچنین ساترا به دلیل ممنوع بودن محتوای نفرت‌انگیز در ادبیات حقوقی بین‌المللی، اعتراض خود را به نهادهای بین‌المللی با استناد به قوانین بالادستی و شرایط استفاده (Terms of Use) اعلام کرده است و از طرق حقوقی پیگیر آن خواهد بود.


 

نوشته های مشابه

‫12 دیدگاه ها

 1. دوست عزیز، نمیدانی بدانید که حضرت علی علیه‌السلام هم اگر ۴۰ یار داشتند قیام میکردند و تا اخرین لحظه هم مقاومت کردند و بیعت زوری کردند که مقبول نیست،شما که شیعه هستی بخاطر خود حضرت،یک امام طبق خواسته های خودتون نسازید،امام رو همون‌طور که بوده معرفی کنید،همون که تاریخ و روایت نشون داده.تحقیق کنید.یا حق

  1. به نظرتون چرا حضرت به عمر کمک می کردند و جمله معروف لو لا علی لهلک عمر بوجود آمد. غیر از این است که حضرت خیلی بلندتر از ماها در باره امت اسلامی و لزوم حفظ آن حتی به قیمت گذشتن از حق خود تاکید داشتند.
   اندکی تامل و تفکر
   انشاالله خدا همه ما را در مسیر واقعی حضرت هدایت کنه

 2. دوستان این بنده خدا امین،تیکه و‌طعنه گفته ظاهراً دقت کنید خخخ. یک فیلم اومده هنوز ندیدن تز روی تریلر حکم میدن.واس ازین مغزای زنگ زده و به حساب خودشون محتاط.چرا کسی ناراحت بشه! خود اهل سنت لطف کنند و فیلم بسازند،چرا‌ نمی‌سازند،فیلم بسازن بگن حضرت عایشه قیام کرد مقابل خلیفه چهارم مسلمین!! مگر غیر اینه،از کی تا حالا باید تاریخ رو نگفت که بکسی برنخوره، وحدت سرجای خود. حالا یک غلطی کرده نویسنده قبلاً یچی گفته،چرا انگ بزنیم و تهمت،شیعه انگلیسی یعنی چه! چه اسلامی و دینی دارید که اینقدر راحت قضاوت میکنید و حتی فیلمی رو ندیده هنوز اینطور جاج میکنید، واردیم در جانماز اب کشیدن و بقیه رو بد نشون دادن و خودمان خوبه.تهشم بگیم این فیلم اصلا ضد انقلاب است و آمریکایی جا داره دیگه،چاه گندی که درست کردیم عمیقه هرچی بریزید جا داره….به امید روزایی با فهم بیشتر.

 3. آفرین و مرحبا به این سوژه متعالی که درد و زخمی را که توسط منافقین بر اسلام وارد شد ، بیان میکند.

 4. حضرت فاطمه علیه السلام جگر گوشه پیامبر براثر سرماخوردگی ازدنیا رفتندوکسانی به خانه ایشان حمله نکردند وآتش نزدند وایشان را مخفیانه وشبانه دفن نکردند ومزارشان کاملا معلوم است وهرساله میلیونها نفر جهت عرض ارادت به زیارت ایشان میروند وبعدازپیامبر هم کسی خلافت وصی ایشان حضرت علی علیه السلام را غصب نکرد،ویاسر الحبیب دارد دروغ میگوید

  1. پس چرا توی صحیح بخاری نوشته شده حضرت زهرا در حالیکه بر خلفاء حرام اده غضب داشتند از دنیا رفتند؟ چرا قبر ایشان معلوم نیست؟
   خدا تو و هر عمر مسلکی را لعنت کند که حتی کتاب های پر مزخرف خودتان را هم زیر سوال میبرید

  2. سلام مشخصه که آقایی که به نام امین کامنت گذاشته هدفش اینه که احساسات شما رو تحریک کنه برای دفاع از عمل باطل شیعه انگلیسی. هدف نهایی مطلبش اون بخش آخر هست که یاسر الحبیب داره دروغ میگه. مخلوط کردن حق و باطل همینه دیگه. چند تا جمله گفته که احساس شما رو بر علیه مطالبش تحریک کنه و در نتیجه از جمله آخر هم براعت جویید.

   در حالیکه اشاره نکردند ایشون که آیا ما از حضرت علی (ع) به گرفتن حق حضرت فاطمه محقق تریم و آیا ما از عقلانیت بیشتری برخورداریم؟!! یا نعوذ بالله ایمان بالاتری از حضرت داریم؟؟ یا اینکه فرض کردید ما از حضرت علی (ع) شجاع تریم؟
   چطور حضرت مصلحت های بالاتری چون اتحاد امت را دید و خشم و ناراحتی خود را کنترل کرد تا فتنه بزرگ تری اتفاق نیافتد. اما ما که خود رو شیعه اون حضرت می بینیم از حضرت جلو می افتیم؟!!!

 5. یه مرد پیدا شده که ذره ای از مظلومیت أمیر المؤمنین رو بیان کنه، این همه تهمت و بدگویی بر علیه او یقینا موجب خشم حضرت زهرا سلام الله علیها میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.