سلامتمجله بانوان

تنبلی تخمدان در دختران نوجوان

دلیل ابتلا به تنبلی تخمدان

اکثر بیماران دختران نوجوانی هستند که به این بیماری مبتلا هستند و به مادران توصیه می شود که در دو سال ابتدایی رسیدن به سن بلوغ، خیلی انتظار نمی رود که سیکل های قاعدگی خیلی منظم و به موقع باشد، اما بعد از دو سال زمانی که متوجه شدید دخترتان دچار پرمویی یا اضافه وزن شده است حتما باید دختران خود را نزد متخصص زنان ببرید، قبل از آنکه این علائم بیشتر از پیش شود، تحت درمان قرار گیرد.افراد مبتلا به بیماری تنبلی تخمدان باید همیشه تحت و در ارتباط با متخصص زنان باشند تا درمان های علامتی صورت گیرد و با شروع علائم بیماری همچون اضافه وزن، ریزش مو و یا پرمویی به

درمان بپردازید تا از پیشرفت بیماری پیشگیری نماید .درمان زودهنگام و به موقع از پیشرفت بیماری می کاهد و این به نفع بیمار است و در نتیجه هدف اولیه ما دختران نوجوانی هستند که در سن پایین با علائم مشکلات سیکل قاعدگی مواجه هستند و درمان در این زمان هرچه سریع تر صورت گیرد سبب می شود تا در سنین بالاتر مشکلات بیشتری برای آن فرد پیش نیایید.


🎀دکتر مهرنوش امیری

🎀متخصص زنان زایمان

🎀فوق تخصص نازايي لاپاروسكوپي هيستروسكوپي


امروزه با مراجعه زیاد دختران 13 تا 18 ساله مبتلا به کیست تخمدان مواجه هستیم که ترس از سرطان ، مادران این افراد را نگران میکند.

رئیس انجمن متخصص زنان و زایمان کشور تصریح کرد : با توجه به اینکه این کیست ها به درمان مقاوم بوده و از بین نمی روند باید به فکر کیست های آندومتریوزی یا شکلاتی باشیم زیرا این کیست ها با مصرف قرص جلوگیری از بین نرفته و برای تائید تشخیص باید لاپاراسکوپی شوند که در ادامه برداشت نمونه از تخمدان و تشخیص با پاتولوژی تایید شود که نسبت به درجاتی که این مشکل آندومتریوز دارد درمان طبی شود.

20 درصد افراد مبتلا به آندومتریوز ، نازایی دارند

وی با بیان اینکه این مشکل خاصیت عودکنندگی و تهاجم گسترش دارد تصریح کرد : مشکل بزرگ در این عرصه نازایی است که برای جلوگیری از ایجاد این مشکل در آینده ، این افراد باید به طور جدی تحت درمان قرار گیرند .

دکتر پوررضا یادآور شد : هر چند در این حوزه سرطانهای تخمدان را نمیتوان رد کرد ولی لاپاراسکوپی و بررسی مارکرهای کمک کننده هستند .

وی با اشاره به اینکه به طور کلی آندومتریوز درمان قطعی ندارد و هر از گاهی عود می کند اظهار کرد: درمان قطعی در خانمهای بالای 40 سال و افرادی که دیگر تمایلی به بچه دار شدن ندارد انجام می شود که لوله ها ، رحم و تخمدان ها برداشته می شود .

این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه این افراد اکثرا بعد از ازدواج در صورت نازایی باید به سمت لقاح آزمایشگاهی ( IVF ) بروند خاطرنشان کرد : به طور کلی 20 درصد افراد مبتلا به آندومتریوز ، نازایی دارند ولی امروزه با روشهایی مانند  IVF درمان پذیر هستند .

( رای: 0 امتیاز: 0 )

از طريق
مطالب مرتبط
منبع
دلایل تنبلی تخمدان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.