مجله آموزشی

آموزش بافت شلوار نوزادی

( رای: 25 امتیاز: 3.2 )

بافت شلوار نوزادی با نقش برنجی

برای آموزش بافت شلوار نوزادی ،ابتدا برای شروع کار ، کاموای نازک استفاده میکنیم . ۳۵ تا ۴۵ دانه میتوانیم سر بیندازیم ( همین تعداد سر انداختن را اگر با کاموای ضخیم ببافیم مناسب نوزاد شش ماهه میباشد ) سپس دونه ها رو که سر انداختیم لازم هست حدود 5 سانت کش باف ببافیم .

رو: وقتی نخ روی میل قرار بگیره و بین دو میل رو ببافیم

زیر: وقتی نخ زیر میل باشه و نخ بین دو میل قرار بگیره

بعد از اینکه کش باف رو بافتیم لازم هست نقش بافی کنیم که برای نوزاد نقش ریز لازم هست اینجا نقش برنجی میبافیم.

نقش برنجی

در آموزش بافت شلوار نوزادی در بخش بافت نقش برنجی یک دونه رو میبافیم یک دونه زیر ( مثل کش باف) فرقش اینه که پشت باید مثل جلو باشه یعنی تکرار بشه و در رج سوم لازم هست که جابه جا بشه .

آموزش بافت شلوار نوزادی
آموزش بافت شلوار نوزادی

بافت پای شلوار

در مرحله ی بعد آموزش بافت شلوار نوزادی بعد از 5سانت کش باف پای شلوار را میبافیم ، برای پای شلوار لازم هست هر هشت رج که بافتن یکدونه به دو طرف کار اضافه بشه که برای این کار اول رج ک میخوان شروع کنن نخ روی میل قرار میگیره و ازاد دور میل میپیچه و دونه ی بعدی بافته میشه اگر پشت کار بود تکرار میشه اگر روی کار بود جا به جا میشه

برای اینکه پشت و روی نقش برنجی رو با هم اشتباه نکنیم میتونیم جلوی نقش رو با یک سنجاق نشون بزاریم. تا انتها که بافتیم یدونه اضافه میکنیم و نقشمون جا به جا میشه این رو تا 12 سانت نوزادی و برای کودکان دیگر متناسب برای قد آنها میبافیم .

فاق شلوار

5تا سمت راست و 5 تا سمت چپ اضافه میکنیم .

آموزش بافت شلوار نوزادی
آموزش بافت شلوار نوزادی

همچنین بخوانید : آموزش بافت پاپوش با دو میل

بالای فاق شلوار

برای این بافت لازم هست دونه کم بشه برای نوزاد سه و یک برای یک تا دوسال سه دو یک کم میکنیم . کم کردن به این صورت هست : برای نوزاد سه دونه ی اول رو کور میکنیم به این صورت که دوتا رو کور میکنیم برش میگردونیم روی میلمون و بعد دوتای دیگه رو هم کور میکنیم و بر میگردونیم روی میل ودوتای دیگه رو هم همینطور و اینجوری سه تای اولی رو کور کردییم.

یک طرف رو کم کردیم و تا اخر کار رو بافتیم و بعد که کور کردیم تقش رو تا اخر میبافیم. دوباره رج بعد یدونه دوتایی انجا میدیم و بعد اخر رج یدونه دوتا یکی انجام میدیم و بعد دیگه بالای فاق شلوار رو نقشمون رو میبافیم بدون کم و زیاد کردن و چون بچه ها مای بیبی دارن لازمه 13 سانت بافته بشه یا حتی بیشتر بعد از اون کش باف دولا ببافید تا جای کش باشد.

کش باف دولا:

برای بافت کش باف دولا دونه ی اول خارج میشه بافته نمیشه دونه ی زیز رو میبافیم دونه ی رو رو برمیداریم نمیبافیم به همین طریق ما سه سانت میبافیم تا انتها.

دونه ی بعدی ما رو بوده دونه ی زیر رو میبافیم و دونه ی رو رو برمیداریم تا رجمون هم اندازه بشه و این رو تا سه سانت میبافیم و حواسمون باشه خیلی محکم نبافیم.سه سانت که بافتیم یک رج یکی زیر یکی رو میبافیمو کورش میکنیم.

اگر بافتتون سفت هست از میل درشت تر استفاده کنن.

( رای: 25 امتیاز: 3.2 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *