مجله آموزشی

طرز تهیه ی ترشی لیته ی جا افتاده

آموزش حرفه ایی و نکات لازم به ذکر ترشی

طرز تهیه ی ترشی لیته ی جا افتاده

طرز تهیه ترشی مخلوط / نکات و دستورهای تهیه انواع ترشی - ساعت24مواد لازم

بادمجان 1 کیلو

سرکه به میزان لازم

هویج5 عدد

کلمبه مقدار دلخواه

سیر10 حبه

فلفل سبز تند6 عدد

سیاه دانهبه میزان لازم

نمکبه میزان لازم

ادویه ترشیبه میزان لازم

آببه مقدار لازم

طرز تهیه ی ترشی لیته ی جا افتاده
 

با سلام خدمت کدبانوهای عزیز و همراهان گرامی از اینکه همواره همراه ما هستید و با نظرات خود مارا یاری میکنید از شما  سپاس گذاریم و باعث خرسندی ماست که با دستورات مامی فود سفره های خانوادگیتان رنگی میشود. همراه ما باشید با طرز تهیه ترشی لیته که برای شما آماده کردیم.توجه داشته باشید که ترشی لیته چند نوع مختلف دارد و به هرنوع ترشی که مواد آن کاملا چرخ شده باشد لیته میگویند.

مرحله اول تهیه ترشی لیته مخلوط:

ابتدا بادمجان را پوست بگیرید و بشویید. سپس یک قابلمه را تا نصف آب پر کنید و بگذارید به جوش آید هنگامیکه به جوش آمد یک لیوان سرکه و بادمجان ها را داخل آن بریزید و بگذارید بماند (حدودا 3تا6 دقیقه کافی است نسبت به بزرگی و کوچکی بادمجانها ) بعد از 5 دقیقه بادمجان را آبکش کنید.

مرحله دوم تهیه ترشی لیته مخلوط:

کلم را برگ برگ کنید و هویج را پوست بگیرید و هردو را خوب بشویید و در آبکش بریزید تا کاملا خشک شود. سیر را پوست بگیرید و بشویید. فلفل سبز تند را هم بشوید و به همراه سیر وبادمجان همه ی مواد را در چرخ گوشت بریزید و چرخ کنید.توجه کنید اگر دونه های بادمجان شما خیلی بزرگ است بهتر است با چاقو یا قاشق به آرامی آن ها را جدا کنید که موقع خوردن ترشی زیر دندان گیر نکند و اذیت کننده نباشد.

مرحله سوم تهیه ترشی لیته مخلوط:

اکنون مواد چرخ شده را در ظرفی بریزید و به آن ادویه ترشی و سیاه دانه و نمک را اضافه کنید و  مواد را  کامل باهم مخلوط کنید آن را در ظرف مناسبی که برای ترشی اماده کردید بریزید و تا سر ظرف روی مواد سرکه برزید.

( رای: 0 امتیاز: 0 )

از طريق
انواع ترشی
منبع
نکات مربوط به ترشی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.