مجله آموزشی

آموزش بافت اشارپ با بافت دو قلو

( رای: 0 امتیاز: 0 )

آموزش بافت اشارپ با بافت دو قلو با قلاب

برای شروع این بافت ابتدا 5تا زنجیره میزنیم . همه ی بافت های اشارپ بهتره که از پایین شروع بشه چون از بالا باشه اندازه اش دستمون نمیاد . 5تا زنجیره رو به هم بافته و سه تا برگشت انجام میدیم و دوتا پایه بلند داخل حلقه میبافیم. به این ترتیب که دوتا پایه بلند دوتا زنجیر دوتا پایه بلند دوتا زنجیر و دوتا پایه بلند و دوتا زنجیره میزنیم .

برای برگشت کار سه تا زنجیره رو اول میبافیم و داخل دوتا زنجیره ی اولی دوتا پایه بلند دوتا زنجیره دوتا پایه بلند دوتا زنجیره میزنیم . سه تا زنجیره بعد از بافت چهار پایه میزنیم .

همچنین بخوانید : آموزش بافت کلاه مدل جغد

از ردیف سوم بافتمون تغییر میکند یعنی کناره های بافت لازم هست که پایه بلند ببافیم . ما بافت ساده رو در نظر گرفتیم .6 تا زنجیره میبافیم ردیف سوم مدل ساده بافی رو انجام میدیم.دوباره 6 زنجیره و یک جهار پایه آخر کارمون داریم این رو ادامه میدیم تا عرض شالمون به یک متر و نیم تا دو برسه.چهار پایه هارو کنار کارمون ادامه میدیم و این میشه بافت سه گوش

بافت دو قلو یا قرینه بافی

آموزش بافت اشارپ با بافت دو قلو
آموزش بافت اشارپ با بافت دو قلو

5تا زنجیره داریم و گردش میکنیم 5 تا دو پایه داریم وسطش زنجیره به این صورت که دوتا پایه بلند دوتا زنجیره و تا انتها 5 تا میبافیم به این شکل. در ردیف بعد سه تا زنجیره اولین  دوپایه رو از وسطش دو پایه میبافیم بهش میگیم دوقلو یا قرینه بافی . 4تا پایه کنار کارمون بافتیم 6 تا زنجیره و پایه کوتاه دوباره 6 تا زنجیره و بافت وسطی همون دو پایه رو انجام میدیم اما 6 زنجیره هامون باعث زیاد شدن کارمون میشه . ردیف دوم تکرار تمام اشارپمون هست ردیف سوم به بعد دل میندازیم.با پایه بلند اضافه میشه.

آموزش بافت اشارپ با بافت دو قلو
آموزش بافت اشارپ با بافت دو قلو
( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.