مجله آموزشی

آموزش بافت جوراب رو فرشی بدون درز

( رای: 1 امتیاز: 4 )

آموزش بافت جوراب رو فرشی بدون درز با دو میل و آسان

بافت این جوراب با دو میل هستش ( در اصل 5 میل هست که چون سخته ما انجام نمیدیم ) برای بافت این مدل جوراب لازم هست ابتدا یک جوراب که در منزل دارید رو بردارید تا بتوانید از روی اون جوراب اندازه هاتون رو داشته باشید .

مرحله اول

برای بافت جوراب لازم هست ابتدا 16 تا دونه سر بندازید این تعداد میشه نصف دور پا . بافت این جوراب از پنجه شروع میشه . برای ردیف دوم که میخوایم شروع به بافتن کنیم دونه ی اول رو نمیبافیم و نخ رو برمیگردونیم و دورش و کامل میکشیم تا سوراخی که بعدا میفته خیلی بزرگ نباشه و کوچک باشه تا انتها به همین شکل میبافیم . این مدل بافت باعث میشه که ما روی میل دو تا دونه داشته باشیم.

برای این بافت لازم هست 4 تا داخب یک میل و 4 تا داخل اون یکی میل و باقی وسط میل ها باشند . برای ادامه ی بافت لازم هست کار رو برگردونیم و 4 تای اول رو ببافیم و سپس 8 تای بعدی رو ببافیم تا در نهایت به 8 تای آخر برسیم .

همچنین بخوانید : آموزش بافت کلاه اسلش

آموزش بافت جوراب رو فرشی بدون درز
آموزش بافت جوراب رو فرشی بدون درز

مرحله دوم

به اون 4تا که رسیدیم دونه ی اول رو میبافیم کار رو برمیگردونیم و مثل قبل از وسط به انتها میرسیم. وقتی به اون 4تای آخر ریسیدیم یدونه ی اول رو میبافیم و کار رو برمیگردونیم و دوباره همون کار رو تکرار میکنیم و اینقدر این کار رو انجام میدی تا 4تا دونمون از هر دو طرف تموم بشن و در پایان هم همه ی دونه هارو دوتا یکی میکنیماینجا قسمت جلوی پا میشه

پنجه

16تا دونه داشتیم میل رو داخل میکنیم و دونه دونه دونه هارو میگیریم.اینجا بافته نمیشه فقط دونه ها منتقل میشه.تا انتهای رج دونه هارو میگیریم.

آموزش بافت جوراب رو فرشی بدون درز
آموزش بافت جوراب رو فرشی بدون درز

ادامه ی بافت ساق جوراب رو هم داخل ویدیو های آموزشی دیگه قرار دادیم که با کلیک در اینجا میتوانید آنها را دنبال کنید. امیدوارم آموزش این کار برایتان مفید بوده باشد .

( رای: 1 امتیاز: 4 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.