مجله آموزشی

آموزش بافت زیر بشقابی گرد

( رای: 0 امتیاز: 0 )

آموزش بافت زیر بشقابی گرد برای روی میز ناهار خوری

امروز با آموزش بافت زیر بشقابی گرد همراه شما عزیزان هستیم . یک کار شیک و جالب هست و در عین حال بافت راحتی داره ‌. بافت این زیر بشقابی با قلاب هستش و برای بافتش از قلاب شماره ۳ و نیم استفاده میکنیم . برای بافت این زیر بشقابی از ترکیب این دو نخ استفاده میکنم (نخ کتان + نخ نازک براق طلایی )
شروع بافت به این صورت هستش که ابتدا یک حلقه جادویی میزنیم و سه زنجیره میزنیم به عنوان اولین پایه و پایه های بعدی پایه ی دوبل هستش ، ۲۴ پایه باید داخل این حلقه ی جادویی زده بشه . به این ترتیب پایه ها را میزنم تا ۲۴ پایه داخل این حلقه زده بشه . نخ حلقه جادویی را میکشیم تا جایی که ممکنه تا مرکز بافت بسته بشه . سپس یک پایه مخفی داخل سومین زنجیره (از سه زنجیره اولی که زده بودیم ) میزنیم .

آموزش بافت زیر بشقابی گرد
آموزش بافت زیر بشقابی گرد

همچنین بخوانید : آموزش بافت کیف شیاری

در رج بعد را با سه زنجیره شروع میکنیم . روی هر پایه ، یک پایه دوبل میزنیم ‌. سپس یک زنجیره میزنم و یک پایه نمیبافم و پایه ی بعدی دو پایه روی یک پایه میزنم . به همین ترتیب تا آخر رج ادامه میدهم . برای پایان رج باز یک پایه مخفی میزنیم . 12 پایه باید داشته باشیم .

 همچنین میتوانید برای این بافت اگر نخ نازک ندارید از نخ کتان یا نخ مکرومه استفاده کنید .

رج سوم : سه زنجیره میزنم و روی پایه ی دوم دو زنجیره میزنم باز یک زنجیره فاصله . پایه اول روش یک پایه میخوره و پایه دوم دوتایی زده میشود . رج قبل پایه ها دوتایی بود و در این رج پایه ها سه تایی هستند . به این ترتیب تا آخر رج ادامه میدهیم و بافت مخی میزنیم و میرویم سراغ رج بعد .

آموزش بافت زیر بشقابی گرد
آموزش بافت زیر بشقابی گرد

همه ی رج ها به همین سبک ادا مه پیدا میکنند تا به حاشیه برسیم . در هر رج پایه ها یک دانه بهش اضافه میشود (روی هر پایه ) . برای شروع رج حاشیه ، ابتدا ۷ زنجیره میزنیم سپس یک پایه کوتاه میزنیم و بین قسمت های مثلث شکل فاصله ی یک زنجیره یک پایه کوتاه میزنیم باز ۷ زنجیره و یک پایه کوتاه ، به همین ترتیب دور تا دور را میزنیم .

آموزش بافت زیر بشقابی گرد
آموزش بافت زیر بشقابی گرد

در رج بعد ابتدا چهار زنجیره زده و سپس در آن هفت زنجیره ی رج قبل ۱۰ تا پایه دوبل میبافیم . حالا یک زنجیره میزنم و در حلقه ی بعد یک پایه کوتاه میزنم باز یک زنجیره و داخل حلقه ی بعد ۱۰ تا پایه ی دوبل میزنم . باز یک زنجیره و توی حلقه ی بعد یک پایه کوتاه ‌. به همین ترتیب بافت دالبری شکل دور تا دور زیر بشقابی ادامه پیدا میکند ‌.

( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.